wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Napraw torów tydzień trzeci i ostatni?

Napraw torów tydzień trzeci i ostatni?

Napraw torów tydzień trzeci i ostatni?
Data publikacji: 2016-01-24 18:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 2584 109514

Najbliższa środa, 27 stycznia – jak już informowaliśmy - to kolejny, najnowszy termin, kiedy być może znowu przez Most Długi ulicami Energetyków i Gdańską do pętli Basen Górniczy i dalej na prawobrzeże Szczecina do pętli Turkusowa pojadą tramwaje. Według harmonogramu, do poniedziałku mają zakończyć się naprawy torowisk, których generalnym wykonawcą był Energopol Szczecin S.A. ze swoim podwykonawcą spółką Taumer z Krakowa.

W miniony wekeend nadal trwały roboty na torach. W sobotę i w niedzielę robotników Taumera można było spotkać nadal m.in. na Estakadzie Pomorskiej i odcinku ul. Gdańskiej między przystankami Parnica i Port Centralny na wysokości stoczni Makrum i wiaduktu kolejowego w pobliżu ul. Pieszej. Równocześnie przez dwa dni jakość wykonanych napraw sprawdzało podczas obchodów specjalne konsylium złożone z przedstawicieli wykonawcy robót, Energopolu i pod okiem inspektorów nadzoru inwestora.

- Kierownictwo Tramwajów Szczecińskich zażyczyło sobie od nas szczegółowego raportu o miejscach napraw, warunkach w jakich one były wykonywane i przez kogo. Pełna dokumentacja zostanie przekazana, spawy tam, gdzie trzeba, są jeszcze szlifowane, torowisko wymaga jeszcze czyszczenia. Wszytsko powinno być gotowe w poniedziałek wraz ze zgłoszeniem zakończenia wszelkich prac, tak by TS mogły we wtorek przeprowadzić techniczne jazdy próbne składów przed dopuszczeniem ponownym torowisk do regularnego ruchu tramwajów - relacjonował nam Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy Energopolu.

Nadal nie wiadomo, jakie są przyczyny pękania szyn nowych torowisk, które użytkowane były ledwie cztery miesiące. Dotyczy to zarówno odcinka, którego wymianę zleciła Energopolowi spółka Tramwaje Szczecińskie, jak i nowego odcinka trasy na prawobrzeże (tzw. szybkiego tramwaju), którego generalnym wykonawcą było konsorcjum firm Szybki Tramwaj (Mytoll)-Strabag, a zleceniodawcą Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin. Na tym ostatnim roboty przy wymianie wykrytych wadliwych spawów już w listopadzie ub.r. inny podwykonawca BTW Bahn Technik z Wrocławia zakończyła 7 stycznia.   

Wciąż obracamy się w kręgu hipotez, mniej lub bardziej uprawnionych diagnoz, domysłów, sugestii. Źródłem mogą być wadliwie wykonane szyny, wadliwie wykonane spawy, niewłaściwie skomponowany czynnik łączący w łączeniu termitowym. Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia komisji ds. gospodarki komunalnej, rewitalizacji i ochrony środowiska rady miasta, z udziałem ścisłych kierownictw Energopolu, Taumera, Tramwajów Szczecińskich i zastępcy prezydenta ds. inwestycji Michała Przepiery, pojawiła się również czwarta hipoteza na temat tego, dlaczego spawy puściły - błędy w dokumentacji projektowej sporządzonej odrębnym trybem wcześniej w osobnym przetargu. ©℗

Cały artykuł w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim" (25.01.) i w e-wydaniu

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Za nami trzeci weekend i trzeci tydzień napraw na torowiskach od Mostu Długiego do Basenu Górniczego w Szczecinie. Wedle zapowiedzi, tramwaje powinny wrócić na prawobrzeże w środę, 27 stycznia.


 

Napraw torów tydzień trzeci i ostatni? Napraw torów tydzień trzeci i ostatni? Napraw torów tydzień trzeci i ostatni? Napraw torów tydzień trzeci i ostatni? Napraw torów tydzień trzeci i ostatni? Napraw torów tydzień trzeci i ostatni? Napraw torów tydzień trzeci i ostatni? Napraw torów tydzień trzeci i ostatni? Napraw torów tydzień trzeci i ostatni? Napraw torów tydzień trzeci i ostatni? Napraw torów tydzień trzeci i ostatni?

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Od Zdrojów do Mostu Długiego nieustanny "Dzień świstaka"...drugi rok...
2016-01-25 14:16:22
Do ON
Szyny nie pękają na Zajezdni Pogodno, ponieważ tramwaje nie jeżdżą tam z prędkością 70 km na godzinę.Milczenie czasami jest złotem.
2016-01-25 12:36:20
co się zmieni:
teraz zamiast powiedzmy stu złych spawów będzie dwieście.
2016-01-25 11:48:58
adda
Spawanie może być w dowolnych warunkach pogody- nie może być miejscowych schłodzeń lub nanoszenia zanieczyszczeń spawu (deszcz, śnieg, bardzo silny wiatr itp). Temperatura otoczenia nie stanowi o jakości połączenia.
2016-01-25 11:46:58
Szyny były złe
Gdyby miasto miało specjalistę od remontów, na miarę Zamku, to nie byłoby takich cyrków.
2016-01-25 10:25:12
:)
Never ending sTORy ;-))) przeciez to sie za jakis czas znow rozwali jak taka prowizorke sie robi na mrozie :)
2016-01-25 10:17:14
On
Panowie dziennikarze, wystarczy sprawdzić kto był dostawcą torów dla spółki ZUE Kraków , przecież ona też w tym czasie montowała szyny na zajezdni Pogodno, tam szyny nie pękają...
2016-01-25 08:11:28
Spawacz
Tak to jest jak sie bierze "ukraińskich" spawaczy a stal kupuje się "chińską".I jeszczezastanawiają się czemu pękają szyny.Wyciąc odcinek wraz ze spawem i przesłać do analizy-na koszt wykonawcy.Przyczyna będzie znana
2016-01-25 07:58:46
Hajaka
ja mam wrazenie ze krzystek cos cpie...
2016-01-25 00:24:41
widz
a jak ma to się kupy trzymac, jak dzisiaj panowie spawali tory w deszczu, bez rozstawionych namiotów, laik wie, że to trzymać nie będzie, po co takie naprawy, może trzeba po prostu na koszt energopolu wynająć prawdziwych spawaczy, bo wogole nie pojezdzimy tramwajami4538
2016-01-24 21:30:59
Od miesiąca jest ogrodzona dziura w jezdni na pl Grunwaldzkim. Od Miesiąca !!!
.
2016-01-24 21:02:40
Kiedy do diabła załatają dziurę w jezdni na pl Grunwaldzkim !!! jest już MIESIĄC !!!
.
2016-01-24 19:44:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie