Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Wszedł do mieszkania ofiary przez okno. Grozi mu 15 lat odsiadki

Data publikacji: 31 grudnia 2018 r. 14:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Wszedł do mieszkania ofiary przez okno. Grozi mu 15 lat odsiadki
 

Będąc już recydywistą użył przemocy i groził pozbawieniem życia. Teraz może trafić za kraty nawet na 15 lat. W tej sprawie akt oskarżenia Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód.

Oskarżony wszedł do mieszkania kobiety przez okno w łazience na parterze budynku. Przeszukiwał kolejne pomieszczenia. Gdy wszedł do sypialni, zastał tam lokatorkę, której zaczął grozić żądając pieniędzy i kluczyków samochodowych. W obawie o życie i zdrowie kobieta dała sprawcy pusty portfel, którego ten nie zabrał. Ukradł zaś kluczyki samochodowe wraz z dowodem rejestracyjnym, po czym skrępował napadniętej ręce. Po opuszczeniu mieszkania odjechał jej pojazdem.     

Sprawca rozboju został szybko ustalony i zatrzymany przez policjantów. Zaś na wniosek prokuratora tymczasowo go aresztowano. 

Podejrzany (lat 42) był wcześniej karany, więc zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Na podstawie art. 280 par. 1 Kodeksu karnego grozi mu od 2 do 12 lat. Ponieważ jednak działał w warunkach recydywy, może się spodziewać nawet do 15 lat.

(kl)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA