Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Wojewoda zachodniopomorski: "Polski Ład jest korzystny dla większości Polaków"

Data publikacji: 2022-01-17 15:19
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-19 20:03
Wojewoda zachodniopomorski: "Polski Ład jest korzystny dla większości Polaków"
Zbigniew Bogucki: "Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi". Fot. Ryszard PAKIESER  

Polski Ład jest korzystny dla zdecydowanej większości Polaków - przekonywał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podczas konferencji prasowej w swojej siedzibie. I pokazał wyliczenia, które to potwierdzają. Jednocześnie przeprosił za błędy, które pojawiły się w pierwszej fazie wdrażania tej największej od wielu lat reformy podatkowej.

- System podatkowy jest bardzo złożony, dlatego reforma, która dotyka tak wielu grup zawodowych, jest reformą trudną - mówił wojewoda. - Polski Ład był mocno krytykowany przez opozycję, przy czym nie przedstawiono żadnych alternatyw. Czy były potknięcia? Oczywiście tak. Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. Reagujemy na błędy, nie czekamy, nie upieramy się, konsultujemy się z pracownikami, pracodawcami, ze specjalistami z zakresu podatków.

Kto zyska na Polskim Ładzie?

Wojewoda przypomniał, że jednym z założeń Polskiego Ładu jest kwota wolna od podatku w wysokości 30 tysięcy złotych - czyli dziesięciokrotnie większa niż ta, która była wcześniej. Dodał, że 80 procent Polaków zyska na nowym systemie podatkowym. Jeśli chodzi o emerytów, zyska 94 proc. z nich. Zyska też, przekonywał wojewoda, aż 98 proc. rencistów. Z. Bogucki dodał, że mniej niż 460 osób w Polsce ma emeryturę większą niż 12 800 zł brutto miesięcznie (to próg, po którym w Polskim Ładzie płaci się większe podatki) - to zaledwie 0,005 % emerytów.

- Jesteśmy w jednym z najtrudniejszych momentów w powojennej historii Europy i świata - ciągnął wojewoda. - Jesteśmy cały czas w długo trwającym kryzysie pandemicznym a mimo to rząd Prawa i Sprawiedliwości obniża podatki dla olbrzymiej większości mieszkańców. I takie są fakty. Jeżeli rozmawiamy o Polskim Ładzie, to stańmy w prawdzie.

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki

Z. Bogucki przypomniał, że na Prawo i Sprawiedliwość spadła fala krytyki i przy uruchamianiu programu Rodzina 500 +, i przy programie szczepień. Ale czas pokazał, że te przedsięwzięcia się udały. Wojewoda wierzy, że podobnie będzie z Polskim Ładem. Obiecał też, że ci nauczyciele i funkcjonariusze, którzy w wyniku chaosu informacyjnego dostali mniejsze wypłaty, dostaną w lutym wyrównania - a w kolejnych miesiącach sami się przekonują, że zarabiają więcej niż przed wprowadzeniem nowego systemu.

Rodzinny Kapitał Początkowy

Robert Muszyński, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie, stwierdził, że o założeniach Polskiego Ładu jego instytucja informuje poprzez infolinię, livechaty, podstronę internetową, portale społecznościowe. Zorganizowano także dyżury urzędników. 

- Będą pełnione tak długo, jak to będzie potrzebne - obiecał R. Muszyński. - Jesteśmy w kontakcie z organizacji reprezentującymi przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego.

Konferencja prasowa w Szczecinie o Polskim Ładzie

Dariusz Obiegło, dyrektor oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie, mówił o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, który także jest częścią Polskiego Ładu.

- Dla przypomnienia: to 12 tysięcy złotych na drugie i kolejne dziecko w wieku od 12. do ukończenia 35. miesiąca życia - powiedział. - Co ważne: niezależnie od dochodu. Świadczenia będzie wypłacane w kwocie 500 złotych miesięcznie przez 2 lata lub tysiąc złotych miesięcznie przez rok. Tu pozostawimy wybór rodzicom. Rodzice sami zdecydują, na co je przeznaczą - czy na nianią, czy na żłobek, czy na samodzielną opiekę nad dzieckiem. W skali województwa wpłynęło do nas 12 tysięcy 940 wniosków. Wniosków jest więcej, niż się spodziewaliśmy.

Krytyka Polskiego Ładu

Opozycja Polski Ład ostro krytykuje. Poseł Arkadiusz Marchewka z Platformy Obywatelskiej nazwał go niedawno "pisowskim bajzlem". Rząd jest oskarżany m.in. o nadmierne skomplikowanie systemu, o błędy w komunikacji, które sprawiają, że nawet księgowi nie są w stanie się połapać w nowych zasadach, o to, że uderza w przedsiębiorców. PiS zebrał także krytykę za niższe pensje, które otrzymali w styczniu niektórzy nauczyciele.©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

FIGO
2022-01-19 20:00:02
Wszyscy już dziękują. Tak , nieudacznicy z walizkowej firemki i owszem. Generalnie , to są gów...dy . Jeszcze za czasów postkomuny się kręciło : tanio kupił , drożej sprzedał , tu stówę znalazł , tam stówę zap...ł . Drobna łapóweczka i sprzedajny komuch jeszcze decyzyjny pozwolił " wydoić państwową firmę " na grubą kasę. To jest ta przedsiębiorczość ostatnich 30 lat. Tak utonął PŻM, Gryfia i inne zakłady , gdzie można było doić kasę. Każdy worek ma jednak dno . Teraz bieda jak nie ma co na..ć
PO-j.y ten Sromotnik
2022-01-19 00:00:12
- gdy "Hyży" dorwie się do koryta to twoje autko bądzie mało dwa razy w roku przegląd techniczny i na paliwko nie starczy.
@ FIGO
2022-01-18 21:11:24
Tobie nawiedzony PACHOŁKU PIS JUŻ WSZYSCY DZIĘKUJĄ ! TAK , JAK TWOJEMU KACZELNIKOWI ! Prawda sama się wyzwoli nie musisz nikogo tumanić ! TFU DOJNA ZMIANO !!!
FIGO
2022-01-18 20:00:29
Przez 30 lat po przemianach , co osiągneli pseudoprzedsiębiorcy ? Okradli ludzi pracy ze składek ZUS, Państwo z podatków. Owszem sobie kupili mowe samochody, może i działeczkę i domek w Hiszpanii lub Portugalii. Co My jako społeczeństwo mamy z takich biznesmenów ? Miejsca pracy ? Raczej miejsca pogardy i zniewolenia oraz mobingu . Czas z tym kończyć ? Samorządy ? Jakie dobre przykłady ? Nawet Nasz Krzystek , niezły w sumie człowiek , a co pokazał ?. Jakie sukcesy ? Już nie chodzi o jakieś fryg
FIGO
2022-01-18 19:46:08
Wybierajcie Tuska. On Was sprzeda Timermansowi i będziecie chodzić z gołą d..ą na wierzchu. Komuchy i Liberały i ta jeb...ta Europa. Dadzą się zaorać dla idei fix. Jakie korzyści dało masowe przyjmowanie uchodźców muzułmańskich ?!. Przyjdzie pora , a zostaniecie wyrżnięci tępym nożem w imię Allacha.Pożyjemy zobaczymy !
@Teraz widzicie...
2022-01-18 15:43:03
Czas na leki dziadziuś , bo chlebek po 10 zł. za rządów twojego idola ...chyba ,że wolisz wyrób chlebopodobny - rakotwórczy ..gratuluję wyboru ! Dokładnie rok temu prezes NBP kumpel Kaczora walczył o obniżenie kursu złotego , bo to lepiej dla eksportu tak było ! Teraz już kilkukrotnie ( za późno ) podniósł stopy procentowe , bo inflacja prawie 10% na pokładzie ! Czy leci z nami pilot ??? Jak można było do tego dopuścić !!! PISia Mać !
SromotnikBezwstydny
2022-01-18 12:08:36
"Poprawi się emerytom i rencistom...." zapewnia ów gadający w imieniu tzw."rządu"... Już się "poprawiło.... Do mojego "auta" rocznik 1988 paliwo kupuję za 50 zł.m-c. Na wiecej nie stać,ale do przychodni dojadę i tyle. W "koszyku emeryckim" juz nie ma masełka, jest margaryna, a zamiast schabowego na niedzielę jest "schabowy z soi". Chlebuś też coraz lżejszy a na nim coś o "smaku sera chedar". lub pasztetowa z soi i przypraw typu lebioda i pieprz roślinny z piołunu... Ech, widać koniec...
Afera Pegasusa
2022-01-18 11:40:59
Podczas obrad senackie komisji nadzwyczajnej ds. Afery Pegasus ujawniono dokumenty związane z zakupem systemu Pegasus. Nabycia dokonała CBA z pieniędzy pochodzących z Funduszu Sprawiedliwości znajdującego się pod kontrolą ministra Ziobry. Są to jawne dowody na to że rząd PiS od kilku lat nielegalnie podsłuchuje Polaków.
Teraz widzicie...
2022-01-18 11:13:36
Sami z-Lewaki... jak byliscie u Wladzy w laaatach 1945 - 2015 to Grabiliscie dla Siebie i Swoich Rodzin, duzo Lepiej i Wiecej... niz cmentarni Grabarze !! A jak PO roku 2015-ym... przyszlo Wam zyc jak kazdy zwykly Polak... to nagle U, U, U... i wielka tragedia Wam sie dzieje ???
terens
2022-01-18 09:32:44
Bogucki nierobie weź się wreszcie za robotę, a nie ciągle sobie zdjęcia jakieś robisz.
PRAWICA ?
2022-01-18 09:04:00
Dlaczego PIS to Zjednoczona Prawica ? Polski Ład to socjalistyczno-komunistyczne zasady - dać biedniejszym i zabrać tym co tworzą nasz dochód narodowy .... zasada jest jedna (sprawdzona w wielu krajach) jak system zaczyna "łupać" tych bogatych - to oni zaczynają kombinować "gdzie uciec z podatkami ?" To samo nam grozi .... Dla mnie Polski Ład oznacza ok 2.000 zł więcej miesięcznie , do tego dochodzi droższy gaz/prąd , droższe kredyty inwestycyjne (o ok 2%) .... Obyśmy nie żałowali !!!
Wszystkim Pis da
2022-01-18 00:21:29
a przede wszystkim figo, który Występując pod wieloma nickami ślini się popierając kaczora. Każdy ma idola na jakiego zasłużył. Figo lubi łupież (a i jeszcze grabież).
Myśl
2022-01-17 23:12:38
Taaak, Polska wymęczona rządami PIS i pandemią, potrzebowała jak tlenu nowego polskiego nieładu. A ten nieład powstał tylko po to, by zniszczyć samorządy. Przy tym skomplikowaniu, tylko oszuści będą się czuli jak ryby w wodzie. I to nieprawda, że stracili najlepiej zarabiający, oni zyskali - przeszli na ryczałt. Rząd coś podwyższa, później do podwyżki daje obniżki. Rząd coś daje, a później odbiera. Bo trzeba zamęczyć ludzi, by przestali myśleć, czy to wszystko ma sens i wierzyli propagandzie.
as
2022-01-17 23:00:35
17.01.22 i już ma fakturę za styczeń 22 .zresztą co to ma wpólnego z polskim ładem.Raczej z pakietem klimatycznym , wojną cenową itd
chlebek z 10 zł
2022-01-17 22:32:21
Teraz to takiego biednego emeryta będzie stać! Jestem emerytem od prawie roku. Dostałem 86zł podwyżki od kochanego rządu. Pracowałem w fabryce i jak odchodziłem to mówiłem by zaczęli już strajkować bo za rok chleb będzie za 10zł to się śmiali. Teraz to mi, a szczególnie tym co zostali i pracują nie jest do śmiechu. Oczy się otwierają za późno. Te 86zł wydam w jeden dzień. Długo się z tego nie pozbieramy a ta cała PiSowska zgnilizna będzie siedziała na posadkach i naszych pieniądzach. Złodzieje!
A ja wierzę…
2022-01-17 22:25:13
Gaz 12-2021: 250,- gaz 01-2022: 500,-
ZbigniewFOTO
2022-01-17 22:09:06
Konferencja o tym że "wprawdzie nic nie wiemy ale jesteśmy do dyspozycji" Przyszło pismo w piątek by stawić się w poniedziałek na galowo, a później do kasy na Nowogrodzkiej. No i tak teraz stoimy jak te widły w gnoju i składamy rączki w geście modlitwy (może coś od Rydzyka tez skapnie) no wiecie trzeba sobie jakoś radzić w tym Nowym Ładzie i inflacji. Pozdro mordeczki ;) i głosować na nas bo w....
Do FIGO !!!
2022-01-17 22:01:08
Nasz rząd się zadłuża, a coraz więcej pieniędzy jest już poza kontrolą parlamentu. Morawiecki wypchnął do PFR i BKG już 350 mld zł. I chce wypychać finansowanie dalej – w 2025 roku ma to już być 410 mld zł. My nie wiemy nawet, na co rząd zamierza te pieniądze wydać. Widzimy tylko salda z coraz większym minusem. Rząd wydaje pieniądze na tekturowe czeki dla samorządów, opinia społeczna nie rozumie, jak to działa. Na takie pomysły nie wpadli nawet w Grecji. Kogo ty chcesz TUMANIĆ MIERNOTO !!
Do nie wierzę
2022-01-17 21:18:09
Podaj szczegóły płac .Nie sadzę żeby wszyscy u was zarabiali powyżej 11000 brutto.Widocznie macie kiepskie ksiegowe.Jeżeli macie płacę do 5000 brutto to ci zyskają , jeżeli od 5000-11000 to bedzie to neutralne.W podatkach nic nie ginie wieksza zaliczka zapłacona dzisiaj to zwrot pózniej.W ogóle pisanie wszyscy stracili to mało konkretne .Powinno byc zarabiam tyle bruttto dostałem tyle mniej netto..Powiem tak na żywum przykładzie emerytura netto w 2021 3100 , w 2022 3200 zł
A co to za jedni...?
2022-01-17 21:10:24
Czyli te ok. 460 Osoby... ktore maja Emerytury Brutto... Wieksze niz 12 800 zl/m-c ??? PO-wymieniac ich Nazwiska... i byle Zawody... !!!
FIGO
2022-01-17 21:09:00
Większość pracowników zachowa się jak chłopi w zaborze rosyjskim podczas Powstania Styczniowego . Dla nich " lepszy był zaborczy namiestnik " niż krwiopijczy szlachciura, który nawet porządnych czworaków nie zapewniał ludziom . Po 6 latach rządów PIS-u widać o kogo Państwo dba , a kogo " chłoszcze " batem. Jak jesteś ślepy Komuchu lub Tus....bie , to twoja sprawa. Dalej będziesz tęsknił za korytkiem, aż zdechniesz na suchoty ! PIS - następna kadencja i tyle w tym temacie !
Koniec ściemy !
2022-01-17 20:58:55
Polska to chyba jedyny kraj na świecie gdzie inflację " leczy" się rzucając masę pieniędzy na rynek. Jest to tzw. polska " szkoła ekonomi". Dodać podnoszenie stóp procentowych, które jedynie mogą spowodować spowolnienie gospodarki bo na pewno nie zahamować inflację IMPORTOWANĄ , to nieciekawa przyszłość czeka Polaków. PS Inflacja CPI - najbardziej odczuwalna przez WIĘKSZOŚĆ Polaków to MINIMUM 20 %.
FIGO
2022-01-17 20:58:18
Ja CI dam pisowskiego trolla . Masz rozum , to myśl ! Głupi Tusek nazostawiał tyle przykrytych liściem gówienek, że my Polacy nie wygrzebiemy się nigdy. Trzeba być wyjątkowym debilem i ignorantem, żeby nie rozumieć jak mocno byliśmy i jesteśmy przez UE dymani. Może brałeś kasę z Unii za idiotyczne szkolenia lub lewe granty. Wówczas rozumiem żal za korytkiem .Normalni ludzie byli wyzyskiwani przez pseudobiznesmenów.Tyrali za 5,- po 12 godzin , a "szef " kupnął sobie BMW. W d..e mam takich biznes
Cały PIS ....:))
2022-01-17 20:52:28
Choć w powszechnym obiegu, a także w wielu rządowych komunikatach, słyszymy o "zerowej stawce VAT na żywność" od 1 lutego 2022 r., nie jest to idealnie precyzyjna informacja. W rzeczywistości stawka VAT spadnie do 0 proc. dla tych towarów, które obecnie są objęte stawką 5 proc. Te ,DLA KTÓRYCH VAT WYNOSI 8% I 23 % OBNIŻCE NIE BĘDĄ PODLEGAĆ !!!!
Do FIGO
2022-01-17 20:18:51
Gdyby nie ten obcy kapitał, dalej byś PF126 jeździł, o ile by była możliwość zrealizowania talonu. A cukier i czekoladę na kartki byś załatwiał. I dlatego każda zdeprawowana do cna władza, jak obecna, na takich nieukach się pasie.
@ FIGO
2022-01-17 20:03:14
Dyżurny Trollu PIS nie wdając się w dyskusję powiem ci jedno : nawet nie zwróciłeś uwagi ,że twój przekaz dnia od Kaczelnika się nie mieści :))), ale co tam jak to wy może ciemny lud te brednie kupi prawda ??? NIKT JUŻ SIE NIE NABIERZE NA WASZĄ ŚCIEMĘ ! Śmietnik historii czeka !!!
FIGO
2022-01-17 19:01:03
Widzę mistrzowskie użycie " finansowego skalpela " przez Morawieckiego. Nowobogaccy myśleli, że bez końca będą doić samozatrudnionych. To jest koniec pewnej ery. Dochody do budżetu jakie przynosiła " pseudodziałalność gospodarcza są niczym w porównaniu do obciążeń finansowych ( a skuteczny wzrost do budżetu i ZUS-u ) daje wysoka minimalna płaca . Kto płaci ? Ano wielkie firmy przejęte za " złotówkę Lewandowskiego ". Obcy kapitał niech buli , albo wy...la z Polski . Polska to nie republika ba
Gosc
2022-01-17 17:22:36
Co ty pierdoliaz człowieku...zero pojęcia o faktach mi i innym wal zabrał i może i odda ale 2023 znowu zabierze...dlatego pierd..pis i po i moja żona też i mundurowi też dlatego kur..przegracie wybory przeczytaj takie wpisy gamoniu a później ciemnotę wciskaj...
abc
2022-01-17 17:02:05
Ale ujadaja tzw elity przy pomocy swojej tuby propagandowej WSI 24, Polacy maja swoj rozum i nie dadza sie nabrac na przekaz zydowskiej jaczejki/''cala prawda cala dobe''/
emerytka
2022-01-17 16:37:15
1.Absolutnym prawem panstwa jest nadzorowanie ksztaltowania sie opinii publicznej. 2.Ale kiedy bedziemy ustepowac,ziemia sie zatrzesie. 3. Im wieksze klamstwo,tym latwiej ludzie w nie uwierza. 4.Jesli zdobedziemy wladze,nie oddamy jej juz nigdy,chyba ze wyniosa nas z gabinetow jako trupy. 5.Kto nie jest z nami,jest przeciw nam. 6.Jak wygramy,nikt nas nie bedzie pytac o metody.mamy tak czy owak tak wiele na sumieniu,ze musimy wygrac ,bo inaczej czeka nas zaglada. 7.Gdy opowiada sie wielkie klamst
Czas na zmiany !
2022-01-17 16:22:14
Czy wszyscy komentujący wcześniej dopiero teraz przejrzeli na oczy , jak nas Kaczelnik wysterowywuje przez 6 lat ??? No lepiej późno niż wcale... Kopa w zad przy pierwszej możliwej okazji , przejęcie majątku funkcjonariuszy partyjnych, audyt po przejęciu władzy ( stan finansów państwa prawdziwy !!! ) bo nie wystarczy 2 pokoleń ,żeby to spłacić i przeorganizować i przywrócić pozycję Polski na arenie międzynarodowej ....
qwerty
2022-01-17 15:53:22
Kiedyś Laskowik i Smoleń mieli skecz o maluchu i tam było mniej wiecej tak: "...chcieliśmy was z tego miejsca serdecznie przeprosić. zdarza się, że popełniamy błędy! ale chcemy dalej współpracować....." - prosoctwo jakieś czy co..
PpP
2022-01-17 15:45:11
Występy kabaretowe są bardzo popularne w Polsce. Gdyby ten komik pokazany na zdjęciu kasował za bilety, mógłby zasilić przynajmniej kasę tego cyrku, w którym jest zatrudniony
Nie wierze
2022-01-17 15:38:17
Niech się wstydził za to co mowj. Zapraszam do nas do zakładu pracu. Szybko by pan zmienił zdanie po spotkabiu. Nie wierze co czytam. Cały zakład w którym pracuje 280 osób zatrudnionych. 100% zatrudnionych na minusie od 150 do 300 zł dzięki nowemu ładowi. Za ciężko wykonywaną pracę. Nie leżymy, ciężką fizyczną pracą zarabiamy na chleb i utrzymanie rodzin. Dość okradania i wmawiania że jest lepiej . Lepiej się przyznać do błędu i wyjść z twarzą ale wola brnąć dalej w tą zakłamaną rzeczywistość
hej
2022-01-17 15:36:32
Pewnie sam nie wierzy w to co mówi. Ciekawe sam ile zyska?
Milka
2022-01-17 15:34:27
A co na to lekarz????

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA