Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Nowe rowery w lipcu?

Data publikacji: 16 marca 2016 r. 09:07
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Nowe rowery w lipcu?
 

Kiedy ruszy rozbudowa szczecińskiego roweru miejskiego? Wszystko wskazuje na to, że niebawem podpisana zostanie umowa z wykonawcą.

Jak informowaliśmy wczoraj, Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wniosek firmy BikeU/Homeport. To czesko-polskie konsorcjum odwołało się od wyniku przetargu na rozbudowę sieci Bike_S ogłoszonego przez Szczecin. Miasto za najlepszą uznało ofertę NextBike. Wyrok KIO oznacza, że procedura została przeprowadzona zgodnie z prawem.

- Czekamy na treść uzasadnienia wyroku. To pewnie potrwa kilka dni, po zapoznaniu się z nim, jeżeli nie będzie żadnych wątpliwości, zaczniemy się przygotowywać do podpisania umowy - mówi Wojciech Jachim, rzecznik Bike_S.

Termin, jaki przewidują zapisy z procedury przetargowej, do którego umowa powinna zostać zawarta, mija 18 kwietnia. Jeżeli do tego czasu uda się ją parafować, wówczas NextBike będzie miał 120 dni na stworzenie 45 stacji (z tego 29 na prawobrzeżu i 16 na lewobrzeżu) oraz dostarczenie około 352 rowerów kompatybilnych z istniejącą już infrastrukturą. To oznacza, że w lipcu dodatkowe stacje mogą zostać już uruchomione. ©℗

(szymw)

Fot. Ryszard PAKIESER

Do 18 kwietnia powinna został podpisana umowa na rozbudowę sieci

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

w
2016-03-16 12:37:55
a kiedy nowe szefostwo w rowerze

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA