czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejarze gotowi na Wielkanoc

Kolejarze gotowi na Wielkanoc

Kolejarze gotowi na Wielkanoc
Data publikacji: 2016-03-26 11:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 765 125968

Stały monitoring sieci kolejowej, zapewnione zespoły pogotowia technicznego, pociągi do naprawy sieci trakcyjnej i dodatkowe lokomotywy. Ponadto wzmocniona informacja i patrole SOK na dworcach i trasach oraz opracowana organizacja ruchu na zmianę czasu z  26 na 27 marca - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapewniają, że są przygotowane na wzmożony ruch w okresie wielkanocnym.

Wzmocnione służby dyspozytorskie zarządcy infrastruktury koordynują świąteczne przewozy. Całodobowo prowadzą współpracę z przewoźnikami pasażerskimi i towarowymi oraz służbami technicznymi. Stały monitoring pogody zapewnia właściwe przygotowanie linii kolejowych.

W dyspozycji pozostaje 156 zespołów do usuwania usterek toru i awarii urządzeń automatyki kolejowej, 81 pociągów sieciowych oraz 11 lokomotyw osłonowych, które będą stacjonować na kluczowych stacjach.

Na największych dworcach między 24 a 25 oraz 28 a 29 marca dyżurować będą mobilni informatorzy. Udzielą pasażerom informacji na temat pociągów, lokalizacji peronów czy dostępnych ofert biletowych.

W nocy z 26 na 27 marca b.r. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 2.00 na 3.00. Pociągi wyjeżdżające już 27 marca po godzinie 3.00 nowego czasu, kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Podczas zmiany czasu w trasie będzie 5 składów PKP Intercity.

By zapewnić pasażerom bezpieczną i spokojną podróż, na dworcach, stacjach i przystankach oraz w pociągach wzmocniono patrole funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei .Nad bezpieczeństwem będzie czuwało ponad 2 800 patroli SOK wspieranych przez 400 policjantów, strażników miejskich, żandarmów i strażników granicznych. Dodatkowe patrole pojawią się w  ponad 700 pociągach pasażerskich, na ponad 1 300 stacjach, dworcach i  przystankach osobowych. Do monitoringu szlaków kolejowych wykorzystane będą m.in. mobilne centra monitoringu i fotopułapki. 

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie