wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ani nowy, ani dłużej

Ani nowy, ani dłużej

Ani nowy, ani dłużej
Data publikacji: 2016-04-05 10:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1565 126978

Nowa pływalnia na prawobrzeżu Szczecina? Na razie na pewno nie. Mieszkańcom tej części miasta musi wystarczyć basen Centrum Kształcenia Sportowego na osiedlu Słonecznym.

Temat nowej pływalni na prawobrzeżu Szczecina powraca co jakiś czas. Głównie jako życzenie mieszkańców, na przykład podczas rozmów z prezydentem o planowanych inwestycjach. Życzenie, bo nikt z włodarzy nie wspomina o nowym basenie w tej części miasta, kiedy mówi o przyszłych wydatkach.

Wiadomo, że w planach magistratu nie ma budowy takiego obiektu. Urząd nie wyklucza za to możliwości aplikowania o pieniądze na ten cel, jeśli taka sposobność się pojawi. 

– Na obszarze kilku prawobrzeżnych placówek oświatowych znajdują się miejsca, na których mogłaby powstać nowoczesna pływalnia – twierdzi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina. 

Może za to udałoby się wydłużyć godziny otwarcia pływalni CKS znajdującej się przy ul. Rydla, w której pierwszeństwo mają uczniowie szkoły oraz uczestnicy zajęć pozalekcyjnych? Dziś, zarówno w tygodniu jak i w weekendy, obiekt otwarty jest do godz. 22. Dla osób spoza szkoły zazwyczaj od godz. 20, gdyż w tych godzinach są wolne tory (harmonogram dostępny jest na stronie CKS). Radny Marcin Matias wystąpił z propozycją przedłużenia tego czasu do godz. 23. Lecz taki wariant nie wchodzi w grę. 

– Wiązałoby się to z finansowaniem dodatkowej pracy personelu w godzinach nocnych. Przychody uzyskane ze sprzedaży biletów na pływalnie mogą nie rekompensować kosztów utrzymania obiektu, które ponosi Wydział Oświaty – odpowiada M. Przepiera.

Za to urząd bierze pod uwagę możliwość dłuższego otwarcia pływalni przy ul. Rydla podczas tegorocznych wakacji. Do tej pory, poza poprzednim rokiem, gdy trwały prace gwarancyjne, była ona uruchamiana od połowy sierpnia. W tym roku być może zostanie udostępniona już od początku sierpnia, w godzinach popołudniowych i wieczornych. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Na razie mieszkańcom prawobrzeża musi wystarczyć pływalnia przy ul. Rydla.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Janina
Artykuł o niczym... Żadnych konkretów, chyba powstał przy piwie.
2016-04-05 12:09:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie