Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Narkotyki z Niderlandów przechwycone. Zachodniopomorska KAS pomogła CBŚP w wykryciu przemytu

Data publikacji: 19 sierpnia 2022 r. 09:15
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2022 r. 10:49
Narkotyki z Niderlandów przechwycone. Zachodniopomorska KAS pomogła CBŚP w wykryciu przemytu
Narkotyki były ukryte w samochodowych skrytkach. Fot. KAS  

Służby udaremniły przemyt 22 kg i 10 litrów narkotyków. Kokaina, amfetamina i marihuana przyjechały do Polski z Niderlandów ukryte w skrytkach w samochodzie.

Policjanci z zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że przez granicę Polski z Niemcami planowany jest przemyt narkotyków z Niderlandów. Przygotowując się do działań, policjanci nawiązali współpracę z Zachodniopomorską i Lubuską Krajową Administracją Skarbową (KAS) oraz Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej. Funkcjonariusze dokładnie zaplanowali, a następnie przeprowadzili akcję zatrzymania podejrzanego.

– Kurier wpadł na przejściu granicznym w Świecku – informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. – Okazało się, że 46-latek jadąc citroenem berlingo z Niderlandów przemycił ponad 2 kg kokainy, 14 kg marihuany, ponad kilogram metamfetaminy, 10 litrów płynnej amfetaminy, ponad 3 kg amfetaminy w postaci sypkiej i 2 kg 3-CMC.

Funkcjonariusze ustalają, gdzie miały trafić narkotyki, które były ukryte w schowkach pod wycieraczkami za przednimi siedzeniami auta oraz w bagażniku samochodu, w oponie koła zapasowego czy w specjalnej skrytce przewożonego fotela. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli również marihuanę, a także zgrzewarkę, wagę elektroniczną, różnej wielkości torebki z zapięciem strunowym, dwa 10-litrowe pojemniki z 95-proc. kwasem siarkowym i 5 litrów 96-proc. alkoholu etylowego. Wszystko zostało zabezpieczone i stanowi obecnie materiał dowodowy w sprawie.

W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymany 46-latek usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozić mu może kara pozbawienia wolności do 15 lat. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kara
2022-08-20 09:00:29
Ciekawe kara do 15 lat , a w wielu krajach to legalne
Na bogato
2022-08-19 14:13:01
I w pełnym wypasie... Swoją drogą kiedyś to Polska była amfetaminową potęgą, teraz już nawet to się nie opłaca...
FIGO
2022-08-19 09:49:51
Taki jak on na PIS nie zagłosuje ! PIS pilnuje Polski, polskich interesów , a przy okazji " wpadają " przestępcy narkotykowi . Moje auto w drodze do Szczecina też przetrzepali szukając niekoniecznie narkotyków . Za PO nikogo nie interesował co wiezie cysterna i skąd wiezie .Pieniędzy w budżecie nie było , trzeba było " zasilić " się z OFE. Osobiście likwidację OFE popieram , bo to w sumie było 7-10 % pieniędzy spożywanych przez niepotrzebnego pośrednika .Tylko te 18 mln ktoś ładnie " skręcił " !
Ck
2022-08-19 09:47:35
Jak czytam i oglądam wypowiedzi naszych polityków od lewa do prawa, to mam wrażenie że oni wszyscy są na ciągłym haju. Tak samo jak czytam komentarze na forach internetowych. O szaleńcach na drogach to nie ma co pisać. Jak oni wszyscy teraz będą funkcjonować?.
Brawo służby!
2022-08-19 09:30:16
Całe szczęście, że są jeszcze dobrzy ludzie, którzy podpowiedzą służbom o takich przestępcach, bo inaczej nigdy by się nie znalazło takich skrytek, skoro codziennie przejeżdża w ramach niekontrolowanych przejść w Unii setki tysiące aut i nie ma kontroli.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA