niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Jiu Jitsu. Ragnarok już dzisiaj! Znamy rozstawienie!

Jiu Jitsu. Ragnarok już dzisiaj! Znamy rozstawienie!

Jiu Jitsu. Ragnarok już dzisiaj! Znamy rozstawienie!
Data publikacji: 2015-12-12 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 16:11
Wywietleń: 2259 53118

Nieco ponad dwie godziny dzieli nas od elitarnego turnieju Ragnarok, który odbędzie się w Świnoujściu. Znamy rozstawienie zawodników tegorocznej edycji. Zawodnicy zbierają się w hali sportowej przy ul. Witosa. Część z nich już wczoraj przeszła weryfikacje w hotelu Interferie Medical SPA.

Jak ułożyły się drabinki? Wiemy już, że w „grupie śmierci” Marcin Held w pierwszej walce zmierzy się z rewelacją ubiegłorocznego turnieju Jakubem Zajkowskim, a Marcin Bandel zawalczy z Bartoszem Zawadzkim, reprezentantem klubów Gracie Barra Sosnowiec oraz Maciej Polok Jiu Jitsu. Zarówno Bandel jak i Held będą mogli spotkać się dopiero w finale. Pod faworytów ułożone są też drabinki w kategorii -75 kg; Piotr Podstawczuk ze szczecińskich berserkerów oraz stargardzianin Kacper Rot z Gold Teamu mogą spotkać się dopiero, gdy pokonają innych przeciwników na swojej drodze. Być może przypadkowo, a być może nie, w dywizji GI -77 kg Michał Ksepko, trener w Berserkers Team Szczecin może trafić na mistrza świata Jędrzeja Loskę dopiero w finale. Obaj spotkali się rok temu we wcześniejszym etapie turnieju i wtedy górą był szczeciński berserker. Rewanż, i to w finale Ragnaroka, byłby nie lada wydarzeniem! Wszystkie kategorie są jednak wyrównane i każdy może wygrać z każdym, a faworyci mogą ulec zawodnikom, którzy będą mieli „swój dzień”.

Na sali spotkaliśmy Bartka Kulczyckieg z Rio Grappling Club, trzykrotnego uczestnika Ragnaroka, autora najefektywniejszego poddania turnieju zeszłorocznej edycji. Wojownik z Dąbrowy Górniczej w pierwszej walce spotka się z Januszem Andrejczukiem.

- Chciałem walczyć z J. Andrejczukiem. Na Mistrzostwach Polski wygrał moją kategorię, tj. - 70 kg brązowych pasów pokonując wszystkich swoich przeciwników przed czasem. Rozstawienie jest więc sensowne - mówi „Kurierowi” B. Kulczycki - Wcześniej nie udało mi się zdobyć pierwszego miejsca na Ragnaroku i mam nadzieję, że tym razem się to zmieni. Moja taktyka jest prosta: wygrywać. Nie chcę zamykać się walką na punkty. Będę dążył do poddania przeciwników. Oni o tym wiedzą. Grupa jest wyrównana. Nie ma tutaj słabych zawodników. Będzie się działo - dodaje.

Poprosiliśmy B. Kulczyckiego, żeby podał swojego faworyta jeżeli chodzi o grupę śmierci, czyli NO GI -84 kg. Reprezentant Rio Grappling Club uważa, że największe szanse na zwycięstwo ma zeszłoroczny tryumfator dywizji Marcin Bandel. - W grupie tej jest Marcin Held, ale on na co dzień walczy w niższej kategorii wagowej. Bandel jest cięższy. Przewaga masy będzie miała tutaj znaczenie - tłumaczy nasz rozmówca.

 

Rozstawienie kategorii NO GI - 84 kg:

Bartosz Łukaszewicz vs. Tomasz Michałowski

Jakub Zajkowski vs. Marcin Held

Karol Dzieniszewski vs. Piotr Fręchowicz

Bartek Zawadzki vs. Marcin Bandel

 

Rozstawienie w kategorii GI - 94 kg:

Maciej Surma vs. Tomasz Skórkowski

Norbert Pobirkowski vs. Adam Wardziński

Jarosław Ogiegło - wolny los wobec 7 zawodników w kategorii, w półfinale spotka się z Zyffertem lub Kłosowskim

Robert Zyffer vs. Marian Kłosowski

 

Rozstawienie w kategorii GI - 77kg:

Michał Ksepko vs. Wojciech Biernacki

Adrian Kozicz vs. Robert Henek

Jędrzej Loska vs. Wojciech Lech

Mateusz Flaga vs. Jędrzej Kubski

 

Rozstawienie w kategorii NO GI -74 kg:

Piotr Podstawczuk vs. Adrian Krzysiak vsl Czyżewski

Janusz Andrejczuk vs. Bartek Kulczycki

Jan Wallus vs. Kamil Wilk

Paweł Koziorowski vs. Kacper Rot

 

Turniej rusza już o godzinie 15.30 hali sportowej przy ul. Witosa. Na naszym portalu będzie galeria zdjęć ze świnoujskich zawodów. Szeroka relacja z Ragnaroka ukaże się we wtorkowym Kurierze Szczecińskim. Dodajmy, że w niedzielę w tej samej hali odbędą się Mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu jitsu dla dzieci i młodzieży. ©℗

 

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

 

Na zdjęciu: Bartek Kulczycki z Rio Grappling Club, rok temu nagrodzony przez organizatorów za najefektowniejsze poddanie turnieju.

 

 

 

 

Jiu Jitsu. Ragnarok już dzisiaj! Znamy rozstawienie! Jiu Jitsu. Ragnarok już dzisiaj! Znamy rozstawienie! Jiu Jitsu. Ragnarok już dzisiaj! Znamy rozstawienie! Jiu Jitsu. Ragnarok już dzisiaj! Znamy rozstawienie!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie