niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wykonawca nadal poszukiwany

Wykonawca nadal poszukiwany

Wykonawca nadal poszukiwany
Data publikacji: 2016-04-06 11:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 2010 127085

Nie ma na razie chętnych do przebudowy układu drogowego w rejonie skrzyżowania ulic Mickiewicza, Żołnierskiej, Wernyhory, Janickiego, Czorsztyńskiej i Reduty Ordona. Szczeciński ZDiTM wyznaczył właśnie drugi termin składania ofert dla firm wykonawczych, wydłużając go z 4 do 13 kwietnia.

Dla inwestycji miasto zleciło już jakiś czas temu opracowanie dokumentacji projektowej. Ta obejmuje przebudowę drogi i torowiska tramwajowego w ul. Mickiewicza na odcinku od ul Brzozowskiego z krzyżówkami z ul. ul. Janickiego. Czorsztyńską, dalej z ul. ul. Wernyhory, reduty Ordona i Żołnierską i niewielkiego odcinka tej ostatniej do ul. Somosierry. Projekt budowlany wykonała pracownia Macieja Sochanowskiego. Inwestycja obejmie w sumie odcinek dróg o długości 410 metrów. Szacowany koszt przebudowy 1 metra drogi to 33 415 zł.

Projekt zakłada m.in. wykonanie całkowicie nowej konstrukcji jezdni. W ciągu ulic Mickiewicza – Żołnierska zaprojektowano dwie jezdnie po dwa pasy ruchu szerokości 6 m. Na obecnym skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Żołnierskiej ma powstać rondo o średnicy 22 m z jezdnią dwupasmową o szerokości 10 m. Przy przebudowywanych odcinkach ulic odtworzone zostaną ciągi piesze. Projekt przewiduje dodatkowe przejścia dla pieszych: po wschodniej stronie nowego ronda przez ul. Mickiewicza oraz po zachodniej stronie skrzyżowania ulic Mickiewicza – Czorsztyńska. Wzdłuż krawędzi przejść dla pieszych zamontowane mają być elementy oznakowania dla osób niedowidzących.

Przebudowana zostanie także w niezbędnym zakresie jezdnia ul. Wernyhory. Przed wlotem na rondo wyznaczono dwa pasy ruchu o szerokości 3 m każdy. Wylot z ronda zaprojektowano jako jednopasowy o szerokości 4,5 m. Wylot w kierunku ulicy Reduty Ordona pozostawiono szerokości 6m z wymalowanym pasem szerokości 4 m. Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Czorsztyńskiej zachowano stan istniejący w układzie pasów ruchu. Poprawiona została geometria skrzyżowania ulic Mickiewicza i Janickiego. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 6 kwietnia 2016 roku.

 

Na zdjęciu: Skrzyżowanie ulic Wernyhory, Mickiewicza, Żołnierskiej, Reduty Ordona i Corsztyńskiej w Szczecinie przed przebudową.

 

 

Komentarze

kubek
wszystkim firmom odradzam współpracę z ZDiTm
2016-04-06 15:27:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie