Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wirtualna podróż

Data publikacji: 07 kwietnia 2016 r. 07:07
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Wirtualna podróż
 

Żeby poznać nowoczesne pociągi kategorii InterCity, nie trzeba od razu udawać się nimi w podróż. Wnętrze FLIRT 3 i PesaDART - najnowszych pojazdów PKP Intercity - można obejrzeć podczas spaceru… wirtualnego.

Te najnowsze składy dołączyły do pociągów, które można zwiedzać wirtualnie. Wystarczy wejść na stronę internetową PKP IC i pod linkiem zobaczyć wnętrze pojazdu FLIRT3, a pod tym pociągu PesaDART

Podczas wirtualnej wycieczki można m.in. obejrzeć człony 1. i 2. klasy, część restauracyjną, miejsca na rowery, a nawet toaletę. Zainteresowani koleją „od kuchni" zajrzeć zaś do kabiny maszynisty i sprawdzić, jak wygląda pulpit sterowania pojazdem. Dodatkowo na specjalnych podstronach poświęconych każdemu z najnowszych składów są  informacje o ich wyposażeniu czy trasach, po których kursują. Ponadto poznać rozkład miejsc w pociągu.


Pociągami FLIRT3 i PesaDART można jeździć od grudnia 2015 roku. Kursują one w kategorii IC. Na ich pokładzie na podróżnych czeka wiele udogodnień, jak np.: wygodne fotele, gniazdka elektryczne, klimatyzacja czy WiFi. Składy zostały także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, podróżujących z małymi dziećmi czy pasażerów z rowerami i nartami.

(mag)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kolej
2016-04-07 07:39:33
Właśnie, i takie pociągi pozostaną, póki co, na poziomie wirtualnego spaceru, bo raczej nie ma się co spodziewać, że cały tabor kolejowy będzie właśnie tak wyglądać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA