Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Włamywali się do mieszkań i domów. Są w areszcie

Data publikacji: 2019-01-29 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:31
Włamywali się do mieszkań i domów.  Są w areszcie
 

Szczecińscy kryminalni rozbili dwie grupy przestępcze zajmujące się włamaniami do mieszkań oraz paserstwem. Zatrzymali cztery osoby. Trzech mężczyzn usłyszało kilkanaście zarzutów kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów na terenie naszego miasta. W sprawie zatrzymano również 27-letnią kobietę, która usłyszała zarzut paserstwa.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zajmowali się sprawą włamań do mieszkań i domów na terenie naszego miasta. Ich ustalenia doprowadziły początkowo do zatrzymania 34- latka mieszkańca Szczecina. Materiał dowodowy, który zebrali policjanci, pozwolił na przedstawienie włamywaczowi trzech zarzutów.

Skrupulatnie zebrany na miejscach zdarzeń materiał dowodowy i szczegółowa praca operacyjna pozwoliła kryminalnym ustalić kolejną grupę dokonującą włamań do domów. Jak się okazało zatrzymane osoby to 37-latek, który wspólnie z 24-latkiem włamywali się do domów i mieszkań - podważali lub wyłamywali ramy okienne.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Szczecina, którzy usłyszeli kilkanaście zarzutów. Natomiast 27-letnia szczecinianka, która pomagała w zbyciu kradzionego przedmiotu, usłyszała zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policji.

Najczęściej sprawcy kradli biżuterię, pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Śledczy odzyskali cześć skradzionych przedmiotów. Zatrzymani mężczyźni posiadali przeszłość kryminalną.

Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie śledczym.

Zgodnie z Kodeksem karnym za taki czyn grozi nawet 10 lat więzienia.

(a)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do Człowieka
2019-01-30 15:47:29
To prawda.Mnie na poczcie okradała notorycznie koleżanka.Była miła, koleżeńska.Razem chodziłyśmy na piwo i takie tam.Kiedy została nakryta czego się kompletnie niespodziewała dostała kociej mordy.Życzę jej wszystkiego najgorszego bo przez nią musiałyśmy płacić wiecznie braki.Przez nią zaznałam prawdziwej biedy.
Czlowiek..
2019-01-29 20:04:26
Co ty bredzisz...widac ze nikt cie nie okradl..Jak bys poczul co to jest wlam do mieszkania w ktorym czules sie bezpieczny i stracil to na co pracowales oszczedzales...to bys inaczej spiewal.Zlodziejstwo to jest barbarzynstwo..nie ma poblazania
Czlowiek
2019-01-29 17:17:20
Nie można Odrazu skreślac człowieka... Może mieli poważny problem który ich skłonił do takiego czynu. Nie popieram zachowania takich ludzi ale czasem warto porostu być człowiekiem wyrozumiałym!!!
Okradziony
2019-01-29 10:39:49
Tylko nie dajmy się uśpić czujności! Tych zamkną ale przyjdą nastepni!
10 lat to minimum
2019-01-29 10:19:28
Niby nie zrobili nikomu krzywdy, ale takie społeczne śmieci powinny być od reszty społeczeństwa oddzielone na tak długo, jak tylko się da. Nic dobrego już z nich nie będzie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA