niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Małolat” to świr

„Małolat” to świr

„Małolat” to świr
Data publikacji: 2018-03-08 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:36
Wywietleń: 2167 317311

Artur K., ps. Małolat ugodził nożem swojego kolegę na szczecińskich bulwarach, za Urzędem Celnym. Jego proces toczy się w Sądzie Okręgowym w Szczecinie.

Do tragedii doszło 2 czerwca 2017 r. Artur K. przebywał na bulwarach wspólnie z innymi bezdomnymi (często tam zaglądał; zbierał butelki). W pewnym monecie podeszli do nich Dariusz K. i Robert S.

- Poprosiliśmy o zapalniczkę - przypomina sobie Dariusz K. - Nie wiem, o czym Robert zaczął rozmawiać z Arturem. Byłem pijany. Ale zauważyłem, że Robert zaczął nagle straszyć i się bulwersować. A Artur siedział spokojnie.

Dariusz K. nie umiał powiedzieć, jak kłótnia przerodziła się w bójkę. Pamięta tylko, że siedzące w pobliżu kobiety w pewnym monecie zaczęły krzyczeć, że trzeba wezwać karetkę pogotowia - tylko dzięki ich szybkiej interwencji pokrzywdzony przeżył atak nożownika.

Świadek zapewnia dziś, że nie wiedział, co się wtedy na bulwarach stało. Nic nie pamięta. Jednak zaraz po zdarzeniu opowiedział policji więcej szczegółów. Dlatego sędzia odczytał protokół jego przesłuchania. Mężczyzna pogrążył w nim oskarżonego.

- Kiedy podchodziliśmy z Robertem do pozostałych powiedziałem mu, by uważał na „Małolata", bo to świr. Mimo to zaczęli się kłócić. I nagle „Małolat" zerwał się z ławki i dźgnął Roberta.

Dariusz K. zapewnił wczoraj, że jego stare zeznania są nieprawdziwe. Jego zdaniem, mówił tak, jak mu kazali policjanci. Jaki był faktyczny przebieg wydarzeń? To wyjaśni sąd. Ma on jednak trudności z wezwaniem świadków - większość z nich, to bezdomni, którzy (tak jak Dariusz K.) mówią o sobie, że mieszkają na ulicy. Nie mają więc stałego adresu.

(lw)

Fot. Leszek Wójcik

 

Komentarze

X
A później ktoś apeluje,aby wpuszczać bezdomnych na klatki schodowe.
2018-03-08 16:03:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy