wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Aresztowany za usiłowanie zabójstwa

Aresztowany za usiłowanie zabójstwa

Aresztowany za usiłowanie zabójstwa
Data publikacji: 2017-03-21 11:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Wywietleń: 1810 225533

W ciągu niespełna dwóch godzin od telefonicznego powiadomienia policji o uszkodzeniu ciała siekierą, funkcjonariusze z Komisariatu  Szczecin Śródmieście ustalili i zatrzymali odpowiedzialną za to osobę. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

15 marca 2017 r. szczecińscy policjanci otrzymali zgłoszenie od operatora 997 o uszkodzeniu ciała mężczyzny przy użyciu siekiery. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z komisariatu Szczecin Śródmieście. Policjanci zabezpieczyli teren na którym doszło do zdarzenia, a także ustalali świadków zdarzenia, zabezpieczali ślady oraz przeprowadzali oględziny.

Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Raniony siekierą odniósł obrażenia głowy i ciała. Uciekł napastnikowi, co prawdopodobnie uratowało mu życie. Został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Stan jego zdrowia pozwolił na krótką rozmowę z policjantami. Pokrzywdzony nie znał tożsamości sprawcy. Wiedział jedynie, że jest on bezdomny, co oznaczało, że nie ma miejsca stałego pobytu.  

W międzyczasie kolejna grupa policjantów  przeszukiwała miejsca, gdzie napastnik mógł się ukryć m.in. pobliskie działki i rejon gdzie doszło do ataku. W trakcie tych wszystkich czynności funkcjonariusze operacyjni zebrali informację, które pomogły w wytypowaniu sprawcy. Jeszcze tego samego dnia został on zatrzymany. Mężczyzna przebywał w jednej z ogrodowych altan. Jego wygląd oraz ubiór i ślady na odzieży wskazywały, że prawdopodobnie jest on odpowiedzialny za atak siekierą.

Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Mężczyznę doprowadzono przed oblicze sądu, gdzie zapadła decyzja o aresztowaniu go na trzy miesiące.

(n)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Do bolo...
Alibo okaze sie, ze juz wczesniej tj. przed rokiem 2015-ym - byl kilkakrotnie karany i niepoprawny !!
2017-03-21 22:46:33
bolo
do @ drwal "..a kto normalny w Szczecinie chodzi z siekierą? ".... - ostatnio w "Kurierze" pisali iż "Prawo i Siekiera", czytasz czasami co piszą o wyrąbywaniu "stuletnich okazów"? Może ten od siekiery chciał wykarczować krzaki "w jednej z ogrodowych altan"? Okaże się czy jest normalny czy już z "Prawa i Siekiery".
2017-03-21 13:39:20
drwal
Przepraszam, a kto normalny w Szczecinie chodzi z siekierą?
2017-03-21 13:20:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie