Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Zaatakował kuchennym nożem. Grozi mu nawet dożywocie

Data publikacji: 2018-12-03 14:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Zaatakował kuchennym nożem. Grozi mu nawet dożywocie
 

Mało brakowało, by doszło do tragedii w Choszcznie. W mieszkaniu wywiązała się kłótnia między dwoma mężczyznami. Napastnik najpierw uderzył swoją ofiarę pięścią w twarz, a potem chwycił duży nóż kuchenny. 

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 listopada 2018 roku w mieszkaniu znajomej pokrzywdzonego. Oboje pili alkohol. W pewnym momencie do mieszkania wszedł partner kobiety. Jak wynika z ustaleń prokuratury, mężczyzna zachowywał się agresywnie. Najpierw kilka razy uderzył kompana kobiety pięścią w twarz, a po chwili chwycił duży nóż kuchenny i próbował zadać mu celny cios.

– Ostatecznie zadał pokrzywdzonemu cios nożem w okolice karku powodując ranę ciętą. Raniony mężczyzna zdołał uciec z mieszkania, zaś po zdarzeniu powiadomił policję – informuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Jak się później okazało, napadnięty mężczyzna w wyniku uderzenia w twarz doznał także złamania dna oczodołu. Mundurowi zatrzymali agresora. Na wniosek prokuratora rejonowego  Sąd Rejonowy w Choszcznie zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Uznano, że mężczyzna działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego. Za usiłowanie zabójstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia albo nawet dożywocie.

(reg)

Fot. archiwum

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jpdl
2018-12-04 11:14:51
Facet bronił swego honoru, a teraz pójdzie siedzieć. Fakt, powinien dziabnąć tę koorwę, tylko wtedy dopiero byłby lament.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA