Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Portowcy oddali krew [GALERIA]

Data publikacji: 21 września 2017 r. 14:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:50
Portowcy oddali krew
 

Prawie 20 litrów krwi zebrano podczas specjalnej akcji zorganizowanej w czwartek (21 września) w szczecińskim porcie. Tym cennym darem podzieliły się łącznie 44 osoby.

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie stał na parkingu przy budynku głównym Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście przez kilka godzin. Na jego pokładzie były cztery stanowiska do poboru krwi. Sama procedura jest prosta. Obejmuje wypełnienie specjalnej ankiety oraz badanie krwi. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, jednorazowo oddaje się jej 450 ml. Po tym dawca otrzymuje słodki ekwiwalent oraz pamiątkowe gadżety.

– Co warte podkreślenia, wielu z oddających krew zrobiło to po raz pierwszy w życiu – mówi Monika Woźniak-Lewandowska z ZMPSiŚ. – Jak twierdzili, dużym ułatwieniem było to, że krwiobus przyjechał do nich. A i w gronie znajomych samo oddanie krwi jest nawet przyjemne.

Akcję zorganizował Portowy Klub Honorowych Dawców Krwi, który zapowiada jej kontynuowanie. Przy krwiobusie pojawili się przedstawiciele władz ZMPSiŚ oraz wiceprezydent Szczecina Marcin Pawlicki.

– Dziękujemy serdecznie wszystkim portowcom, którzy oddali krew, a wśród nich pracownikom ZMPSiŚ SA oraz spółek działających na terenie szczecińskiego portu – dodaje M. Woźniak-Lewandowska.

(ek)

Fot. ZMPSiŚ, ek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Krew
2017-09-21 18:18:24
Ciekawe, ile ludzi przyszło nie z portu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA