czwartek, 27 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > Praca ważniejsza niż innowacyjność

Praca ważniejsza niż innowacyjność

Praca ważniejsza niż innowacyjność
Data publikacji: 2015-10-08 12:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1856 26956
Tworzenie nowych miejsc pracy w Specjalnej Strefie Włączenia jest najważniejszym zadaniem pierwszego konkursu dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór wniosków o dofinansowanie ruszy 2 listopada. 

Budżet pierwszego w RPO na lata 2014-2020 konkursu dla przedsiębiorców z sektora MŚP wynosi 42 mln zł. O dofinansowanie mogą się starać ci, którzy będą tworzyć trwałe miejsca pracy w Specjalnej Strefie Włączenia, czyli w centralnych obszarach województwa o gorszych wskaźnikach rozwoju społeczno–gospodarczego w porównaniu do Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, pasa nadmorskiego, aglomeracji koszalińskiej, czy na południu regionu do powiatu myśliborskiego.

– Różnicowanie wsparcia w zależności od poziomu rozwoju poszczególnych obszarów województwa pozwala precyzyjniej interweniować w całym regionie - mówi marszałek Olgierd Geblewicz. - W pierwszej kolejności będziemy dofinansowywać projekty, dzięki którym powstaną trwałe miejsca pracy w Specjalnej Strefie Włączenia, a więc w tym obszarze, gdzie o przedsiębiorczość najtrudniej. Mając świadomość zróżnicowanych potencjałów w regionie, przy ocenie projektów złożonych przez przedsiębiorców, większy nacisk położymy na tworzenie miejsc pracy niż na innowacyjność.


Na dofinansowanie mają szansę przedsiębiorcy, którzy w swoich firmach stworzą etaty dla co najmniej 10 osób i utrzymają powstałe miejsca pracy przez co najmniej 3 lata od zakończenia realizacji przedsięwzięcia. Dodatkowo premiowani będą ci, którzy minimalny czas zatrudnienia przedłużą do lat czterech.

Z konkursu można otrzymać dotację na zwiększenie możliwości produkcyjnych, tworzenie nowych lub ulepszanie istniejących wyrobów, podnoszenie konkurencyjności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw zlokalizowanych w SSW. Przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie do 2 mln zł, o ile powstanie 10 trwałych miejsc pracy. Na każde kolejne - do 200 000 zł. Kwota wsparcia nie może jednak przekroczyć 10 mln zł. 

Przedsiębiorcy o dotacje będą mogli się ubiegać od 2 listopada br. do 1 lutego 2016 r. Wyniki konkursu mają być znane w czerwcu przyszłego roku.

(mag)

Na zdjęciu: Obszar Specjalnej Strefy Włączenia

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie