Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wykonawca nadal poszukiwany

Data publikacji: 06 kwietnia 2016 r. 11:21
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Wykonawca nadal poszukiwany
Fot. Mirosław WINCONEK  

Nie ma na razie chętnych do przebudowy układu drogowego w rejonie skrzyżowania ulic Mickiewicza, Żołnierskiej, Wernyhory, Janickiego, Czorsztyńskiej i Reduty Ordona. Szczeciński ZDiTM wyznaczył właśnie drugi termin składania ofert dla firm wykonawczych, wydłużając go z 4 do 13 kwietnia.

Dla inwestycji miasto zleciło już jakiś czas temu opracowanie dokumentacji projektowej. Ta obejmuje przebudowę drogi i torowiska tramwajowego w ul. Mickiewicza na odcinku od ul Brzozowskiego z krzyżówkami z ul. ul. Janickiego. Czorsztyńską, dalej z ul. ul. Wernyhory, reduty Ordona i Żołnierską i niewielkiego odcinka tej ostatniej do ul. Somosierry. Projekt budowlany wykonała pracownia Macieja Sochanowskiego. Inwestycja obejmie w sumie odcinek dróg o długości 410 metrów. Szacowany koszt przebudowy 1 metra drogi to 33 415 zł.

Projekt zakłada m.in. wykonanie całkowicie nowej konstrukcji jezdni. W ciągu ulic Mickiewicza – Żołnierska zaprojektowano dwie jezdnie po dwa pasy ruchu szerokości 6 m. Na obecnym skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Żołnierskiej ma powstać rondo o średnicy 22 m z jezdnią dwupasmową o szerokości 10 m. Przy przebudowywanych odcinkach ulic odtworzone zostaną ciągi piesze. Projekt przewiduje dodatkowe przejścia dla pieszych: po wschodniej stronie nowego ronda przez ul. Mickiewicza oraz po zachodniej stronie skrzyżowania ulic Mickiewicza – Czorsztyńska. Wzdłuż krawędzi przejść dla pieszych zamontowane mają być elementy oznakowania dla osób niedowidzących.

Przebudowana zostanie także w niezbędnym zakresie jezdnia ul. Wernyhory. Przed wlotem na rondo wyznaczono dwa pasy ruchu o szerokości 3 m każdy. Wylot z ronda zaprojektowano jako jednopasowy o szerokości 4,5 m. Wylot w kierunku ulicy Reduty Ordona pozostawiono szerokości 6m z wymalowanym pasem szerokości 4 m. Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Czorsztyńskiej zachowano stan istniejący w układzie pasów ruchu. Poprawiona została geometria skrzyżowania ulic Mickiewicza i Janickiego. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 6 kwietnia 2016 roku.

 

Na zdjęciu: Skrzyżowanie ulic Wernyhory, Mickiewicza, Żołnierskiej, Reduty Ordona i Corsztyńskiej w Szczecinie przed przebudową.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kubek
2016-04-06 15:27:24
wszystkim firmom odradzam współpracę z ZDiTm

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA