wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > PKP zaniemówiło z wrażenia?

PKP zaniemówiło z wrażenia?

PKP zaniemówiło z wrażenia?
Data publikacji: 2016-03-31 21:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:22
Wywietleń: 558 126449

Remontowany dworzec Szczecin Główny, zgodnie z ostatnimi zapewnieniami PKP, miał być oddany do użytkowania podróżnym na przełomie marca i kwietnia ! Biuro prasowe inwestora milczy. Nam zaś się udało dowiedzieć, że o kolejny miesiąc została przedłużona umowa najmu pomieszczeń tymczasowego dworca !

PKP SA poinformowały 27 stycznia, że otwarcie dworca Szczecin Główny planują na przełomie marca i kwietnia, ponieważ realizacja części prac uległa przesunięciu, Spółka zapewniała, że chce oddać do użytku całość kompleksu, czyli nowy i zmodernizowany budynek wraz z kładką. Od czasu tych ostatnich wieści przy starej kładce zamontowane zostały platformy umożliwiające niepełnosprawnym dotarcie na peron 4. Na dachu remontowanego gmachu nasi Czytelnicy dostrzegli zaś tajemniczą konstrukcję ! To chyba jakiś parawan poczynań na dworcu, komentowali. Jak się okazało, szpetna „narośl" to osłona agregatu wody lodowej (źródło chłodu na potrzeby klimatyzacji).

Od 30 marca czekamy na informację , kiedy dworzec zostanie otwarty, bo wiemy, że nadal będzie działać tymczasowy ! Umowa najmu pomieszczeń w budynku Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego przy ul. Kolumba 86 została przedłużona o kolejny miesiąc. Chcieliśmy się też dowiedzieć, czy to prawda, że podwykonawcy schodzą z placu budowy, bo wykonawca kolejowej inwestycji - firma Winnicki- im nie płaci. Biuro prasowe nabrało wody w usta, a może po obejrzeniu agregatu na dachu z wrażenia  zaniemówiło?

(mag)

****

„Witam, na dworcu Szczecin Główny dobiegają końca procedury odbiorowe. Pozdrawiam" - odpisała w czwartek po godz.15 rzeczniczka PKP SA, Paulina Jankowska.

Fot. E.KUBOWSKA

PKP zaniemówiło z wrażenia? PKP zaniemówiło z wrażenia?

Komentarze

celownik
Chłopaki nie nakręcajcie się na miasto ! Dworzec buduje PKP. Ja rozumiem, że kac i bark własnych osiągnięć was męczą i koniecznie chcecie komuś dokopać, ale celujcie we właściwy tyłek.
2016-04-01 11:58:12
A cóż to za katafalk na dachu ??
Oby dla aktualnej szczecińskiej władzy.
2016-04-01 10:24:03
Adam
To nie jest śmieszne... Znowu wychodzimy na dupków w kraju. Czy ktoś jeszcze nad czymś panuje w tym mieście?
2016-04-01 07:54:03
Kolej na kolej
Z wrażenia zaniemówili pasażerowie, który po raz kolejny słyszą ten sam tekst o przesunięciu terminu zakończenia prac. To jest Szczecin właśnie.
2016-04-01 07:48:04
m
jaki rzadzacy takie umowy
2016-04-01 07:43:11
Czy w naszym mieście jest jakaś architektura nie sp.... !?
.
2016-04-01 06:49:13
urbanistycznyamok
Ha. Szach, mat hejterzy. Znowu będzie dla miasta nagroda za architekturę.
2016-03-31 23:42:57
Paweł
Wkomponowane idealnie.
2016-03-31 23:04:58