Poniedziałek 26 września 2022r. 
REKLAMA

Wojewódzkie obchody Dnia Administracji Skarbowej. Medale i awanse

Data publikacji: 2022-09-23 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-26 11:30
Wojewódzkie obchody Dnia Administracji Skarbowej. Medale i awanse
Fot. Elżbieta Kubowska  

Centralne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej odbyły się 21 września we Wrocławiu, natomiast zachodniopomorscy urzędnicy i funkcjonariusze celno-skarbowi świętowali w piątek, 23 września, w Szczecinie. Z tej okazji zasłużeni pracownicy otrzymali odznaczenia i awanse.

– W tym roku obchodzimy piątą rocznicę utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej – przypomniał Robert Muszyński, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. – Za nami ponad pięć lat nowych i satysfakcjonujących działań. Był to dla nas niezwykle intensywny czas. Uczyliśmy się pracy w nowej strukturze, z nowymi zadaniami i nowymi wyzwaniami. Za nami okres pandemii, kiedy musieliśmy całkowicie przeorganizować swoją pracę tak, aby realizować nałożone na nas zadania i zapewnić obsługę naszych klientów. Dzisiaj jesteśmy w trakcie zmian wywołanych wojną na Ukrainie.

Historie prawie trzech tysięcy ludzi

Jak podkreślił, to z jednej strony nieustanna pomoc potrzebującym, a z drugiej strony wsparcie uchodźców w wejściu na polski rynek legalnej pracy i działalności gospodarczej.

– Historia Zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej to historie prawie trzech tysięcy ludzi, którzy wykorzystują swoje umiejętności, wiedzę, zaangażowanie w służbie krajowi i jego finansowemu bezpieczeństwu – dodał dyrektor Muszyński. – To dzięki nam państwo pozyskuje środki na realizację takich celów jak bezpieczeństwo, spokój, edukacja czy zdrowie obywateli. Nie zawsze było łatwo realizować wyznaczone nam zadania, ale dzięki pracowitości  i osobistemu zaangażowaniu pracowników i funkcjonariuszy jesteśmy administracją kompetentną, nowoczesną, przyjazną, ale również skutecznie zwalczającą nieprawidłowości. Jednym z naszych zadań jest wspieranie przedsiębiorczości i uczciwych podatników, rozpowszechnianie wiedzy z zakresu przepisów podatkowych i celnych. Te pięć lat to również czas pomysłów, usprawnień i projektów. Mając takie szerokie możliwości , podejmowaliśmy się różnych  projektów, które upraszczają obsługę podatników, przedsiębiorców w naszych urzędach oraz  pogłębiają nasze relacje z klientami, jednocześnie zabezpieczając wpływa podatkowe.

Medale i podziękowania dla pracowników KAS

Medale złote i srebrne za długoletnią służbę, przyznane przez prezydenta RP, wręczył wojewoda Zbigniew Bogucki.

– Gdyby nie państwa praca, wiele programów społecznych, wiele reform, które udało się w ciągu ostatnich pięciu lat przeprowadzić, nie byłoby możliwych – mówił wojewoda do pracowników KAS, dziękując im za służbę.

Arkadiusz Jedynak, dyrektor Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów, również złożył podziękowania oraz odczytał list od wiceministra Bartosza Zbaraszczuka, szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, mianowania na wyższy stopień służbowy oraz wyróżnienia w formie dyplomów okolicznościowych

Krajowa Administracja Skarbowa istnieje od 1 marca 2017 roku. To organ administracji skarbowej i celnej. W struktury KAS wchodzi Służba Celno-Skarbowa, która jest organem ścigania. 

(ek)

Fot. Dariusz GORAJSKI, Elżbieta KUBOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Alicja
2022-09-26 11:25:43
Do US nie przychodzą klienci tylko podatnicy jak już. Gdyby podatnik był klientem to podatki musiałyby być dobrowolne i obowiązywałby wolny rynek w zakresie płatności podatków, upusty podatków czy bonifikaty i promocje, tak jak jest w handlu... . Podatki wynikają z konstytucji RP a zatem nie ma dobrowolności. Klientem to ja jestem w sklepie czy w banku a nie w skarbówce.
@FIGO
2022-09-24 13:29:31
a co się dziwisz jak paliwe handlowali dzieci sbeków ci od MMA a ich bracia byli w strukturach peło i sprawowali funkcje prawnicze w warszafce a w strukturach mieli pograniczników i milicjantów.
kk
2022-09-24 13:28:05
Nawet im się nie chciało zamykać lokale hazardowe,,,trzeba było pisać podania i zawiadomienia a i tak dziśiaj te punkty się rozrastają i handlują jeszcze dragami...
FIGO cd.
2022-09-24 13:07:20
Łysy się tak produkował, że nawet prowadząca program stwierdziła, że " z tej mąki chleba nie będzie " urywając bełkot przypominającego wyglądem babę jagę niejakiego Vincenta . Ci co z Polski " wyciągnęli " ponad 200 mld. VAT-u , ponownie " cisną Tuska i pałę " , aby otworzyli źródełko. Lemingi się cieszą ,że" ponownie będą dymać od rana do wieczora na opłaty za prąd i gaz , bo Europa musi być wolna od węgl a , ale od ruskiego gazu niekoniecznie. Głupie torby zagłosują na opozycję na złość PIS
FIGO
2022-09-24 12:59:04
Za Tuska i Rostowskiego podobna instytucja , bo tej jeszcze nie była , wyposażona była w sękaty kijek do mierzenia poziomu paliwa w cysternie wwożącej do nielegalnej stacji sprzedaży paliw. Dochodu od sprzedaży , nie mówiąc o Vat-e z takiego procederu budżet na oczy nie widział. Potem głupia łysa pała stwierdzała , że piniendzy ni ma i nie będzie . Mało tego VAT zapłacony przez legalnych przedsiębiorców niejaki Vincent " wytransferował " h..j jeden wie gdzie ? Znowu widziałem łysą pałę jak się
Gg
2022-09-23 22:20:42
Wspieranie przedsiębiorczości - koń by uśmiał
akcyza
2022-09-23 20:54:36
"W struktury KAS wchodzi Służba Celno-Skarbowa, która jest organem ścigania" Drogi(a) (ek) co masz na mysli - jest organem scigania...???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA