poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Nie mają za co siać

W KURIERZE. Nie mają za co siać

W KURIERZE. Nie mają za co siać
Data publikacji: 2016-04-06 06:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1300 127087

Niemal połowa zachodniopomorskich rolników wciąż nie ma na kontach unijnych dopłat do ziemi, którą uprawiali w 2015 roku. Tymczasem właśnie teraz, w początkach wiosny, pieniądze są na gwałt potrzebne w gospodarstwach. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa winą za opóźnienia w przekazywaniu dopłat obarcza poprzednie kierownictwo.

Pan Zbigniew (nazwisko do wiadomości redakcji) gospodaruje na 20 hektarach w powiecie stargardzkim. Dopłaty bezpośrednie bierze od dziesięciu lat. Jak mówi, to pierwszy rok, kiedy są takie problemy z wypłatą pieniędzy należnych rolnikom.

– Zazwyczaj dostawałem dopłaty na konto w lutym, najpóźniej w marcu. Było za co kupić nawozy, było na ratę kredytu, a teraz będę musiał zapożyczyć się u rodziny, by spiąć budżet gospodarstwa – mówi nasz rozmówca, dodając, że z agencji dostał pismo o przedłużeniu postępowania dotyczącego przyznania płatności bezpośrednich.

Jak dowiedział się „Kurier”, w podobnej sytuacji jak pan Zbigniew jest ponad trzynaście tysięcy rolników z naszego województwa. To niemal połowa gospodarzy z naszego regionu starających się o dopłaty w kampanii 2015. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wysyłała zawiadomienia w sytuacji, gdy decyzja o przyznaniu płatności nie została wydana do 1 marca. ©℗ (żan)

Fot. Piotr Dużak

Na zdj.Każdego roku o płatności bezpośrednie ubiega się ok. 28 tysięcy beneficjentów z Zachodniopomorskiego. Tym razem dopłaty spływają na ich konta bankowe w ślimaczym tempie.

 

Komentarze

ciekawy
No panie Kosmal czas na ulice traktory wyrowadzić i zrobić z tym porządek. Odważy się pan to uczynić? Miało być lepiej, a jak jest? -każdy widzi
2016-04-06 09:42:14
Rolnicy
A jak sobie radzili przed Unią?
2016-04-06 07:34:09
ANA
Dobra zmiana nastąpiła tylko nie dla wszystkich. Widać jakich PiS ma nieudolnych "fachowcow" na każdym kroku. Nic się nie zmieniło tylko szyld z nazwą partii.
2016-04-06 07:03:24
nawalony
jezeli druga połowa ma doplaty a nie maja rolnicy z ulicy marszałkowskiej to chyba jest normalnie,mógłby wzorem Portugalii istnieć podatek od ugorów
2016-04-06 07:00:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie