sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > X Dni Spirometrii. Tu za darmo zbadasz płuca

X Dni Spirometrii. Tu za darmo zbadasz płuca

X Dni Spirometrii. Tu za darmo zbadasz płuca
Data publikacji: 2019-10-08 20:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-09 08:22
Wywietleń: 2400 420059

Kaszlesz, odczuwasz duszność, palisz lub żyjesz od lat w zanieczyszczonym środowisku? Jeśli choć na jedno pytanie Twoja odpowiedź jest twierdząca, sprawdź stan swoich płuc. W ramach Polskich Dni Spirometrii w środę (9 października) w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie odbędą się bezpłatne badania spirometryczne.

Na choroby obturacyjne płuc (astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc – POCHP) choruje 6 milionów Polaków. 4 mln ma objawy astmy, a prawdopodobnie 2 mln POCHP, z czego tylko 30 proc. jest zdiagnozowana. Stąd tak ważna jest profilaktyka. Do 12 października, w ramach X Dni Spirometrii, w ośrodkach w całej Polsce będzie można sprawdzić, w jakim stanie są nasze płuca. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Oddychaj czystym powietrzem”.

W środę (9 października) na bezpłatne badania profilaktyczne zaprasza do swojej siedziby Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Szczecinie przy ul. Arkońskiej 45. Badania będą wykonywane w sali obsługi, w godz. 10-14 (nie trzeba się zapisywać). Bezpłatną spirometrię można wykonać także w innych placówkach w regionie – w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu profilaktyczna akcja trwa do 11 października. Każdego dnia badania są przeprowadzane w g. 9-13. Uwaga, obowiązują zapisy.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA przy ul. Szpitalnej 2 w Koszalinie zaprasza na badania do piątku (11 października) włącznie, w g. 14-15 (nie trzeba się zapisywać). W sobotę (12 października) bezpłatną spirometrię będzie można wykonać w 107. Samodzielnym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Wałczu przy ul. Kołobrzeskiej 44 i w Specjalistycznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie przy Niepodległości 44-48. W obu przypadkach mieszkańcy są zapraszani w g. 9-12 (nie trzeba się zapisywać).

(reg)

Fot. SZGiChP w Koszalinie

Bezpłatne badania spirometryczne będzie można wykonać w kilku placówkach w regionie. 

Komentarze

Spiro
Super godziny, na pewno nikt nie pracuje w godz. 10-14.
2019-10-09 07:22:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie