Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kolejarze gotowi na Wielkanoc

Data publikacji: 26 marca 2016 r. 11:11
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
Kolejarze gotowi na Wielkanoc
 

Stały monitoring sieci kolejowej, zapewnione zespoły pogotowia technicznego, pociągi do naprawy sieci trakcyjnej i dodatkowe lokomotywy. Ponadto wzmocniona informacja i patrole SOK na dworcach i trasach oraz opracowana organizacja ruchu na zmianę czasu z  26 na 27 marca - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapewniają, że są przygotowane na wzmożony ruch w okresie wielkanocnym.

Wzmocnione służby dyspozytorskie zarządcy infrastruktury koordynują świąteczne przewozy. Całodobowo prowadzą współpracę z przewoźnikami pasażerskimi i towarowymi oraz służbami technicznymi. Stały monitoring pogody zapewnia właściwe przygotowanie linii kolejowych.

W dyspozycji pozostaje 156 zespołów do usuwania usterek toru i awarii urządzeń automatyki kolejowej, 81 pociągów sieciowych oraz 11 lokomotyw osłonowych, które będą stacjonować na kluczowych stacjach.

Na największych dworcach między 24 a 25 oraz 28 a 29 marca dyżurować będą mobilni informatorzy. Udzielą pasażerom informacji na temat pociągów, lokalizacji peronów czy dostępnych ofert biletowych.

W nocy z 26 na 27 marca b.r. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 2.00 na 3.00. Pociągi wyjeżdżające już 27 marca po godzinie 3.00 nowego czasu, kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Podczas zmiany czasu w trasie będzie 5 składów PKP Intercity.

By zapewnić pasażerom bezpieczną i spokojną podróż, na dworcach, stacjach i przystankach oraz w pociągach wzmocniono patrole funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei .Nad bezpieczeństwem będzie czuwało ponad 2 800 patroli SOK wspieranych przez 400 policjantów, strażników miejskich, żandarmów i strażników granicznych. Dodatkowe patrole pojawią się w  ponad 700 pociągach pasażerskich, na ponad 1 300 stacjach, dworcach i  przystankach osobowych. Do monitoringu szlaków kolejowych wykorzystane będą m.in. mobilne centra monitoringu i fotopułapki. 

Fot. R.PAKIESER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA