piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pociągi zwalniają

Pociągi zwalniają

Pociągi zwalniają
Data publikacji: 2016-03-10 11:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 787 123018

W niedzielę 13 marca zmieni się rozkład jazdy pociągów. Wbrew obawom pasażerów nie zniknie z niego Express InterCity „Sedina", jednak trasę Warszawa - Szczecin będzie pokonywał nieco dłużej niż obecnie. Za to znacznie zmieni się czas przejazdu między oboma miastami nocnych TLK.

Wprowadzając w grudniu rozkład 2015/2016, PKP intercity się chwaliło, że pasażerowie ze Szczecina pojadą szybciej o ok. 25 min do Warszawy, a cała podróż zajmie poniżej 5 godzin. To przyspieszenie - jednego, za to bardzo chwalonego, bo wieczornego ze stolicy EIC „Sedina" - potrwa tylko do niedzieli. Po korekcie i on będzie jechał nieco ponad 5 h. Za to aż 8 godzin 36 minut będzie trwał przejazd nocnego TLK ze Szczecina do stolicy, mimo że odjazd będzie 34 minuty wcześniej niż teraz. W pociągu z Warszawy pasażerowie spędzą już „tylko" 7 godzin 56 min.

Od 29 kwietnia pomiędzy Krakowem a Kołobrzegiem zaczną kursować Pendolino. Pociąg EIP spod Wawelu do naszego kurortu będzie wyruszać po południu, zaś wracać rano. Jazda potrwa 8 h27min (dziś ponad 11h), a z Warszawy do Kołobrzegu 5 godz. 53 min (dziś blisko 8h).

Dzień później niż Pendolino, bo 30 kwietnia, przybędzie dodatkowe połączenie Kraków – Szczecin. Będzie to od dawna wypatrywany IC Barbakan, zestawiony z nowych pojazdów Flirt3.

Informacje o aktualnych połączeniach można uzyskać pod numerem infolinii 19 757. Do dyspozycji jest także strona www.portalpasazera.pl oraz www.rozklad.plk-sa.pl, www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl. Od piątku 11 marca do poniedziałku 14 bm. na 18 największych dworcach w Polsce pomocą pasażerom będą służyć mobilni informatorzy.

(mag)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie