środa, 12 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zabiorą się za rowery

Zabiorą się za rowery

Zabiorą się za rowery
Data publikacji: 2016-04-06 22:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:03
Wywietleń: 1342 127159

PIĄTY sierpnia, to dzień, w którym szczecinianie mają zacząć korzystać z nowych stacji wypożyczalni roweru miejskiego. Miasto właśnie podpisało umowę z firmą NextBike.

DWADZIEŚCIA dziewięć stacji powstanie na Prawobrzeżu, czternaście w dzielnicy Zachód, a dwie w dzielnicy Północ. Oprócz tych 45 terminali zakupiona zostanie też jedna zapasowa. Łącznie przybędą 352 jednoślady. Po rozbudowie szczeciński Bike_S będzie liczył 80 stacji i 705 pojazdów.

Umowa podpisana z firmą NextBike zakłada także przygotowanie w ciągu 30 dni projektu zaktualizowanej wersji strony internetowej i aplikacji mobilnej Bike_S, wykonanie projektów map stacji, rowerów i terminali. Nowy system ma być kompatybilny z dotychczasowym i ma być gotowy 5 sierpnia.

Bike_S działa od sierpnia 2014 roku i jest efektem głosowania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego w 2013 roku. W zeszłym roku miasto zdecydowało się na rozbudowę sieci na Prawobrzeżu, a 16 dodatkowych stacji na Lewobrzeżu powstanie również dzięki kolejnemu głosowaniu SBO. Do tej pory za dostarczenie rowerów odpowiadała firma BikeU, która również startowała w przetargu. Miasto wybrało ofertę NextBike Polska działającej na licencji niemieckiej NextBike GmbH. Inwestycja będzie kosztować 4 178 000 zł.  

(szymw)

 fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dan
To widać że PO ma się dobrze w naszym mieście jak nextbike wygrywa!!!
2016-04-07 13:21:57
Mariusz
Rower to dobra sprawa ale, zawsze jest jakieś ale, z obserwacji jakich dokonałem kilka dni temu gdy przeszedłem się ulicami miasta chciałbym by osoby odpowiedzialne a przede wszystkim pan prezydent zwrócił szczególna uwagę na brud i smród jaki jest w mieście. Ulica krzywoustego to jeden wielki śmietnik. Wyszedłem z psem z zaparkowanego samochodu na obrzeżach strefy i musiałem nieść pupila bo szkieł potłuczonych, petów, brud i smród jednym słowem można tak nazwać ulice naszego miasta. Posprzątać najpierw i utrzymać w czystość a potem inwestować.
2016-04-07 12:13:06
ed
A chodników i oświetlenia ulic z budżetu obywatelskiego nie będzie. Panie Krzystek zostaniesz z tego rozliczony przez sąd ostateczny i brat Ci nie pomoże - znaczy nie odwdzięczy za Twoją pomoc. Mam nadzieję, że elektorat rowerzystów nie będzie wystarczający w kolejnych wyborach a floating srarden będziesz oglądał z korka w samochodzie wdychając spaliny jak my przez te Twoje pier.... ścieżki.
2016-04-07 08:35:02
UHHHH !
"szczecinianie mają zacząć korzystać" brami to conajmniej jak rozporządzenie samego tuska. Za nie korzystanie z roweru mandat karny wystawi staż wiejska i założy blokade na nogę.
2016-04-07 08:27:29
oświetlenie
Miejskie rowery nie powinny poruszać się po zmroku ponieważ są całkowicie niewidoczne. Brakuje im po prostu oświetlenia. Kto dopuścił taki szajs do ruchu po zmroku?!
2016-04-07 07:50:31
Rowery
A dlaczego w artykule nie ma wypisanych dokładnych lokalizacji tych 29 stacji?
2016-04-07 07:40:20