Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Ucieczka nie pomogła

Data publikacji: 2018-08-30 12:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Ucieczka nie pomogła
 

Dzięki reakcji mundurowego, będącego po służbie, zatrzymany został 17–latek, który kierował samochodem po zażyciu środków odurzających i bez uprawnień.

W ostatnią środę około godz. 10:30 do operatora 997 zadzwonił policjant z Pogodna, który był poza służbą. Mundurowy oświadczył, że ma informację dotyczącą kierującego, który porusza się po mieście autem bez wymaganych uprawnień. Według zgłaszającego młody mężczyzna miał jechać volkswagenem passatem  ulicą Gdańską w Szczecinie.

- Drogą radiową o zgłoszonej sytuacji powiadomione zostały wszystkie patrole pełniące w tym czasie służbę na terenie Szczecina. Natomiast na ul. Gdańską wysłano załogę z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie. Młodego kierowcę zatrzymano na ulicy Energetyków w okolicach Mostu Długiego. W samochodzie znajdował się także pasażer. W momencie, kiedy policjant wydał polecenie do zajechania w bezpieczne do kontroli miejsce, młodzieniec wykonał polecenie, po czym pośpiesznie otworzył drzwi samochodu i zaczął uciekać w kierunku centrum. Natychmiast o sytuacji powiadomiono patrole znajdujące się w pobliżu miejsca interwencji.

- Po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany przez szczecińskich wywiadowców na jednym z podwórek w okolicach ulicy Dworcowej - informuje asp. szt. Irena Kornicz z KWP w Szczecinie.

Wstępne badanie 17–latka wykazało, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Został zatrzymany i przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań, gdzie przebywa do tej pory. Pasażer również został zatrzymany do wyjaśnienia.

Okazało się również, że ów młody człowiek już wcześniej był notowany za różne przestępstwa.

(dar)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brawo Policja
2018-08-31 11:18:13
I dobrze skoordynowana Akcja i tak dalej trzymac !!
100%
2018-08-30 19:18:02
Taka postawa zasługuje na nagrodę !! Chętnie dorzuciłbym "parę złociszy" dla pana policjanta , takich nam potrzeba pozdrawiam!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA