sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rowerowa rewolucja...

Rowerowa rewolucja...

Rowerowa rewolucja...
Data publikacji: 2016-03-31 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1792 126296

Rok temu Szczecin ogłosił harmonogram wprowadzania „Rowerowej Rewolucji", czyli tworzenia w mieście pasów dla jednośladów na dwudziestu ulicach. Do dziś powstało ich tylko kilka, na realizację czekają następne.

„Rowerowa Rewolucja" to projekt autorstwa Wandy Nowotarskiej, który zakłada stworzenie w Szczecinie dwudziestu kilometrów pasów rowerowych. Wdrażanie pomysłu, który zwyciężył w 2014 roku w głosowaniu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, podzielono na kilka etapów, które miały być zrealizowane w zeszłym roku. Do dziś powstały tylko pasy przy ul. Sikorskiego czy Wilczej. Realizacja „Rowerowej Rewolucji" ciągnie się głównie z powodu przedłużających się ustaleń związanych z organizacją ruchu. Nie wszystkie propozycje Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska zyskiwały akceptację np. policji czy ZDiTM.

- Wprowadzając projekt w życie, musimy wziąć pod uwagę interes wszystkich, nie tylko rowerzystów, ale i kierowców, pieszych, mieszkańców danej ulicy - mówi Marcin Charęza, kierownik zespołu ds. organizacji ruchu w Urzędzie Miejskim. - W większości przypadków nie wystarczy tylko wyznaczenie pasa rowerowego. Gdzieś trzeba przebudować chodnik, w innym miejscu przenieś zatoczkę autobusową - tłumaczy. ©℗

(szym)

Fot.D.GORAJSKI


 

 

 

 

Komentarze

Myślenie nie boli
I całe szczęście, że powstało tylko kilka, bo pomysł jest całkowicie nietrafiony. Co innego społeczeństwa, które mają kulturę jazdy rowerem we krwi, od kilkudziesięciu lat, a co innego Polska, która na siłę chce stawać się modna i bezmyślnie kopiuje wzorce zagraniczne, bez zastanowienia się nad lokalnymi realiami. W porannym szczycie widuje się kilku rowerzystów na kilka tysięcy samochodów. I to nie dlatego, że nie ma infrastruktury rowerowej, tylko dlatego, że ludzie są tak przyzwyczajeni. Ktoś to w końcu pojmie?
2016-04-01 07:56:59
m
wszyscy na wybry trzeba zmian
2016-04-01 07:46:43
Czyt
Całe szczęście, że nie wszędzie pozwolono im zdezorganizować ruch w mieście. Ja jestem ciekaw co za debile zaprojektowali i wydali zgodę na wymalowanie tego gówna (czyt. pas rowerowy) na ul Sikorskiego? Najpierw po ostrym zakręcie w prawo (zjazd z ronda na ul. Ku Słońcu - w kierunku pl. Siwka) nagle znika prawy pas dla samochodów. Potem wyznaczono miejsca parkingowe wzdłuż (zaraz za rondem Siwka - w kierunku pl. Kościuszki), po lewej stronie ulicy wymalowano martwe pole i jedzie się wężykiem. Kawałek dalej pod budynkiem Wydziału Elektrycznego zostało po staremu, czyli miejsca parkingowe są skośne i gówniana ścieżka rowerowa też się zmieściła. Druga sprawa dlaczego wyznaczono tak krótkie prawe pasy przed skrzyżowaniami np. Piastów (kierunek pl. Kościuszki). W godzinach szczytu samochody chcące skręcić w prawo skutecznie tamują ruch na środkowym pasie. P.S. Ale co można wymagać od takich urzędników jak: Charęza i Loga, grzejących ciepłe "stołki" za nasze pieniądze? Chyba niewiele patrząc po dotychczasowych "osiągnięciach" obu panów.
2016-03-31 21:37:02
Darek
Ciekawe czy pani Nowotarska zostanie pociągnięta do odpowiedzialności jak jakiś tir z nawozami rozjedzie rowerzystę na pasie rowerowym przy ulicy wilczej ?
2016-03-31 20:32:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie