Czwartek 07 lipca 2022r. 
REKLAMA

Zarzuty dla byłego komendanta straży pożarnej. Okradał własną komendę?

Data publikacji: 2019-07-25 11:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-25 17:38
Zarzuty dla byłego komendanta straży pożarnej. Okradał własną komendę?
 

Mirosław R., były komendant powiatowy straży pożarnej w Pyrzycach, a obecnie zastępca wójta Kozielic, może na 10 lat trafić za kraty. Podejrzewany jest o okradanie... kierowanej przez siebie jednostki.

Przestępczy proceder miał trwać przez długich dziesięć lat - od stycznia 2007 roku do maja 2017 roku. Według Prokuratury Okręgowej w Szczecinie lista popełnionych w tym czasie przez Mirosława R. przestępstw jest długa.

- Pełniąc w tym czasie obowiązki powiatowego komendanta straży pożarnej, a więc będąc funkcjonariuszem publicznym, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał przywłaszczenia środków pieniężnych w kwocie przekraczającej 50 tysięcy złotych. Ponadto nie dopełnił ciążących na nim obowiązków i przekroczył swoje uprawnienia związane z kierowaniem jednostką, a także sprawowaniem nadzoru nad jej sprawami finansowymi. Te czyny zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności - powiedziała nam rzecznik prokuratury Joanna Biranowska-Sochalska.

Szczegóły dotyczące tego, na czym polegała przestępcza działalność byłego komendanta objęte są tajemnicą śledztwa, chodzić ma jednak o wynajmowanie pomieszczeń w komendzie prywatnym podmiotom i przywłaszczanie sobie płynących z tego dochodów. Mirosław R. przyznał się do winy. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się ze wskazanymi przez prokuratora osobami, a także poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Zarzuty usłyszeć mogą także jego podwładni.

(lbp)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Janek
2019-07-25 17:26:32
TO przeciez elita Pyrzyc. Najpierw Jerzy Marek, teraz Miroslaw R. ,a nastepni juz sa w kolejce! Rozrywkowe miasto!
A wody
2019-07-25 11:53:21
Dla spragnionych pooo Sylwestrze... tez nie probowal "sprze-dawac" ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA