poniedziałek, 16 grudnia 2019.
Strona główna > Kraj > Śledztwo po napaści na 14-latkę

Śledztwo po napaści na 14-latkę

Śledztwo po napaści na 14-latkę
Data publikacji: 2018-01-05 10:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-06 19:57
Wywietleń: 1276 308181

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota wszczęła śledztwo w sprawie napaści na 14-letnią dziewczynkę, pochodzenia tureckiego, do której doszło w czwartek na warszawskiej Ochocie. Napastnik - jak donosiły media - miał krzyczeć: "Polska dla Polaków".

Jak poinformował w piątek PAP rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński, śledztwo prowadzone jest w sprawie "stosowania przemocy wobec małoletniej pokrzywdzonej". Trwa ustalanie sprawcy napaści.

Z relacji ojca dziewczynki wynika, że do ataku doszło gdy wracała ona ze szkoły. Łapczyński relacjonował, że podszedł do niej ok. 40-letni mężczyzna i zwrócił się do niej używając "słów wskazujących na niechęć z powodu przynależności narodowej". "Dopuścił się też wobec 14-latki zachowania o znamionach co najmniej naruszenia nietykalności cielesnej" - powiedział prokurator.

Zastrzegł, że na tym etapie śledztwa, z uwagi na jego dobro, prokuratura nie będzie ujawniać żadnych szczegółów dotyczących przebiegu zdarzenia. "Dopóki pokrzywdzona nie zostanie przesłuchana i nie uzyskamy od niej procesowej relacji, nie informujemy o przebiegu zdarzenia, w tym szczegółach zachowania sprawcy, ani odniesionych przez 14-latkę obrażeniach. Mogę jedynie powiedzieć, że są to powierzchowne obrażenia naskórka" - dodał Łapczyński.

Poinformował też, że prokurator skierował już do sądu wniosek o przesłuchanie dziewczynki. Zgodnie z przepisami pokrzywdzone dziecko do lat 15 przesłuchuje na posiedzeniu sąd. "Czekamy na informację o terminie takiego posiedzenia" - dodał prokurator.

Dziewczynka o ataku w pierwszej kolejności powiadomiła swojego ojca. Ten zabrał ją do szpitala, gdzie przeprowadzono badanie lekarskie. Następnie sprawę zgłosili na policji.

W czwartek portal warszawa.naszemiasto.pl donosił, że napastnik podczas ataku krzyczał "Polska dla Polaków". (pap)

Fot. Dariusz R. JANOWSKI (arch.)

Komentarze

@max
Chciałem napisać swoją opinię, ale po przeczytaniu Twojego posta stwierdziłem, że napisałeś już wszystko. 100/100
2018-01-06 19:51:26
Pikuś
@KOD nie atakuje dzieci i nie poluje na bakterie. Te prymitywne odruchy są efektem słów niewyrosłego wodza, który bardzo boi się imigrantów, choć nigdy nie miał z nimi styczności. Lęk przed nieznanym, jakie to prostackie.
2018-01-06 01:05:06
@Pikuś
To pewnie jakiś 41-letni damski bokser z KOD - taki jak farmazon?!
2018-01-06 00:04:06
Bogusława
Bardzo smutne. Jak można napaść na dziecko. Okropne zachowanie. W Polsce od wieków mieszkają obcokrajowcy, tak jak wielu Polaków przebywa za granicą - wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy sobie wzajemnie okazywać szacunek i akceptację.
2018-01-05 23:20:40
Pikuś
Pewnie 41-letni pisowski suweren podążając za słowami swojego wodza z Żoliborza, był przekonany, że dziewczynka roznosi bakterie.
2018-01-05 20:23:20
eh
Owszem, Polska zawsze będzie dla Polaków - czyli osób, które utożsamiają się z tym krajem, szanują jego religię, kulturę, historię, zasady w nim obowiązujące i kochające ten kraj, ale czy to oznacza, że należy uderzyć nastolatkę? Coś okropnego.
2018-01-05 11:32:04
do przemyślenia
Zadziwiające jet to, że jak ciemnoskóry napada na białego, to znaczy że jest chory. A jak odwrotnie, to jest rasistą i ksenofobem i bandytą. Fajna równość :)
2018-01-05 11:30:39
max
Takich incydentów w Niemczech i Francji są tysiące a ichniejsze media tego w ogóle nie zauważają, u nas najmniejszy taki incydent jest rozdmuchiwany przez polskojęzyczne głównie niemieckie media do monstrualnych rozmiarów! Wszystko by przykleić do Polaków łatkę rasistów i ksenofobów! Ataki czarnoskórych na białych są nazywane natomiast ubogacaniem - czym było zamordowanie maczetą ciężarnej Polki w Niemczech!?
2018-01-05 11:21:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie