poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wybór dla Szczecina

Wybór dla Szczecina

Wybór dla Szczecina
Data publikacji: 2015-09-27 19:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1548 23741

Gdzie tej jesieni posadzimy tysiące kwiatowych cebul, aby nas budziły na wiosnę? Liczymy na głosy Czytelników w tej sprawie. Bowiem razem z nimi chcemy tej jesieni znów ponieść sztandar „krokusowej rewolucji” - wielkiej społecznej akcji na rzecz piękniejszego Szczecina.

Przenosimy kwiatowe kobierce z Jasnych Błoni w różne inne rejony miasta. Żeby krokusami budziły Szczecin na wiosnę. Aby tak się stało, jesienią organizujemy społeczną akcję sadzenia kwiatowych cebul. W trzech poprzednich edycjach - wraz z Czytelnikami oraz inicjatorami owej „krokusowej rewolucji“, czyli Marią Myśliwiec z RO Arkońskie-Niemierzyn i Sylwiuszem Mołodeckim z „Zielonych Ogrodów” – zdołaliśmy posadzić około 200 tysięcy krokusów. W tym roku mamy nadzieję na więcej.

Jest na to szansa, bo właśnie wystartowaliśmy z czwartą edycją „krokusowej rewolucji”. Na początek mamy 30 tysięcy krokusów. Od „Kuriera” i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Chcemy je posadzić wraz z naszymi Czytelnikami. Jak w poprzednich edycjach „krokusowej rewolucji”, gdy wspólnie ruszyliśmy na Wały Chrobrego oraz w dawną al. kwiatową.
Natomiast tej jesieni…W jakim miejscu zasadzimy krokusowe pole? Decyzja jest w rękach naszych Czytelników. Do 30 września (włącznie) czekamy na Państwa głosy. Liczymy na Państwa wybór dla Szczecina!

Spośród listy 10 ważnych dla Szczecina miejsc warto wskazać dla „krokusowej rewolucji" najlepszą. Aby to zrobić, wystarczy zagłosować: wysłać SMS na numer 7148 o treści KROKUSY.X, gdzie w miejsce X wpiszemy przyporządkowaną miejscu liczbę od 1 do 10 (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT).

Oto miejsca, które dzięki Państwa głosom będą miały szansę rozkwitnąć:

* Arkonka (SMS o treści: KROKUSY.1)
* nadodrzańskie bulwary (SMS o treści: KROKUSY.2)
* pl. Jakuba Wujka (SMS o treści: KROKUSY.3)
* Wały Chrobrego (SMS o treści: KROKUSY.4)
* pl. Mickiewicza (SMS o treści: KROKUSY.5)
* teren wokół Jez. Słonecznego (SMS o treści: KROKUSY.6)
* teren wokół Stawu Brodowskiego (SMS o treści: KROKUSY.7)
* pl. Tobrucki (SMS o treści: KROKUSY.8)
* dawna aleja kwiatowa (SMS o treści: KROKUSY.9)
* zieleniec im. Janiny Szczerskiej (SMS o treści: KROKUSY.10)

Na głosy Czytelników czekamy do 30 września, do godz. 23.59. Uwaga: głosujący będą mieli szansę wygrać 15 albumów o "Całym Szczecinie w kwiatach". Potem posadzimy krokusy w miejscu wybranym przez Czytelników i - mamy nadzieję - z ich pomocą.

x x x

Równolegle zbieramy deklaracje od zainteresowanych udziałem w „krokusowej rewolucji”. Chcemy bowiem relacjonować na bieżąco jej przebieg zarówno w naszym mieście, jak i w województwie. Kontakt dla zainteresowanych w Szczecinie to: Maria Myśliwiec, tel. 696-05-06-57 oraz mail: rada@arkonskie.szczecin.pl. Natomiast społecznicy i samorządy w terenie są proszone o kontakt z redakcją: z kierownikiem działu kolportażu i promocji - Adrianem Bednarskim (adrian@kurier.szczecin.pl, tel. 91-44-29-160).
- Czekamy na wszystkich©℗, którzy chcieliby zamienić trawniki w wiosenne krokusowe pola - zachęcają organizatorzy „krokusowej rewolucji”.

Arleta NALEWAJKO
Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: "Krokusowa rewolucja" to społecznicy, biorący udział w jesiennym sadzeniu kwiatowych cebul. Za ich sprawą kwiatowe pola powstają nie tylko w najbardziej reprezentacyjnych punktach miasta, ale przede wszystkim w sąsiedztwie domów, szkół, firm, gdzie najchętniej wypoczywają - czyli wszędzie tam, gdzie chcemy by nas budziły na wiosnę. Jak tu (na zdjęciu) na Wałach Chrobrego: w akcji zarównoprzyjaciele redakcji - nasi Czytelnicy, jak i pracownicy „Kuriera".

Wybór dla Szczecina

Komentarze

Krokusy
Najważniejsze, aby dbać o Jasne Błonia, a nie, pozwalać, że całe tabuny wchodzą butami na krokusy, bo muszą sobie zrobić zdjęcie. Oczywiście, dobrze byłoby obsadzić skarpy u podnóża Akademii Morskiej i Urzędu Wojewódzkiego.
2015-09-28 10:19:50
@zs
Raczej: wystarczyłaby
2015-09-28 04:32:53
zs
Fajny pomysl,zdecydowania na walach chrobrego powinno byc wiecej tych kwiatow ,glosowanie sms porazka,wystarczyla by zwykla sonda
2015-09-27 18:28:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie