Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Jiu Jitsu. Ragnarok już dzisiaj! Znamy rozstawienie!

Data publikacji: 12 grudnia 2015 r. 14:01
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2015 r. 16:11
Jiu Jitsu. Ragnarok już dzisiaj! Znamy rozstawienie!
 

Nieco ponad dwie godziny dzieli nas od elitarnego turnieju Ragnarok, który odbędzie się w Świnoujściu. Znamy rozstawienie zawodników tegorocznej edycji. Zawodnicy zbierają się w hali sportowej przy ul. Witosa. Część z nich już wczoraj przeszła weryfikacje w hotelu Interferie Medical SPA.

Jak ułożyły się drabinki? Wiemy już, że w „grupie śmierci” Marcin Held w pierwszej walce zmierzy się z rewelacją ubiegłorocznego turnieju Jakubem Zajkowskim, a Marcin Bandel zawalczy z Bartoszem Zawadzkim, reprezentantem klubów Gracie Barra Sosnowiec oraz Maciej Polok Jiu Jitsu. Zarówno Bandel jak i Held będą mogli spotkać się dopiero w finale. Pod faworytów ułożone są też drabinki w kategorii -75 kg; Piotr Podstawczuk ze szczecińskich berserkerów oraz stargardzianin Kacper Rot z Gold Teamu mogą spotkać się dopiero, gdy pokonają innych przeciwników na swojej drodze. Być może przypadkowo, a być może nie, w dywizji GI -77 kg Michał Ksepko, trener w Berserkers Team Szczecin może trafić na mistrza świata Jędrzeja Loskę dopiero w finale. Obaj spotkali się rok temu we wcześniejszym etapie turnieju i wtedy górą był szczeciński berserker. Rewanż, i to w finale Ragnaroka, byłby nie lada wydarzeniem! Wszystkie kategorie są jednak wyrównane i każdy może wygrać z każdym, a faworyci mogą ulec zawodnikom, którzy będą mieli „swój dzień”.

Na sali spotkaliśmy Bartka Kulczyckieg z Rio Grappling Club, trzykrotnego uczestnika Ragnaroka, autora najefektywniejszego poddania turnieju zeszłorocznej edycji. Wojownik z Dąbrowy Górniczej w pierwszej walce spotka się z Januszem Andrejczukiem.

- Chciałem walczyć z J. Andrejczukiem. Na Mistrzostwach Polski wygrał moją kategorię, tj. - 70 kg brązowych pasów pokonując wszystkich swoich przeciwników przed czasem. Rozstawienie jest więc sensowne - mówi „Kurierowi” B. Kulczycki - Wcześniej nie udało mi się zdobyć pierwszego miejsca na Ragnaroku i mam nadzieję, że tym razem się to zmieni. Moja taktyka jest prosta: wygrywać. Nie chcę zamykać się walką na punkty. Będę dążył do poddania przeciwników. Oni o tym wiedzą. Grupa jest wyrównana. Nie ma tutaj słabych zawodników. Będzie się działo - dodaje.

Poprosiliśmy B. Kulczyckiego, żeby podał swojego faworyta jeżeli chodzi o grupę śmierci, czyli NO GI -84 kg. Reprezentant Rio Grappling Club uważa, że największe szanse na zwycięstwo ma zeszłoroczny tryumfator dywizji Marcin Bandel. - W grupie tej jest Marcin Held, ale on na co dzień walczy w niższej kategorii wagowej. Bandel jest cięższy. Przewaga masy będzie miała tutaj znaczenie - tłumaczy nasz rozmówca.

 

Rozstawienie kategorii NO GI - 84 kg:

Bartosz Łukaszewicz vs. Tomasz Michałowski

Jakub Zajkowski vs. Marcin Held

Karol Dzieniszewski vs. Piotr Fręchowicz

Bartek Zawadzki vs. Marcin Bandel

 

Rozstawienie w kategorii GI - 94 kg:

Maciej Surma vs. Tomasz Skórkowski

Norbert Pobirkowski vs. Adam Wardziński

Jarosław Ogiegło - wolny los wobec 7 zawodników w kategorii, w półfinale spotka się z Zyffertem lub Kłosowskim

Robert Zyffer vs. Marian Kłosowski

 

Rozstawienie w kategorii GI - 77kg:

Michał Ksepko vs. Wojciech Biernacki

Adrian Kozicz vs. Robert Henek

Jędrzej Loska vs. Wojciech Lech

Mateusz Flaga vs. Jędrzej Kubski

 

Rozstawienie w kategorii NO GI -74 kg:

Piotr Podstawczuk vs. Adrian Krzysiak vsl Czyżewski

Janusz Andrejczuk vs. Bartek Kulczycki

Jan Wallus vs. Kamil Wilk

Paweł Koziorowski vs. Kacper Rot

 

Turniej rusza już o godzinie 15.30 hali sportowej przy ul. Witosa. Na naszym portalu będzie galeria zdjęć ze świnoujskich zawodów. Szeroka relacja z Ragnaroka ukaże się we wtorkowym Kurierze Szczecińskim. Dodajmy, że w niedzielę w tej samej hali odbędą się Mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu jitsu dla dzieci i młodzieży. ©℗

 

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

 

Na zdjęciu: Bartek Kulczycki z Rio Grappling Club, rok temu nagrodzony przez organizatorów za najefektowniejsze poddanie turnieju.

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA