czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Włamali się do sklepu po alkohol i papierosy. Złapani na gorącym uczynku

Włamali się do sklepu po alkohol i papierosy. Złapani na gorącym uczynku

Włamali się do sklepu po alkohol i papierosy. Złapani na gorącym uczynku
Data publikacji: 2019-01-07 10:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 1002 370347

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali dwóch sprawców włamania do sklepu i kiosku ruchu. Włamywacze przywłaszczyli sobie papierosy i alkohol. Jeden z nich długo nie cieszył się wolnością, bowiem był poszukiwany i trafił za kraty. Wobec drugiego prokurator zastosował dozór policyjny.

Wałeccy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego ze sklepów spożywczych. W drzwiach wejściowych do lokalu wybita była szyba, a z wnętrza sprawcy wynieśli papierosy i alkohol na sumę ponad 1200 złotych. W poszukiwaniu włamywaczy patrole natychmiast rozpoczęły sprawdzanie terenu. W pewnym momencie policjanci zauważyli dwóch znanych im mężczyzn. Jeden z nich trzymał w dłoni plastikową torbę z logo sklepu, gdzie dokonano kradzieży.

Po skontrolowaniu reklamówki okazało się, że znajdują się w niej skradzione papierosy. Sprawcy mieli także przy sobie butelki z alkoholem pochodzące z kradzieży. Obaj 33-latkowie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania okazało się, że jeden z nich dokonał także włamania do kiosku ruchu, przywłaszczając  papierosy i tytoń. Wobec jednego ze sprawców prokurator zastosował dozór policyjny, zaś drugi poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności – również za przestępstwa przeciwko mieniu – i trafił już do zakładu karnego. Za włamanie z kradzieżą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(p)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

artykuły pierwszej potrzeby.
Po prostu wzieli artykuły pierwszej potrzeby. Dostęp do artykułów pierwszej potrzeby gwarantuje bóg - tak głoszą właściciele boga Partia Watykańska.
2019-01-07 11:13:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie