sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mobilny NFZ w Choszcznie

Mobilny NFZ w Choszcznie

Mobilny NFZ w Choszcznie
Data publikacji: 2019-09-25 22:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-26 01:49
Wywietleń: 1032 417396

Od września Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia  kontynuuje akcję „Mobilny NFZ w trasie”. W czwartek (26 września), w godz. 9-12, będzie w Północnej Izbie Gospodarczej przy ul. Bohaterów Warszawy 15 (Budynek PSS) w Choszcznie. Będzie okazja wyrobić EKUZ, potwierdzić Profil Zaufany, aktywować Internetowe Konto Pacjenta. 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) uprawnia do świadczeń opieki zdrowotnej podczas pobytu turystycznego w krajach Unii Europejskiej, w sytuacji nagłej, w zakresie niezbędnym z przyczyn medycznych, w placówkach publicznego systemu opieki zdrowotnej, na zasadach obowiązujących w kraju, w którym przebywamy. Obecnie nawet do 3 lat ważny EKUZ wydawany jest osobom zatrudnionym, prowadzącym pozarolniczą oraz rolniczą działalność gospodarczą, pobierającym zasiłek/świadczenie przedemerytalne. Ważną do 5 lat kartę otrzymują emeryci oraz dzieci i młodzież do 18. roku życia. EKUZ studentów ważny jest do 18 miesięcy. 

W "Mobilnym NFZ" będzie można potwierdzić Profil Zaufany - niezbędny, by uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta, na którym gromadzone się informacje o wypisywanych nam e-receptach, a w przyszłości znajdzie się nasza dokumentacja medyczna.  A także się dowiedzieć o całodobowym TIP- Telefonicznej Informacji Pacjenta, dostępnej pod numerem 800 190 590. Wybierając ten numer, uzyska się informację o nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, najbliższym szpitalu, aptece, oraz się dowie, do której poradni specjalistycznej czeka się najkrócej.

(g)

Fot. NFZ

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie