Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Seria włamań do altanek. 21-latek zatrzymany

Data publikacji: 08 maja 2018 r. 10:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:10
Seria włamań do altanek. 21-latek zatrzymany
 

Nawet 50 włamań może mieć na swoim koncie 21-letni mieszkaniec gminy Płoty. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku, kiedy plądrował jedną z altanek na terenie ogródków działkowych w Płotach. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Mężczyznę przyuważył w altance właściciel i od razu zadzwonił na policję. Kiedy mundurowi z Gryfic weszli do środka, młody mężczyzna miał już łup przygotowany do wyniesienia. 21-letni mieszkaniec gminy Płoty został zatrzymany, a podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego należącego do mężczyzny, policjanci znaleźli przedmioty, które jak się okazało, pochodziły z innych włamań.

Młody mężczyzna usłyszał 10 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem do altanek działkowych i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

– Funkcjonariusze pracujący nad sprawą zabezpieczyli dwa busy przedmiotów pochodzących z przestępczej działalności 21-latka. Wśród odzyskanych przedmiotów znajdują się m.in. narzędzia i sprzęt ogrodniczy, sprzęt AGD, narzędzia warsztatowe, sprzęt turystyczny. Oprócz stwierdzonych 10 włamań policjanci podejrzewają, że aresztowany mężczyzna mógł dokonać łącznie nawet 50 włamań – informuje podkom. Zbigniew Frąckiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci z posterunku w Płotach proszą o kontakt wszystkie osoby, które stwierdziły włamanie do swoich altanek na terenie Płotów, jednak nie zgłaszały tego policji lub postępowanie w ich sprawach zostało zakończone z powodu niewykrycia sprawcy.

(reg)

Fot. policja 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PO_dejrzany
2018-05-08 17:52:05
"..a podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego należącego do mężczyzny, policjanci znaleźli przedmioty, które jak się okazało, pochodziły z innych włamań." Znaleźli także "akt kupna apartamentu"? Jeśli tak to sprawa jest polityczna.
tylko PiS potrafi tak uczciwych ludzi wsadzać do więzienia.
2018-05-08 16:48:48
Ratunku !!
Czysto POlityczne POmówienie. Giertych interweniuj!!
2018-05-08 11:02:49
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA