Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Zaatakowali policjanta butelką i grozili mu śmiercią

Data publikacji: 2018-09-12 10:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Zaatakowali policjanta butelką i grozili mu śmiercią
 

Chwycili interweniującego policjanta za gardło, próbowali rozbić na jego głowie butelkę i grozili mu śmiercią. Gdy funkcjonariusz wrócił z policyjnym wsparciem, agresorzy zaczęli ponownie grozić mundurowym pozbawieniem życia. 

Do zdarzenia doszło w środę rano w centrum Recza. Policjant po służbie usłyszał w pobliżu przystanku autobusowego krzyki, w trakcie których padały wulgarne słowa. Podszedł do dwóch mężczyzn, którzy pili alkohol i zakłócali porządek publiczny. Zwrócił im uwagę i poprosił o zachowywanie się zgodnie z prawem. Wówczas mężczyźni zaczęli grozić mu pozbawieniem życia. Agresorzy dobrze wiedzieli kim jest osoba interweniująca. W przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem, a czynności procesowe z ich udziałem wykonywał właśnie ten mundurowy.

W trakcie zdarzenia jeden z agresorów złapał funkcjonariusza za szyję, a trzymaną w drugiej dłoni butelką zamachnął się, by rozbić ją na jego głowie. Na szczęście policjant wykonał unik, a butelka roztrzaskała się o chodnik. Cały czas mężczyźni usiłowali wyszarpać funkcjonariuszowi telefon. Udało mu się uwolnić i poprosił o wsparcie w pobliskim posterunku, gdzie opowiedział o całym zajściu dyżurującym policjantom. Wspólnie pospieszyli na przystanek i zatrzymali agresywnych mężczyzn. Jeden z nich groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia.

Sprawcy usłyszeli łącznie 17 zarzutów, w tym usiłowania rozboju, gróźb karalnych, naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd przychylił się w całości. Może im grozić nawet do 12 lat więzienia.

(p)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jappi
2018-09-13 07:45:25
gliniarze, kulsony, potrafią tylko chronić miesięcznice smoleńskie więc co się dziwić, że byle menel spuszcza im zasłużony wprld?
Viaruz
2018-09-12 20:42:07
Pewnie ostry łomot teraz panowie mają od kolegów tego policjanta...
.
2018-09-12 11:59:00
Kiedyś wzięliby takich do suki, spałowaliby, że rodzona matka by nie poznała, a teraz? W Ameryce na widok munduru robią w majty, a tutaj totalna dzicz. Skąd się biorą tacy cwaniacy, którzy samemu nic, ale w grupie to wielkie kozaki.
jest biznes, jest zabawa !
2018-09-12 11:52:05
Pijacy są w każdym kraju świata. Ale tylko w niewielu ( w tym niestety w Polsce) pijacy rządzą ulicą. To my musimy im schodzić z drogi, zatykać dzieciom uszy, wstydzić się za lejącego pod bramą, omijać potłuczone szkło i rzygi i na końcu płacić z naszych składek za ich leczenie. Zaiste , "chce się RZ..." . Pozdrawiam wszystkie sklepu całodobowe -może się dołożą do sprzątania po swoich chlebodawcach.
Olek
2018-09-12 11:01:13
Najpierw pytanie do TSUE, czy "ziobrowe" sądy mają prawo skazywać tych niebezpiecznych dla społeczeństwa obszczymurków. Takie nowostanowione sędziowskie prawo obowiązuje w postkomunistycznym Wysokim Sądzie.
.
2018-09-12 10:25:44
Niech im grozi tylko 5 lat ale niech te 5 lat odsiedzą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA