Środa, 04 października 2023 r. 
16 szczecin
REKLAMA

Utrudnienia (nie tylko) na moście Pionierów

Data publikacji: 03 kwietnia 2016 r. 20:12
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Utrudnienia (nie tylko) na moście Pionierów
 

Od poniedziałku, 4 kwietnia, rozpoczną sie prace  przy wymianie dylatacji na przęsłach mostu im. Pionierów Miasta Szczecina, po stronie nitki wyjazdowej z miasta. Jezdnia będzie zwężona do dwóch pasów w ciągu dnia oraz jednego pasa nocami w godzinach 22-5. Utrudnienia potrwają do pierwszej połowy czerwca. W nadchodzącym tygodniu utrudnień na drogach szczecińskich ZDiTM zapowiada zresztą znacznie więcej z powodu remontów nawierzchni. 

- Dylatacje będą wymieniane, gdyż uległy awarii po 13 latach eksploatacji – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowa ZDiTM. -  Utrudnienia przewidujemy w dwóch lokalizacjach, w których roboty na zlecenie ZDiTM będzie prowadzić firma Apex-Roboziem. Prosimy o szczególną uwagę, ponieważ w ciągu dnia zawężenie będzie na długości około 100 m  (dla każdej lokalizacji osobno), a w nocy na długości około 200 m. Prędkość zostanie ograniczona do 40 km/h przez całą dobę. Organizacja ruchu będzie wdrażana od poniedziałku. 

W pierwszym etapie zajęty zostanie lewy pas ruchu jezdni na moście, przyległy do pasa torowiska tramwajów.

Ponadto prace przy frezowaniu, układaniu lub wymianie nawierzchni bitumicznej rozpocznie od wtorku w kilku miejscach firma Strabag. Ja zapowiada rzeczniczka ZDiTM, może się to wiązać z wprowadzeniem na czas robót ruchu wahadłowego.

We wtorek (5.04.) od godz. 17 kierowców czekają ograniczenia na ul. Wielkopolskiej na odcinku od pl.  Szarych Szeregów do skrzyżowania z ul. Monte Cassino,  tego samego dnia też od godz. 20 w rejonie ul. Piotra Skargi przy skrzyżowaniu z ul. Monte Cassino (prace na zlecenie ZWiK ). W dniach 6-7 bm. (środa i czwartek) od godz.17 utrudnienia będą także na ul. Piotra Skargi i ul. Wielkopolskiej, w dniach 6-8 kwietnia (od środy do piątku) na ul. Kościelnej przy ul. Nad Odrą, a w dniach od 7 do kwietnia (od czwartku do następnej środy) drogowcy pojawia się na ul. Noakowskiego od ul. Mickiewicza do ul. 5 Lipca. CP

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA