poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Utrudnienia (nie tylko) na moście Pionierów

Utrudnienia (nie tylko) na moście Pionierów

Utrudnienia (nie tylko) na moście Pionierów
Data publikacji: 2016-04-03 20:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 535 126844

Od poniedziałku, 4 kwietnia, rozpoczną sie prace  przy wymianie dylatacji na przęsłach mostu im. Pionierów Miasta Szczecina, po stronie nitki wyjazdowej z miasta. Jezdnia będzie zwężona do dwóch pasów w ciągu dnia oraz jednego pasa nocami w godzinach 22-5. Utrudnienia potrwają do pierwszej połowy czerwca. W nadchodzącym tygodniu utrudnień na drogach szczecińskich ZDiTM zapowiada zresztą znacznie więcej z powodu remontów nawierzchni. 

- Dylatacje będą wymieniane, gdyż uległy awarii po 13 latach eksploatacji – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowa ZDiTM. -  Utrudnienia przewidujemy w dwóch lokalizacjach, w których roboty na zlecenie ZDiTM będzie prowadzić firma Apex-Roboziem. Prosimy o szczególną uwagę, ponieważ w ciągu dnia zawężenie będzie na długości około 100 m  (dla każdej lokalizacji osobno), a w nocy na długości około 200 m. Prędkość zostanie ograniczona do 40 km/h przez całą dobę. Organizacja ruchu będzie wdrażana od poniedziałku. 

W pierwszym etapie zajęty zostanie lewy pas ruchu jezdni na moście, przyległy do pasa torowiska tramwajów.

Ponadto prace przy frezowaniu, układaniu lub wymianie nawierzchni bitumicznej rozpocznie od wtorku w kilku miejscach firma Strabag. Ja zapowiada rzeczniczka ZDiTM, może się to wiązać z wprowadzeniem na czas robót ruchu wahadłowego.

We wtorek (5.04.) od godz. 17 kierowców czekają ograniczenia na ul. Wielkopolskiej na odcinku od pl.  Szarych Szeregów do skrzyżowania z ul. Monte Cassino,  tego samego dnia też od godz. 20 w rejonie ul. Piotra Skargi przy skrzyżowaniu z ul. Monte Cassino (prace na zlecenie ZWiK ). W dniach 6-7 bm. (środa i czwartek) od godz.17 utrudnienia będą także na ul. Piotra Skargi i ul. Wielkopolskiej, w dniach 6-8 kwietnia (od środy do piątku) na ul. Kościelnej przy ul. Nad Odrą, a w dniach od 7 do kwietnia (od czwartku do następnej środy) drogowcy pojawia się na ul. Noakowskiego od ul. Mickiewicza do ul. 5 Lipca. CP

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie