czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowe rowery w lipcu?

Nowe rowery w lipcu?

Nowe rowery w lipcu?
Data publikacji: 2016-03-16 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1711 123563

Kiedy ruszy rozbudowa szczecińskiego roweru miejskiego? Wszystko wskazuje na to, że niebawem podpisana zostanie umowa z wykonawcą.

Jak informowaliśmy wczoraj, Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wniosek firmy BikeU/Homeport. To czesko-polskie konsorcjum odwołało się od wyniku przetargu na rozbudowę sieci Bike_S ogłoszonego przez Szczecin. Miasto za najlepszą uznało ofertę NextBike. Wyrok KIO oznacza, że procedura została przeprowadzona zgodnie z prawem.

- Czekamy na treść uzasadnienia wyroku. To pewnie potrwa kilka dni, po zapoznaniu się z nim, jeżeli nie będzie żadnych wątpliwości, zaczniemy się przygotowywać do podpisania umowy - mówi Wojciech Jachim, rzecznik Bike_S.

Termin, jaki przewidują zapisy z procedury przetargowej, do którego umowa powinna zostać zawarta, mija 18 kwietnia. Jeżeli do tego czasu uda się ją parafować, wówczas NextBike będzie miał 120 dni na stworzenie 45 stacji (z tego 29 na prawobrzeżu i 16 na lewobrzeżu) oraz dostarczenie około 352 rowerów kompatybilnych z istniejącą już infrastrukturą. To oznacza, że w lipcu dodatkowe stacje mogą zostać już uruchomione. ©℗

(szymw)

Fot. Ryszard PAKIESER

Do 18 kwietnia powinna został podpisana umowa na rozbudowę sieci

Komentarze

w
a kiedy nowe szefostwo w rowerze
2016-03-16 12:37:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie