Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Z nożem na sprzedawczynię. Spędzi święta w areszcie

Data publikacji: 2018-03-29 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:07
Z nożem na sprzedawczynię. Spędzi święta w areszcie
 

Mężczyzna, który sterroryzował pracownicę sklepu w Świnoujściu, po czym ukradł pieniądze i uciekł, nie cieszył się długo wolnością. Po kilku dniach od napadu 39-latek wpadł w ręce policji. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

Do napadu doszło w niedzielę (25 marca) po południu. Sprawca wszedł do jednego ze sklepów w centrum Świnoujścia, sterroryzował sprzedawczynię grożąc jej nożem, a następnie zabrał z kasetki pieniądze i uciekł. Analiza zebranego przez policję materiału dowodowego pozwoliła na wytypowanie sprawcy rozboju. Kilka dni po popełnieniu przestępstwa, świnoujscy stróże prawa zatrzymali podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 39-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 39-latka. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jeżeli napastnik używa przy tym niebezpiecznego narzędzia, musi się liczyć z tym, że orzeczona kara więzienia to minimum trzy lata. 

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

guciu
2018-03-29 16:46:39
Robi się jak na Dzikim Zachodzie Lauaki Lauak.
sam nie wiem
2018-03-29 15:16:37
No cóż, trudno się odnieść obiektywnie do tej wiadomości. Bez stałego zamieszkania (bezdomny?), otrzymał na koszt podatników wikt (nędzny pewnie!) i opierunek. Przestępca czy nieszczęśnik? a może szczęściarz?) Tak czy owak, życzę szczęśliwych świąt.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA