Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Ani nowy, ani dłużej

Data publikacji: 05 kwietnia 2016 r. 10:45
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Ani nowy, ani dłużej
Na razie mieszkańcom prawobrzeża musi wystarczyć pływalnia przy ul. Rydla. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Nowa pływalnia na prawobrzeżu Szczecina? Na razie na pewno nie. Mieszkańcom tej części miasta musi wystarczyć basen Centrum Kształcenia Sportowego na osiedlu Słonecznym.

Temat nowej pływalni na prawobrzeżu Szczecina powraca co jakiś czas. Głównie jako życzenie mieszkańców, na przykład podczas rozmów z prezydentem o planowanych inwestycjach. Życzenie, bo nikt z włodarzy nie wspomina o nowym basenie w tej części miasta, kiedy mówi o przyszłych wydatkach.

Wiadomo, że w planach magistratu nie ma budowy takiego obiektu. Urząd nie wyklucza za to możliwości aplikowania o pieniądze na ten cel, jeśli taka sposobność się pojawi. 

– Na obszarze kilku prawobrzeżnych placówek oświatowych znajdują się miejsca, na których mogłaby powstać nowoczesna pływalnia – twierdzi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina. 

Może za to udałoby się wydłużyć godziny otwarcia pływalni CKS znajdującej się przy ul. Rydla, w której pierwszeństwo mają uczniowie szkoły oraz uczestnicy zajęć pozalekcyjnych? Dziś, zarówno w tygodniu jak i w weekendy, obiekt otwarty jest do godz. 22. Dla osób spoza szkoły zazwyczaj od godz. 20, gdyż w tych godzinach są wolne tory (harmonogram dostępny jest na stronie CKS). Radny Marcin Matias wystąpił z propozycją przedłużenia tego czasu do godz. 23. Lecz taki wariant nie wchodzi w grę. 

– Wiązałoby się to z finansowaniem dodatkowej pracy personelu w godzinach nocnych. Przychody uzyskane ze sprzedaży biletów na pływalnie mogą nie rekompensować kosztów utrzymania obiektu, które ponosi Wydział Oświaty – odpowiada M. Przepiera.

Za to urząd bierze pod uwagę możliwość dłuższego otwarcia pływalni przy ul. Rydla podczas tegorocznych wakacji. Do tej pory, poza poprzednim rokiem, gdy trwały prace gwarancyjne, była ona uruchamiana od połowy sierpnia. W tym roku być może zostanie udostępniona już od początku sierpnia, w godzinach popołudniowych i wieczornych. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Na razie mieszkańcom prawobrzeża musi wystarczyć pływalnia przy ul. Rydla.

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Janina
2016-04-05 12:09:05
Artykuł o niczym... Żadnych konkretów, chyba powstał przy piwie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA