Sobota 29 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Miasto rozważa warianty

Data publikacji: 2016-01-22 07:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Miasto rozważa warianty
 

Szczeciński magistrat poinformował nas, że w tej chwili rozważane są różne opcje rozwoju infrastruktury kulturalnej na prawobrzeżu. Na razie nie są znane konkretne lokalizacje ewentualnych nowych obiektów.

W publicznej debacie o przyszłości prawobrzeża pojawił się m.in. pomysł wybudowania nowego ośrodka obok kościołą przy ul. Iwaszkiewicza.

- Nie zapadła jeszcze decyzja o budowie jakiegokolwiek obiektu kulturalnego przy ul. Iwaszkiewicza, aczkolwiek możliwość prowadzenia działalności kulturalnej na tym terenie dopuszcza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Majowe - Kijewo, uchwalony przez Radę Miasta w 2007 roku - informuje Piotr Zieliński z Biura Prasowego Urzędu Miasta. - Tym samym nie zdefiniowano docelowych funkcji takiego obiektu, ani tym bardziej nawet przybliżonych kosztów jego budowy. Aktualnie rozważane są różne warianty, dotyczące kierunków i możliwości rozwoju infrastruktury kulturalnej na prawobrzeżu Szczecina, obejmują one również restrukturyzację sieci bibliotecznej w tej części miasta.

Przypomnijmy: w czwartek poinformowaliśmy o tym, że powstał list otwarty w sprawie konieczności budowy centrum kultury na prawobrzeżu. Ma zostać złożony w magistracie w nadchodzącym tygodniu i - jak zadeklarował jego inicjator, Wojciech Dorżynkiewicz - ma być pod nim kilkaset podpisów. W liście przeczytamy m.in. "Prawobrzeże jest kulturalną pustynią na mapie Szczecina. Mieszka tu jednak blisko 90 tysięcy mieszkańców. Jest to niewiele mniej niż liczba osób mieszkających w Koszalinie czy Gorzowie Wielkopolskim. Miejski Ośrodek Kultury w Dąbiu lub obiekty należące do Miejskiej Biblioteki Publicznej są przestarzałe, od lat nieremontowane i zbyt słabo dotowane. Z tego powodu zwracamy się do Pana Prezydenta i Państwa Radnych o podjęcie działań mających na celu jak najszybsze wybudowanie nowoczesnego obiektu kulturalnego na Prawobrzeżu".

©℗

A. Sasinowski

Fotomontaż (Fot. Dariusz GORAJSKI)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Donek
2016-01-24 01:58:06
Ja propnuje plac Armii Krajowej, Krzystek bedzie dozywotnio prezydentem, z takim narodem , wiec jest to mile dla wladzy a tylko to sie liczy w RP
Honorat
2016-01-22 23:05:47
Uważam, że najlepszą koncepcją jest pomysł usytuowania ośrodka kultury sprzed 30 lat. Dom kultury, w którym miały być biblioteka, kino i teatr, planowano postawić przy ul. Handlowej - pomiędzy ul. Pszenną a torami wzdłuż ul. Przelotowej. I w tej chwili to jest najbardziej logiczna lokalizacja, dostępna dla prawie wszystkich mieszkańców Prawobrzeża. Z jednej strony jest rondo Klęskowo, na którym zatrzymują się autobusy 54, 65,66,77. Z drugiej strony - jeszcze bliżej - jest pętla autobusowa, na którym stają ww. autobusy, oraz autobus 71, autobusy pośpieszne A,B,D,E. Linia 54 prowadzi z Basenu Górniczego przez Zdroje, zatrzymuje się na Pszennej niedaleko szpitala "Zdroje"; ze Słonecznego ul. Dąbską jedzie do Kijewa i dalej Pomorską do Zakładów Mięsnych. Linia 65 z Bukowego przez Przelotową komunikuje Słoneczne-Zachód i potem jedzie do Zdrojów. Nr 66 z Bukowego ul. Łubinową, Struga, Bagienną przez Zdroje i Podjuchy jedzie do Żydowiec. 77 z Bukowego przez Łubinową, Gryfińską, centrum Dąbia, Goleniowską, dojeżdża do Osiedla Dąbie, Załom i Os. Kasztanowe. Z pętli Słoneczne startuje autobus nr 71, a także pośpieszne B i D, przejeżdżające przez Zdroje. Nie należy zapominać także o liniach pośpiesznych A i E komunikujących Bukowe ze Słonecznym-Zachód przy ul. Jasnej. W przyszłości ma podobno też w pobliżu przechodzić przedłużona lina tramwajowa. Natomiast usytuowanie przybytku kultury przy kościele na Osiedlu Majowym na rogu ulic Iwaszkiewicza i Dąbrowskiej stwarzać będzie większe trudności z dotarciem do tego miejsca. Do najbliższego przystanku przy ul. Łubinowej, gdzie zatrzymują się tylko autobusy 66, 71, 77, B i D, jest ok. pół kilometra. Do przystanków przy Struga w pobliżu Auchan jest ponad 700 metrów. Stają tam jedynie autobusy jadące w kierunku Kijewa i Płoni - 73 i 93. Jadący tymi samymi autobusami od strony Kijewa i Płoni mogą wysiąść tylko przy Kauflandzie (ul.Wiosenna). Stamtąd potencjalni amatorzy kultury musieliby przespacerować się ponad 1,2 km. Najlepiej mieliby właściciele aut, gdyż w pobliżu planowanego miejsca budowy jest spory przykościelny parking. Zapewne jakieś miejsca jeszcze by się znalazły.
@
2016-01-22 14:11:20
Na placu Armi Krajowej. Przed oknami krzystka. Popatrzy i bedzie mu weselej
Magistrat, gdzie POstawisz FRYGĘ ??
2016-01-22 09:19:29
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA