środa, 27 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wolne etaty

Wolne etaty

Wolne etaty
Data publikacji: 2015-09-22 11:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:19
Wywietleń: 2651 22766

Kierowcy, strzelcy, mechanicy. Kilkaset wolnych etatów w wojsku czeka na chętnych do pracy. Poszukiwani są byli żołnierze, osoby w służbie przygotowawczej oraz żołnierze, którzy chcieliby zmienić pracę.

NABÓR właśnie trwa. Armia stawia na tych, którzy mają wojskowe doświadczenie. Etaty czekają do korpusów: oficerskiego, podoficerskiego i szeregowych zawodowych. Praca jest także w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie. Tam od początku września w każdy wtorek odbywa się kwalifikacja.

- Mamy około stu miejsc dla kandydatów do korpusu szeregowych. W większości poszukiwani są kierowcy z kategorią C i C+E - mówi płk. Janusz Błaszczak z 12 BZ. Dodaje, że kwalifikacja w cyklu cotygodniowym będzie prowadzona do momentu uzupełniania kadry. Chętnych jest wielu, ale wymagania wysokie.   

Ochotnicy muszą być zdrowi, zdolni do zawodowej służby wojskowej, odpowiednio wykształceni, sprawni fizycznie. Dokumenty, jakie powinno się złożyć to m.in. książeczka wojskowa, świadectwa ukończenia szkoły (w przypadku osób ubiegających się o etat szeregowego konieczna jest co najmniej ukończona szkoła gimnazjalna, podoficerowie muszą mieć wykształcenie średnie, a oficerowie – wyższe) oraz zaświadczenia ukończenia kursów i szkoleń. Trzeba również dołączyć zaświadczenie od lekarza pozwalające na udział w teście sprawnościowym. W tym ostatnim kandydaci będą zaliczać marszobieg na trzy kilometry, podciąganie na drążku, skłony w przód oraz bieg wahadłowy 10x10. Przejdą także także rozmowę kwalifikacyjną. ©℗

(szymw)

Komentarze

Uwaga
Tych co przyjdą, zyskają kwalifikacje i doświadczenie i tak potem będą motywowali do samodzielnego zwolnienia się. W ten sposób Wojsko ma wyszkolonych ludzi w rezerwach a nie musi ich "utrzymywać".
2015-10-13 10:56:03
solder
W wojsku do PRACY???? wolne żarty....
2015-09-22 17:47:17
Setnik
KŁAMSTWO !!!! Armia ma w D...... osoby z doświadczeniem a nawet z kwalifikacjami. Tam sie liczą wyłącznie układy i układziki.
2015-09-22 13:34:45
Kasa
A jakie są zarobki w korpusie oficerskim i podoficerskim?
2015-09-22 10:17:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Czy rozbudowa miejskiej sieci dróg usprawiedliwia masowe wycinki drzew w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy