Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Zabójstwo 18-letniej Magdy. Poruszający marsz przeszedł ulicami Gryfic

Data publikacji: 2021-06-01 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-01 19:41
Zabójstwo 18-letniej Magdy. Poruszający marsz przeszedł ulicami Gryfic
Magda uczyła się w gryfickim liceum. Szkoła zorganizowała we wtorek marsz ulicami miasta. Nauczyciele, pracownicy i uczniowie placówki chcieli w ten sposób upamiętnić swoją koleżankę i wyrazić swój sprzeciw wobec tego, co się stało. W zasadzie wszyscy nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Fot. Adam Szawarski  

Gryfickie liceum, w którym uczyła się Magda, zorganizowało we wtorek marsz ulicami miasta. Nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły chcieli w ten sposób upamiętnić swoją koleżankę i wyrazić swój sprzeciw wobec tego, co się stało. Później było spotkanie na placu Zwycięstwa i msza w miejscowym kościele. Do pochodu dołączyli pracownicy oraz uczniowie innych szkół, mieszkańcy Gryfic.

– W szkole nie będziemy mogli tak po prostu przejść do porządku dziennego nad tym, co się stało. Magda powinna być z nami – cieszyć się z tego, że po okresie nauki zdalnej rozpoczęła się nauka stacjonarna i z okazji Dnia Dziecka. Nie ma jednak radości. Jest żałoba i ogromny smutek. Trudno opisać to słowami – mówi Adam Szawarski, nauczyciel języka niemieckiego.

Uczniowie wypuścili w niebo białe balony. Napisali na nich wiadomości do Magdy. W księdze kondolencyjnej wpisują swoje odczucia. Nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Mają nadzieję, że do tragedii tak naprawdę nie doszło, a ich koleżanka następnego dnia po prostu pojawi się w klasie…

Jaka była Magda w oczach swoich kolegów i nauczycieli? Była sympatyczną drugoklasistką. Potrafiła żartować i z uwagą słuchała tego, co mówią inni. Sama oszczędnie wypowiadała się na temat innych ludzi. Była bardzo ambitna.

– Trudno jest nam, dorosłym, poradzić sobie z tym, co się stało, a co dopiero młodym ludziom. Musimy jednak stanąć na wysokości zadania. Nauka schodzi teraz na dalszy plan. Najważniejsi są uczniowie i rodzina Magdy, którą też chcemy wspierać – dodaje A. Szawarski. ©℗

(BaT)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do @typowe
2021-06-02 23:07:57
Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć @typowe , a niebezpieczną myśleć, lecz nie uczyć się niczego @typowe .
@typowe
2021-06-02 18:49:36
Czasem lepiej jest milczeć i tylko wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości, pisi trollu.
zazeł
2021-06-02 12:31:41
Są dwa wyścia: Przywrócenie kary śmierci albo utrzymywanie do końca życia w luksusowym pensjonacie w asyście rehabilitantów i psychologów, wszystko oczywiście na koszt podatnika. Humanitaryzm idiotów preferuje drugie rozwiązanie.
typowe
2021-06-02 09:00:34
lewactwo takie jak Bodnar czy Piątek przejmują się prawami człowieka zbrodniarzy a nie prawami człowieka ofiary i jej bliskich - to morderca ma prawa które należy chronić - do tego dochodzi cały konstrukt prawny w którym sprawca zbrodni ponosi karę arbitralną wymierzaną w imieniu monopolu państwa, kare która zazwyczaj ignoruje krzywdę wyrządzoną konkretnym ludziom, bliskim ofiary - j4eśli dodać do tego zepsuty moralnie system kasty sadowej to mamy to co mamy - brak elementarnej sprawiedliwości.
toi
2021-06-02 07:36:28
duż część szła i niezle sie bawiła. śmiechy i itp... zero empatii
as
2021-06-01 19:19:17
w tvn juz moczydłowski pieprzy o objęciu nadzorem i terapią tego mordercy.Czyli znów tłum psychologów chce się paść na bestii bez odpowiedzialności, że znowu nie popełni czynu zabronionego
BArt
2021-06-01 19:09:52
To jest efekt demoralizacji dzieci, upadku moralności, braku kary która boli, bo zamknięcie bez ciężkich robót nie boli. Oczywiście pamięci dziewczyny tak, ale przeciwstawić się zbrodni tylko zadając ciężkich kar fizycznych dla kryminalistów, izolacja do końca życia ale tak by zarabiali na swoje utrzymanie każdego gwałciciela i mordercę. Rysowania kredkami się nie przestraszą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA