Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Podejrzany o zabójstwo 18-latki spod Kamienia Pomorskiego aresztowany

Data publikacji: 2021-06-01 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-01 22:42
Podejrzany o zabójstwo 18-latki spod Kamienia Pomorskiego aresztowany
Podejrzany Dawid J. trafił do aresztu na 3 miesiące. Fot. Ryszard Pakieser  

Dawid J., podejrzany o zamordowanie 18-letniej kobiety został przez Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zdaniem sądu, zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że zatrzymany mężczyzna dopuścił się przestępstwa, o które jest podejrzewany.

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania obowiązywać będzie do 27 sierpnia 2021 r. Jest uzasadniony choćby tym, że przebywając na wolności Dawid J. mógłby mataczyć, czyli wpływać na treści zeznań nieprzesłuchanych do tej pory świadków. Istnieje też obawa, że się gdzieś ukryje lub ucieknie.

- Areszt tymczasowy jest jedynym środkiem zapobiegawczym, który zabezpieczy prawidłowy tok postępowania i subordynację procesową podejrzanego - podkreślił sędzia Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Postanowienie SR nie jest prawomocne, ale natychmiast wykonalne.

Zabójstwo Magdy ze Świńca

Przypomnijmy, że Dawid J. jest podejrzany o dokonanie zabójstwa 18-letniej Magdy ze Świńca (jej ciało po tygodniowych poszukiwaniach zostało znalezione w lesie w okolicach Sulikowa w ubiegłą niedzielę).

Kobieta zaginęła w poniedziałek rano (24 maja). Kamery monitoringu uchwyciły moment, kiedy po kilku próbach uruchomienia zepsutego skutera wsiada do jakiegoś samochodu - wiadomo już, że kierowca zaproponował jej podwiezienie do domu.

Od tego momentu Magda już się z nikim nie kontaktowała. Rodzina zgłosiła zaginięcie. Wszczęto poszukiwania. Akcja trwała do niedzielnego popołudnia, kiedy odnaleziono ukryte w lesie zwłoki kobiety (w okolicach ostatniego logowania telefonu). 

Sprawcy grozi dożywocie

Dawida J. zidentyfikowano jako kierowcę samochodu, do którego dziewczyna wsiadła pod sklepem, gdzie robiła zakupy. Przesłuchany przez prokuratora przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Prowadzący postępowanie przedstawił mu zarzut zabójstwa.

Zebrane w sprawie dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że zatrzymany mężczyzna rzeczywiście jest winny śmierci nastolatki - została uduszona. Grozi mu nawet dożywocie.

Dawid J. był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, zabójstwo, gwałt i próbę gwałtu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Krajowa. ©℗

Leszek Wójcik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

t.rex
2021-06-02 11:50:12
"Dawid J. był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, zabójstwo, gwałt i próbę gwałtu." - To co on, do jasnej cholery, robił na wolności? Za taką serię powinien być wbity na pal, a nie jeździć sobie beztrosko po kraju samochodem! Idiota, który go wypuścił, powinien teraz pójść siedzieć na dożywocie razem z nim. Banda troskliwych kretynów...
do "bodnar go.."
2021-06-02 11:29:31
Sędzia miał już kilka razy taką okazję
Piątek
2021-06-02 09:03:35
I Bodnar będą ronić krokodyle łzy, publicyści pisać o obraźliwym określeniu "bestia", aktyw lewicowy będzie protestował przeciw stygmatyzowaniu ludzi i bełkotał coś o dawaniu drugiej szansy (a potem trzeciej, czwartej itd)... Gdzieś tam wyskoczą jak diabeł z pudelka tzw "prawa człowieka" (ale zbrodniarza a nie ofiary i jej bliskich).
Adamo
2021-06-01 21:13:01
Kaszuby,czy Goleniow?
bodnar go wybroni
2021-06-01 16:44:28
mam nadzieje tym razem sędzia odbierze mu mozliwośc gwałtów i zabójstw na zawsze.I nie ugnie się przed lewicowymi idiotyzmami

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA