Niedziela 16 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Zarzut dla 16-latków, którzy ranili kobietę z wiatrówki

Data publikacji: 2019-08-13 10:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-14 16:13
Zarzut dla 16-latków, którzy ranili kobietę z wiatrówki
 

Zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa zdrowia i życia usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy w sobotę w Drawsku Pomorskim, strzelając z wiatrówki do puszek, ranili w twarz kobietę. Jeden z nich został przewieziony do policyjnej izby dziecka.

Dwaj szesnastolatkowie w sobotę rano strzelali z broni pneumatycznej (wiatrówki) do puszek i butelek. "Śrut ranił w twarz przechodzącą kilkadziesiąt metrów dalej 79-letnią kobietę" - powiedział we wtorek asp. Karol Cieślik z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Nastolatkowie wyrzucili broń i uciekli z miejsca zdarzenia.

Jeden z nich został zatrzymany i decyzją sądu w Drawsku przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Szczecinie - był już poszukiwany po ucieczce z ośrodka wychowawczego. Podczas przesłuchania przyznał się, że wraz z kolegą strzelali z wiatrówki.

Drugi szesnastolatek także został zatrzymany. Sąd nie zdecydował o umieszczeniu go w izbie dziecka.

Obaj usłyszeli zarzut: wspólnie i w porozumieniu mieli sprowadzić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. Według informacji policji, chłopcy nie wiedzieli, który z nich ranił kobietę; nie mieli też zamiaru strzelać do ludzi.

Zraniona kobieta została przewieziona do szpitala w Szczecinie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(PAP)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Broń?
2019-08-14 16:00:27
Kolejny artykuł w którym wiatrówkę nazywa się bronią a przecież wiadomo że jeśli jej energia była poniżej 17 dżuli , to nie była bronią lecz urządzeniem pneumtycznym.
Pogromca Gejlorda
2019-08-14 09:40:39
No pewnie ze tak, najlepiej od razu pod mur i kula w leb bo rykoszet trafil calkowicie przypadkiem, niefart i juz. Rozumiem ze gdyby celem byl przechodzien, ale celem byla puszka ogarnij sie chlopie
Gejlord
2019-08-14 07:16:01
Z wiatrówką trzeba bardzo uważać, dam posiadam i podczas strzelania to ja odpowiadam za bezpieczeństwo innych, nie poszło im trochę, wieże że nie chcieli nikomu nic zrobić ale jakieś konsekwencje powinni ponieść

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA