niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziś wyrok w sprawie kierowcy z Kamienia

Dziś wyrok w sprawie kierowcy z Kamienia (akt. 1)

Dziś wyrok w sprawie kierowcy z Kamienia
Data publikacji: 2016-02-22 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 865 120908

Mateusz S. został skazany na 15 lat więzienia, ma też dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Po 12 latach będzie się mógł starać o zwolnienie warunkowe.

***

W Sądzie Okręgowym w Szczecinie w poniedziałek wysłuchano mów końcowych w procesie kierowcy, który w Nowy Rok 2014 r. wjechał w grupę pieszych w Kamieniu Pomorskim i zabił sześć osób.

Prokurator żąda dla Mateusza S. 15 lat więzienia, oskarżyciele posiłkowi po 25 lat więzienia. Obrońca natomiast wniósł o nieskazywanie Mateusza S. na maksymalny wymiar kary. Wyrok zapadnie o godz. 14.

Proces Mateusza S. toczy się przed szczecińskim Sądem Okręgowym już po raz drugi. Za pierwszym razem mężczyzna został skazany na 12,5 roku więzienia. Z wyrokiem nie zgodziły się obie strony - obrońca uznał, że jest zbyt surowy, oskarżyciel publiczny i oskarżyciele posiłkowi, że zbyt łagodny. To dlatego wszyscy się odwołali. Sąd Apelacyjny cofnął sprawę do ponownego rozpatrzenia.

(isz)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: oskarżony w drodze na salę rozpraw.

 

Komentarze

Z wyrokami sądu się nie dyskutuje
A to niby dla czego. Mało to głupich wyroków było ??? W krajach , na które tak często sie powołujemy tak właśnie by zabrzmiał. Ale do tego trzeba dojrzeć.
2016-02-22 18:28:19
Żal
Z wyrokami sądu się nie dyskutuje, ale gdyby wyrok zależałby od rodzin ofiar, wyrok brzmiałby: DOŻYWOCIE x 6 (i to bez możliwości wyjścia).
2016-02-22 14:57:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie