niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Nie mają za co siać

W KURIERZE. Nie mają za co siać

W KURIERZE. Nie mają za co siać
Data publikacji: 2016-04-06 06:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1423 127087

Niemal połowa zachodniopomorskich rolników wciąż nie ma na kontach unijnych dopłat do ziemi, którą uprawiali w 2015 roku. Tymczasem właśnie teraz, w początkach wiosny, pieniądze są na gwałt potrzebne w gospodarstwach. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa winą za opóźnienia w przekazywaniu dopłat obarcza poprzednie kierownictwo.

Pan Zbigniew (nazwisko do wiadomości redakcji) gospodaruje na 20 hektarach w powiecie stargardzkim. Dopłaty bezpośrednie bierze od dziesięciu lat. Jak mówi, to pierwszy rok, kiedy są takie problemy z wypłatą pieniędzy należnych rolnikom.

– Zazwyczaj dostawałem dopłaty na konto w lutym, najpóźniej w marcu. Było za co kupić nawozy, było na ratę kredytu, a teraz będę musiał zapożyczyć się u rodziny, by spiąć budżet gospodarstwa – mówi nasz rozmówca, dodając, że z agencji dostał pismo o przedłużeniu postępowania dotyczącego przyznania płatności bezpośrednich.

Jak dowiedział się „Kurier”, w podobnej sytuacji jak pan Zbigniew jest ponad trzynaście tysięcy rolników z naszego województwa. To niemal połowa gospodarzy z naszego regionu starających się o dopłaty w kampanii 2015. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wysyłała zawiadomienia w sytuacji, gdy decyzja o przyznaniu płatności nie została wydana do 1 marca. ©℗ (żan)

Fot. Piotr Dużak

Na zdj.Każdego roku o płatności bezpośrednie ubiega się ok. 28 tysięcy beneficjentów z Zachodniopomorskiego. Tym razem dopłaty spływają na ich konta bankowe w ślimaczym tempie.

 

Komentarze

ciekawy
No panie Kosmal czas na ulice traktory wyrowadzić i zrobić z tym porządek. Odważy się pan to uczynić? Miało być lepiej, a jak jest? -każdy widzi
2016-04-06 09:42:14
Rolnicy
A jak sobie radzili przed Unią?
2016-04-06 07:34:09
ANA
Dobra zmiana nastąpiła tylko nie dla wszystkich. Widać jakich PiS ma nieudolnych "fachowcow" na każdym kroku. Nic się nie zmieniło tylko szyld z nazwą partii.
2016-04-06 07:03:24
nawalony
jezeli druga połowa ma doplaty a nie maja rolnicy z ulicy marszałkowskiej to chyba jest normalnie,mógłby wzorem Portugalii istnieć podatek od ugorów
2016-04-06 07:00:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie