Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Aresztowany za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji: 2017-03-21 11:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Aresztowany za usiłowanie zabójstwa
 

W ciągu niespełna dwóch godzin od telefonicznego powiadomienia policji o uszkodzeniu ciała siekierą, funkcjonariusze z Komisariatu  Szczecin Śródmieście ustalili i zatrzymali odpowiedzialną za to osobę. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

15 marca 2017 r. szczecińscy policjanci otrzymali zgłoszenie od operatora 997 o uszkodzeniu ciała mężczyzny przy użyciu siekiery. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z komisariatu Szczecin Śródmieście. Policjanci zabezpieczyli teren na którym doszło do zdarzenia, a także ustalali świadków zdarzenia, zabezpieczali ślady oraz przeprowadzali oględziny.

Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Raniony siekierą odniósł obrażenia głowy i ciała. Uciekł napastnikowi, co prawdopodobnie uratowało mu życie. Został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Stan jego zdrowia pozwolił na krótką rozmowę z policjantami. Pokrzywdzony nie znał tożsamości sprawcy. Wiedział jedynie, że jest on bezdomny, co oznaczało, że nie ma miejsca stałego pobytu.  

W międzyczasie kolejna grupa policjantów  przeszukiwała miejsca, gdzie napastnik mógł się ukryć m.in. pobliskie działki i rejon gdzie doszło do ataku. W trakcie tych wszystkich czynności funkcjonariusze operacyjni zebrali informację, które pomogły w wytypowaniu sprawcy. Jeszcze tego samego dnia został on zatrzymany. Mężczyzna przebywał w jednej z ogrodowych altan. Jego wygląd oraz ubiór i ślady na odzieży wskazywały, że prawdopodobnie jest on odpowiedzialny za atak siekierą.

Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Mężczyznę doprowadzono przed oblicze sądu, gdzie zapadła decyzja o aresztowaniu go na trzy miesiące.

(n)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do bolo...
2017-03-21 22:46:33
Alibo okaze sie, ze juz wczesniej tj. przed rokiem 2015-ym - byl kilkakrotnie karany i niepoprawny !!
bolo
2017-03-21 13:39:20
do @ drwal "..a kto normalny w Szczecinie chodzi z siekierą? ".... - ostatnio w "Kurierze" pisali iż "Prawo i Siekiera", czytasz czasami co piszą o wyrąbywaniu "stuletnich okazów"? Może ten od siekiery chciał wykarczować krzaki "w jednej z ogrodowych altan"? Okaże się czy jest normalny czy już z "Prawa i Siekiery".
drwal
2017-03-21 13:20:22
Przepraszam, a kto normalny w Szczecinie chodzi z siekierą?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA