piątek, 23 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zarzuty i areszt dla ojca za spowodowania ciężkich obrażeń u dwumiesięcznej dziewczynki

Zarzuty i areszt dla ojca za spowodowania ciężkich obrażeń u dwumiesięcznej dziewczynki (akt. 1)

Zarzuty i areszt dla ojca za spowodowania ciężkich obrażeń u dwumiesięcznej dziewczynki
Data publikacji: 2019-06-21 16:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 977 398436

39-letni Adam K., ojciec dwumiesięcznej dziewczynki z Darłowa, która walczy o życie w koszalińskim szpitalu, został w piątek decyzją sądu tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura podejrzewa go o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała u niemowlęcia.

Jak poinformował PAP w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski, sąd rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 39-letniego Adama K. tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Mężczyzna kilka godzin wcześniej usłyszał zarzut spowodowania bardzo ciężkich i zagrażających życiu obrażeń ciała w postaci krwiaków na mózgu, jakie w toku badań ujawnili lekarze, u swojej dwumiesięcznej córki. Ta o życie walczy w koszalińskim szpitalu, na oddziale intensywnej terapii dziecięcej. Adamowi K. grozi od 3 do 15 lat więzienia.

Gąsiorowski informował wcześniej, że "przesłuchiwany w charakterze podejrzanego Adam K. nie przyznał się do popełnienia tak zarzuconego mu czynu".

Dodał, że podejrzany stwierdził, iż "nie wykonywał żadnych czynności wobec dziecka, zaprzeczył, aby bił dziecko, by nim rzucał. Stwierdził, że w pewnym momencie po zbliżeniu się do łóżeczka zauważył, że dziecko utraciło oddech i w związku z tym sam przerażony tą sytuacją, skontaktował się z matką dziecka, a potem wspólnie zawiadomili pogotowie".

Gąsiorowski powiedział, że zdaniem podejrzanego do bezdechu dziecka doszło "samoczynnie". Prokurator natomiast uważa, że w tej sprawie "mamy do czynienia z dzieckiem, u którego stwierdzono ciężkie obrażenia ciała, lekarze raczej wykluczają samorzutność ich powstania".

- Musiały być wykonane wobec dziecka gwałtowne działania, które doprowadzają do pojawienia się krwiaków. Nie mamy tu absolutnie do czynienia z sytuacją, że jakiekolwiek zachłyśnięcie się było powodem powstania krwiaków w mózgu dziecka – zaznaczył Gąsiorowski, opierając się na opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej, który w czwartek badał dziewczynkę.

Adam K. był karany za kradzież mienia.

- Był poszukiwany listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności i do przesłuchania w charakterze podejrzanego w sprawie dotyczącej kradzieży – dodał rzecznik prokuratury.

23-letnia matka dwumiesięcznej dziewczynki w piątek usłyszała natomiast zarzut narażenia dziecka pozostającego pod jej opieką na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Gąsiorowski powiedział, że podstawą do przedstawienia takiego zarzutu jest ustalenie, że gdy 23-letnia kobieta postanowiła wyjść z mieszkania ze starszą 5-letnia córką, był w nim już przyjaciel jej konkubenta, który miał ze sobą wysokoprocentowy alkohol i zaczął go pić. - Ona, widząc, że ta wódka się pojawia, i tak wyszła, pozostawiając dwumiesięczne dziecko – zaznaczył Gąsiorowski.

Wobec podejrzanej prokurator zastosował dozór policji, zakaz opuszczania kraju i zakaz kontaktowania się z konkubentem - ojcem ich pokrzywdzonej córki.

Dwumiesięczna dziewczynka z Darłowa w stanie bardzo ciężkim przebywa na oddziale dziecięcej intensywnej terapii Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Trafiła tam we wtorek, w późnych godzinach wieczornych. Stwierdzono u niej urazy głowy. O podejrzeniu ich spowodowania przez osoby trzecie szpital zawiadomił policję. Ta w środę do wyjaśnienia zatrzymała cztery osoby. Dwie z nich ostatecznie przesłuchane zostały w charakterze świadków.

(PAP)

Fot. Wiesław Miller

Komentarze

Ed
Dla nowego Rzecznika Praw Dziecka to nie jest żaden problem
2019-06-23 12:39:40
XYZ
Pan Bodnar wie jak postąpic w takiej sytuacji. Prosimy o radę aby nie zrobić krzywdy rodzicom
2019-06-21 22:21:13
Tylko nic nie robić temu tatusiowi bez uzgodnienia z panem Bodnarem!!!
.
2019-06-21 17:21:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie