Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Wyjątkowo chorowity poseł

Data publikacji: 04 marca 2016 r. 14:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Wyjątkowo chorowity poseł
Ryszard Bonda Fot. Robert Wojciechowski  

Po raz kolejny nie udało się zakończyć procesu Ryszarda Bondy – eksposła Samoobrony i zachodniopomorskiego przedsiębiorcy rolnego. W piątek miał skończyć swoje tzw. ostatnie słowo, ale nie udało się. Bonda jest znowu chory i leży w szpitalu.

Były zachodniopomorski poseł Samoobrony jest oskarżony o przywłaszczenie maszyn rolniczych od jednego z rolników z okolic Nowogardu wartych ponad 720 tys. zł oraz oszustwa kredytowe na szkodę Banku Gospodarki Żywnościowej SA na prawie 2,5 mln zł. Proces w tej sprawie trwa już blisko sześć lat. Trzy zajęło sądowi czekanie na zeznania głównego świadka obciążającego Bondę - Wojciecha N.

W październiku ubiegłego roku sąd zakończył postępowanie. Prokurator zażądał dla Bondy kary trzech lat pozbawienia wolności oraz 90 tys. zł grzywny. Obrona wniosła o uniewinnienie. Zdaniem Bondy akt oskarżenia jest efektem nagonki politycznej na niego, jaka wybuchła 10 lat temu, kiedy był posłem Samoobrony. W piątek Bonda miał kolejną szansę zakończenia przemowy. I tym razem nie udało się, bo Bonda znowu jest chory. ©℗
(dar)

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 7 marca 2016 r.

Fot. Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Myszka
2016-03-05 10:57:15
A to ci bajka. Bujda na resorach. Bujać to my, ale nie nas.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA