piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Z zarzutami ale zwolnieni

Z zarzutami ale zwolnieni

Z zarzutami ale zwolnieni
Data publikacji: 2015-10-08 21:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:25
Wywietleń: 1384 27106
Czterech rolników zatrzymanych w związku z podejrzeniem, iż brali udział w ustawianiu przetargów na zakup ziemi od ANR zostało zwolnionych za poręczeniem majątkowym w wysokości od 30 do 50 tys. złotych. W stosunku do pozostałych 8 osób, w tym pracownika Agencji Nieruchomości Rolnych, prokurator wystąpił o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dwumiesięcznego aresztu. W czwartek wnioskami o tymczasowe aresztowanie zajmował się Sąd Rejonowy Szczecin Centrum. 

 

Przypomnijmy, że funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali we wtorek 11 rolników z powiatu pyrzyckiego i jednego pracownika agencji. Usłyszeli oni zarzuty ustawiania przetargów na zakup ziemi od ANR na łączną kwotę 6 mln złotych. 

Tymczasem z zatrzymanymi solidaryzują się inni rolnicy. W trakie pikiety pod Prokuratirą Okręgową w Szczecinie zapowiedzieli oni, że w obronie swoich kolegów zorganizują w Szczecinie wielką akcję protestacyjną. Najprawdopodobniej wezmą w niej udział rolnicy z całego kraju. 

W chwili zamykania czwartkowego numeru "Kuriera Szczecińskiego" nie znaliśmy jeszcze decyzji sądu w sprawie pozostałych ośmiu zatrzymanych osób.

(r.c.)

Na zdjęciu: środowa pikieta rolników pod prokuraturą. 

Fot.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

skandal!
Mam nadzieję, że za tę skandaliczną decyzję ktoś odpowie. Hejtujący rolników nie mają pojęcia o sprawie albo mają i robią to celowo, by nakręcać niezorientowanych czytelników. Ale prawda i tak zwycięży.
2015-10-10 10:04:13
e-tt
Ten obrońca "uciśnionych" sam też ma wiele za cholewami.Ale zapewne poczuł zapach nowych wyborów i ewentualne koryto?Z niego taki rolnik,szef anr jak z kozi dupy trąba. Po prostu chce wykorzystać sytuację pod siebie.
2015-10-09 08:21:04
Edmund
Taki jeden Polak napisał że polscy rolnicy płacili 60 milionów za hektar ziemi a obcokrajowcy 30 tysięcy.Oczywistym jest ze lepiej jest sprzedawac ziemie Polakom.Tylko nasuwa sie pytanie skąd ci polscy rolnicy mają tyle pieniędzy? Odpowiem sobie sam.Bo my,pozostali Polacy,szczególnie pracujący w prywatnych firmach,na nich tyramy.
2015-10-09 06:04:38
antyROLASY
50 tys poręczenia.. no rzeczywiscie biedni ci rolnicy :) dla mnie to ZERA a jak wyjadą traktorami to pałować!!!!!! :)
2015-10-09 05:30:41
obszarnicy
Niech Kosmal powie za ile kupił i będzie sprawa jasna !
2015-10-09 04:59:10
Polak
czy cena ok. 40.000- 60.000 tys. za jeden hektar ziemi to zbyt niska cena? Taką właśnie płacili polscy rolnicy na przetargach Może lepiej sprzedać obcokrajowcom za 30.000?!!!!
2015-10-08 21:51:42
Nie rolnik
Rolnikom się w głowach poprzewracało. Ich cel: za grosze kupić ziemi, zasiać rzepakiem, aby się nie narobić, sprzedać ziarno z niewielkim zyskiem, a utrzymywać się z dotacji, nie płacić podatków dochodowych, płacić groszowy groszowy KRUS. Z tego powodu zorganizowali się i kiwając innych rolników prawie udało im się zrealizować marzenia.
2015-10-08 19:55:21