poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wiosna szykuje plan na wybory

Wiosna szykuje plan na wybory

Wiosna szykuje plan na wybory
Data publikacji: 2019-06-24 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1871 398908

Do wyborów parlamentarnych pójdziemy albo sami, albo w koalicji z siłami lewicowymi, raczej bez Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej - zapowiadają przedstawicielki partii Wiosna ze Szczecinie. I opowiadają o pomysłach ugrupowania Roberta Biedronia na poprawę sytuacji w polskich szkołach. 

- Jesteśmy w fazie rozmów politycznych. 29 czerwca w Warszawie na spotkaniu władz partii zadecydujemy, w jakiej konfiguracji wystąpimy w jesiennych wyborach do parlamentu - informuje Małgorzata Prokop-Paczkowska. - Rozważamy dwie opcje: samodzielny start lub szeroka koalicja lewicowa. Platforma Obywatelska jest partią konserwatywną i byłoby nam trudno znaleźć się z nią w jednej koalicji, myślę, że i vice versa. Ale w polityce nigdy nie można powiedzieć nigdy. SLD dobrze się czuje w prawicowej koalicji, bo jak wiemy, nie jest to partia progresywna. Wyciągamy wnioski z błędów kampanijnych, bo na pewno takie były. W różnych miejscach Polski były różne błędy.

Wiosna przedstawia także swoje pomysły na uzdrowienie polskiej oświaty. To m.in. zmiana podstawy programowej, tak aby zaakcentowano w niej problemy klimatyczne, ochronę zdrowia, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, a także podwojenie liczby godzin nauki języka angielskiego.

- Ważne są zarobki - podkreśla M. Prokop-Paczkowska. - Nauczyciel początkujący powinien zarabiać 3,5 tysiąca brutto, nauczyciel  dyplomowany - 7 tysięcy brutto. Kolejna sprawa to ratownictwo. Już teraz wiele osób się utopiło. Powód jest taki, że coraz mniej osób decyduje się pracować w roli ratownika. Zarobki są żenująco niskie. Chcemy, aby ratownicy dostawali więcej o tysiąc złotych. Nasz skarb państwa będzie to kosztowało 80 milionów złotych.

- Powinniśmy przeprojektować system edukacji - dodaje Dorota Markiewicz. - Trzeba położyć nacisk na kwestię weryfikacji źródeł informacji, na kwestię samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków - tego brakuje. Chcemy szkoły przyjaznej młodzieży, ale też przyjaznej rodzicom, angażującej właśnie rodziców, sąsiadów. Takie są szkoły niemieckie, fińskie, powstają już takie szkoły w Polsce. Mniej testów, więcej rzetelnej wiedzy.©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Małgorzata Prokop-Paczkowska (z lewej) oraz Dorota Markiewicz podczas konferencji prasowej przed II Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie.

Komentarze

Robert
Z przodu muzeum z tyłu liceum. A Palikota schowały na razie u Biedronia pod spódnicą.
2019-06-25 11:52:57
Wiosna już była
I znowu widzimy dwie przegrane ,,kotki,,. Idźcie z PIS-em i jego kotem.
2019-06-25 08:39:10
wuko
rudej jeszcze na marsie nie było ale wszystko jeszcze przed nią
2019-06-25 08:29:25
Pobożniak
Kto śmie plugawić zacne mury szacownego liceum!
2019-06-25 08:00:16
Gosia i Dorota
Tępe, prymitywne i chamskie komentarze za wyjątkiem Jaruna. Gońcie się podszczecińskie degeneraci, wyrzutki, obmierzłe pały, śmiecie z melin, obszczymurki.
2019-06-25 07:53:09
sekretarz Jaruna
Walonki jak u Wali, (co ją każdy wali) może nie wyjdą, ale kapcie wyjdą :-)
2019-06-24 23:20:12
artemor
Z tymi nie z tamtymi nie, znacie bajkę o chujowej baletnicy, sami gowno zrobicie, dzięki takiemu podejściu czeka nas kolejna kadencja rządów wielkiego imperatora I jego jedynie słusznej partii.
2019-06-24 22:53:35
do "też chodziłem do Pobożniaka"
I z dobrego domu wychodzą łajdacy i POkraki.
2019-06-24 22:29:14
uczen
czy to malozenistwo
2019-06-24 22:22:51
Jarun
Jest powiedzenie: Na starej pizzy młody się ćwiczy. Gośka ty zajęcia praktyczne chcesz robić z tą drugą ? Wełenka jest, trochę już sfilcowana - to może walonki zrobicie?
2019-06-24 21:28:48
Precz spod mojej porządnej szkoły!!!
.
2019-06-24 20:41:44
cDN
ZAMIAST KOMENTARZA:HA! HA! HA!KOMPLETNIE ODERWANE OD RZEcZYWISTOScI
2019-06-24 18:51:07
Hlleeep
Ojkofoby. Ich plan wyborczy to powinno być schowanie się do budy z której wyleźli, a nie demoralizacja i granie na najniższych instynktach zakompleksionych ludzi
2019-06-24 18:39:12
beee
społeczna nauka kościoła zostanie zastąpiona społeczną nauką Pierdonia?
2019-06-24 18:02:41
@kolezanki i koledzy
Tez chodzilam do Pobozniaka-nikogo gonic nie mam zamiaru.
2019-06-24 17:52:50
POgromca nitrasa
jej mąż ktoremu zawdziecza nazwisko telewizyjne , był umierajacy a ona jeżdziła za palikotem.Nie wiem czy dba o jego grób
2019-06-24 17:32:19
Znowu przejęzyczenie w tekście.
Tu nie chodzi o problemy klimatyczne, tylko klimakteryczne.
2019-06-24 17:12:03
@kotka
A na kogo pani/pan glosuje?;))
2019-06-24 17:07:13
kibic
Kotka ... lepiej nie można było tego napisać ;)
2019-06-24 16:45:28
Koleżanki i Koledzy z kochanego, zacnego Pobożniaka - pogońmy je sprzed naszej Budy!!!
.
2019-06-24 16:39:52
Kotka
Podłość tych Pań jest wymalowana na ich twarzach na tym zdjeciu Na 100 % oświatę polepszą zwiększą zarobki nauczycieli przez "problemy klimatyczne" Ludzie kto na takich baranów głosuje
2019-06-24 15:54:00
A może
A może by tak dziećmi się zająć lub wnukami, a nie politykę robić? Z tymi nauczycielami to przesada: przed wyborami nauczyciel początkujący powinien zarabiać 10 tys zł netto a po wyborach już tylko 3 tys. Uwaga: Palikociarnia w natarciu!!! wracać do Palikota.
2019-06-24 15:43:33
Dwa pożółkłe liście nie czynią wiosny.
.
2019-06-24 15:24:27