niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wyspy do przebudowy

Wyspy do przebudowy

Wyspy do przebudowy
Data publikacji: 2015-12-13 09:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 680 54295

Tunel pod Świną, jeżeli wierzyć słowom decydentów, ma zostać w końcu wybudowany. W związku z tym mieszkańcy Świnoujścia zastanawiają się jak zostanie rozwiązana sprawa wjazdu i wyjazdu z tunelu oraz w jakim zakresie będą funkcjonowały przeprawy promowe. W razie finalizacji inwestycji na wyspach szykuje się komunikacyjna rewolucja.

Jak niedawno zapewniła na sesji Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia, miasto wyśle pismo do ministerstwa infrastruktury z prośbą o spotkanie w celu kontynuowania rozmów na temat finansowania inwestycji. Urzędnicy mają już opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego. Jeżeli inwestycja rzeczywiście ruszy, a na to oczywiście trzeba będzie poczekać, to zarówno na wyspie Uznam jak i na wyspie Wolin powstaną wielkie prace budowy.

- Budowa tunelu to nie tylko przewiert jego nitki pod Świną, ale ogromna inwestycja powiązana z rozbudową i modernizacją infrastruktury dróg dojazdowych do jego wlotu i wylotu, która zapewni bezpieczeństwo i usprawnienie ruchu kołowego tego obszaru miasta, w tym  także pojazdów ciężarowych i osobowych kierujących się na międzynarodową przeprawę promową - mówi „Kurierowi” Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia.

Jak w praktyce miałby wyglądać wjazd i zarazem wyjazd po obu stronach Świny? W przypadku Warszowa przewiert odbyłby się przy końcu ulicy Fińskiej, a na Uznamie w pobliżu oczyszczalni ścieków. Drogi zostałyby tutaj przebudowane – w taki sposób, żeby dojazd do tunelu był prosty i nie wiązał się z przedzieraniem przez wąskie drogi.

Dodajmy, że w trakcie budowy obie przeprawy funkcjonowałyby tak jak obecnie. Po wybudowaniu stałej przeprawy w odstawkę poszłyby promy Karsibory. Kursowałyby tylko Bieliki, ale rzadziej niż obecnie. ©℗

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Na zdjęciu: Jeżeli tunel powstanie to z krajobrazu Świnoujścia znikną również promy Karsibory.

Komentarze

Zbynio
Dalszy ciąg pisowskich obiecanek. Jak przyjdzie do konkretów to wymigają się mówiąc, że opozycja przeszkadza, a Trybunał pewnie im nie pozwoli, no można jeszcze "zwalić" winę na niemieckich sąsiadów.
2015-12-14 10:14:53
ajo
W Gdańsku bez hałasu wybudowano tunel na Westerplatte o dyskusyjnej przydatności.Ze stałym połączeniem Świnoujścia z Polską są problemy,bo moze lepiej żeby bezproblemowy dojazd był przez Niemcy.No i Gdańsk to jednak matecznik PO,więc inwestycja powstała.
2015-12-13 13:20:44
ewa35
Czyj by to nie był pomysl tunel jest niezbedny dla polaczenia waznego osrdoka portowo- wypoczynkowego jakim jest Swinoujscie a tak naprawde o tym juz pisal i Piotr Zaremba . wiele, wiele lat temu
2015-12-13 12:43:04
Leming
Myślę, że "POstępowi" mieszkańcy Świnoujścia nie zgodzą się na wybudowanie tunelu, gdyż jest to czysto PiS-owski projekt mający na celu na trwale połączyć Świnoujście z Polską. "Polskość, to nienormalność" - D. Tusk.
2015-12-13 08:56:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie