Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji: 26 stycznia 2019 r. 14:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Po służbie zatrzymali pijanego kierowcę
 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Szczecinie będąc poza służbą zauważyli auto poruszające się w sposób stwarzający zagrożenie. Kierowca swoim zachowaniem i sposobem prowadzenia pojazdu wzbudził w funkcjonariuszach podejrzenie, że może być nietrzeźwy.

52 – letni kierowca po chwili zjechał autem na chodnik, gdzie zataczającym się krokiem wysiadł z pojazdu. Widząc to zachowanie funkcjonariusze natychmiast podbiegli do nietrzeźwego. Ten na ich widok przyśpieszył, wchodząc na teren posesji. Podczas rozmowy mężczyzna przyznał się, że pił alkohol.

Wezwani na miejsce będący na służbie policjanci przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Wtedy wyszło na jaw, że ma on blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania.  

Kierowca po usłyszeniu zarzutu trafił do sądu. Sędzia uznał go za winnego zarzucanego czynu i wymierzył mu karę 10 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na obowiązku wykonania nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Ponadto mężczyzna ma do zapłaty 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz musi pokryć koszty sądowe. Sąd zastosował w stosunku do niego dodatkowo zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na trzy lata.

Ł.T

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA