Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Wtorkowa próba spawów

Data publikacji: 26 stycznia 2016 r. 07:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Wtorkowa próba spawów
 

Około południa we wtorek, 26 bm., zaplanowane jest rozpoczęcie próbnego objazdu technicznego po nowych szczecińskich torowiskach w ulicach Energetyków i Gdańskiej do pętli na Basenie Górniczym i dalej trasą odcinka tzw. szybkiego tramwaju do pętli przy ul. Turkusowej po zakończonych naprawach, tj. wymianie na nowe pękających spawów. 

Na pierwszym odcinku nitki tzw. szybkiego tramwaju z Basenu Górniczego do obrzeży osiedla Słonecznego pierwsze usterki wykryto już w listopadzie 2015. Po badaniu zleconym przez spółkę Strabag, która w konsorcjum z firmą Szybki Tramwaj (Mytoll) była generalnym wykonawcą inwestycji, od początku grudnia do 7 stycznia podwykonawca BTW Bahn Technik z Wrocławia wymieniła około 3 proc. spawów, w których wykryto wady. Po tym, jak w styczniu po kilku dniach z mrozami poniżej 10 stopni Celsjusza nastąpił prawdziwy wysyp pęknięć (puściło w sumie ponad sto spawów) w wyminionych na nowe torowiskach w ulicach Energetyków, Gdańskiej i na Basenie Górniczym, gdzie inwestycję realizował z kolei Energopol Szczecin S.A. ze swoim podwykonawcą spółką Taumer z Krakowa, trzeba było z prawobrzeża wycofać tramwaje. Ledwie po czterech miesiącach eksploatacji nowej infrastruktury komunikacyjnej, która kosztowała łącznie ponad 255 mln zł.

Po jazdach technicznych we wtorek okaże się, czy wykonane w miejsce puszczających wcześniej spawów nowe styki na obu odcinkach dwóch inwestycji, ukończonych w zeszłym roku, nie budzą zastrzeżeń i czy mogą po torowiskach bezpiecznie kursować ponownie tramwaje. Jeśli testy przejdą pomyślnie, to w środę, 27 stycznia, od rana zniknie komunikacja zastępcza autobusami linii 807 od Bramy Portowej do Basenu Górniczego wraz z powrotem na stałe trasy tramwajów linii 7 oraz 2 i 8. ©℗

(MIR)


Fot.: Mirosław WINCONEK

We wtorek, 26 bm. po jazdach techniczych nowymi toriwiskami po naprawach, dowiemy się, czy to fakycznie ostatni dzień podróży na prawobrzeże autobusami linii zastępczej 807 za tramwaje.

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tylko pytam...
2016-01-26 11:34:36
Kiedy przewidziany jest remont tych wyremontowanych spawów? Kiedy magistraccy pogonią z miasta tą pieczątkarską "firmę" ENERGOPOL?(Energopol Szczecin S.A. ze swoim podwykonawcą spółką Taumer z Krakowa) tylko pytam...
tylko do
2016-01-26 08:36:49
poczekamy , oby tylko do następnych mrozów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA