wtorek, 25 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wiosna chce walczyć z księżmi pedofilami

Wiosna chce walczyć z księżmi pedofilami

Wiosna chce walczyć z księżmi pedofilami
Data publikacji: 2019-05-17 16:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-18 15:18
Wywietleń: 1145 391637

Będziemy walczyć z księżmi pedofilami i tymi, którzy pedofilię ukrywali - oświadczył Krzysztof Gawkowski, sekretarz Wiosny Biedronia. Zrobił to podczas konferencji prasowej przed bazyliką pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela w Szczecinie.

- Stoimy przed budynkiem chrystusowców, zakonu, którego przedstawiciel przez wiele miesięcy gwałcił dwunastoletnią, trzynastoletnią dziewczynę. Jej historię znamy pod imieniem Kasia  - mówiła Małgorzata Prokop-Paczkowska, kandydatka do europarlamentu z listy Wiosny. - Kasia jest pierwszą osobą, której udało się uzyskać od polskiego Kościoła katolickiego duże odszkodowanie finansowe. Kościół katolicki po ostatnich wydarzeniach, po emisji filmu Tomasza Sekielskiego, przyparty do muru, ma gębę pełną frazesów, mówi, że będzie sprzyjał ofiarom, że będzie się modlił za ofiary, ale jeżeli chodzi o konkrety, zachowuje się zupełnie inaczej. Kasia, która przeżyła gehennę, znów żyje w stresie, ponieważ mimo prawomocnego wyroku sądu, który spowodował odszkodowanie, zakon chrystusowców złożył wniosek o kasację. Jeżeli Kościół naprawdę chce dobra ofiar, żądamy, aby biskup Dzięga czy prymas czy episkopat spowodowali, aby chrystusowcy wycofali się z kasacji wyroku. 

Na konferencji Wiosny była też Dorota Markiewicz, która twierdziła, że osobiście zna Kasię - i że gdy ta składała sprawę do sądu, jej podstawowym celem było uświadomienie opinii publicznej, że dzieci są "kompletnie niezabezpieczone przed tego rodzaju sytuacjami".

- Zawiodły wszystkie bezpieczniki - stwierdziła D. Markiewicz. - Nie zareagowali nauczyciele, nie zareagowały zakonnice, księża nie widzieli nic złego w tym, że kładą dorosłego facet z małą dwunastoletnią dziewczynką w jednym pokoju. Nie zareagowała lekarka, do której zaprowadzono Kasię. Ksiądz, który ją zgwałcił, niejeden raz, po wyjściu z więzienia dalej odprawiał msze.

K. Gawkowski ocenił, że polscy księża przez lata odwracali wzrok od problemu pedofilii, z pełną świadomością, że ukrywają w ten sposób osoby, które powinny siedzieć w więzieniu.

-Wiosna Biedronia nie będzie walczyła z Kościołem katolickim, ale będzie walczyła z księżmi, którzy dzisiaj powinni albo siedzieć w więzieniu albo być ukarani za to, że ukrywali sprawców - powiedział. - Apelujemy, żeby wszyscy, którzy boją się dzisiaj zgłaszać do prokuratury, wieszali białe buciki na parafiach, w których doszło do przestępstw.

Obecność lewicowych aktywistów wywołała poruszenie wśród niektórych wiernych, którzy przyszli na mszę. Podczas konferencji trzy panie stanęły w pobliżu działaczy Wiosny i głośno się modliły - w obronie swojej wiary, jak powiedziała jedna z nich.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

@Wyborca
Dobry wybór ! Twoje dzieci same zdecydują czy będziesz miał synów , czy córki i czy będziesz miał zięcia , synową czy zięcinę i synkową ! Będziesz miał ciekawsze współżycie !A wnuki , to sobie z probówki wyhodujecie z wybranym kolorem oczu . Proponuję tęczowe !
2019-05-18 15:16:05
A czy Wiosna chce walczyć
z pedofilami w swoim własnym środowisku LGBT?
2019-05-18 15:13:26
Wyborca
Bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze, dlatego oddam swój głos na Wiosnę!
2019-05-18 12:03:45
Po Co
Czy panie z Wiosny lekarza ginekologa przestaly odwiedzac ,celem wykonania badan. GINEKOLOG DOKONAL 26 ZBLIZEN WBREW WOLI PACJENTEK.
2019-05-18 07:52:03
Mam nadzieję, źe Wiosna wstrzyma wypłacanie kościołowi dotacji państwowych, za które potem kler kupuje samochody,
buduje wille i zabiera dzieci na wycieczki.
2019-05-18 01:08:07
A ja twierdzę że Wiosna
(dla mnie główny reprezentant postulatów środowisk LGBT) nieuchronnie prowadzi do legalizacji pedofilii która już w wielu środowiskach związanych z LGBT określana jest jako "orientacja seksualna taka sama jak homoseksualizm czy heteroseksualizm". I proszę mnie nie straszyć sądami bo zacytuje opracowania naukowe. LGBT+ to wstęp do legalizacji pedofilii.
2019-05-18 00:57:55
Marchewka, uważaj, bo skończysz w rosole.(na kościach)
.
2019-05-17 23:44:45
O tak
Głosować na nich tylko dlatego że nie są popisem, srelelde czy zsl. No bo dewianci są uczciwymi politykami. Z zasady. Wiosna w Brukseli a w d... jesień średniowiecza. Lol
2019-05-17 22:40:08
Ruda - czynisz aurę nie dla naszego położenia.
Może Nowa Funlandia, Może Nowa Zelandia, Afryka dzika, gdzieś, gdzie mają bzika. Pigmeje, Eskimosi, Papuasi - idź tam się łasić.
2019-05-17 21:37:23
Maxim
Znowu ta ruda os Palikota!!!!! Z Palikota wskoczyła na Biedronia. Ludzie nie sa głupi i nie dadzą się nabrać na wiosnę.
2019-05-17 21:06:45
Coś nie tak z Naturą.
Purchawki przecież dojrzewają na jesieni.
2019-05-17 21:05:20
No ok
Ale taki ksiądz pedofil to też gej więc uderzą w swój elektorat.
2019-05-17 20:44:02
Kogut
Jezeli Kogut skoczy na Kure to beda Kurczaki ocywisci po wysiedzeniu ajezeli Kura na Kure to beda ( ZBUKI) Tak ze Wiosna jeszcze jest ale zaraz bedzie LATO
2019-05-17 20:35:00
obserwator
ci dewianci nawet nie wiedzą przed czym stoją???????? Kosciół Chrystusowców jest 200 m dalej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kompromitacja tej rudej i tej śmiesznej z gryfina blondyny
2019-05-17 20:34:55
Tylko "Wiosna" !!
Na początek zagwarantuje nam rozdział Państwa od Kościoła ( co gwarantuje nam Konstytucja RP art.24) tylko PIS ma Ten kraj i jego Konstytucję w głębokim poważaniu. Zyskamy sporo kasy ( fundusz kościelny , konkordat , dotacje Rydzola) to są ponad 3 miliardy zł!! Ale co tam dla opiekunów niepełnosprawnych ni ma , dla lekarzy rezydentów ni ma, dla nauczycieli ni ma,dla pracowników sądów , opieki społecznej ni ma ...Więc skoro jest u nas tak dobrze , to dlaczego jest tak źle ?? Wiadomo w inteligencję szkoda inwestować , tępakami łatwiej rządzić TYLE !!
2019-05-17 19:57:49
Tadek
Jest taka opinia, że walczą z księżmi-pedofilami, bo nie lubią konkurencji.
2019-05-17 18:38:03
katiusza
Nie wszyscy księża to pedofile bez przesady z tą nagonką na kościół.
2019-05-17 18:12:41
cdn
TE lewaczki zpogladowi i wizerunku przypominaja sowiecka ambasador Kolataj w SZwecji za czasow towarzysza lenina.
2019-05-17 17:48:38
krotko
Od zwalczania przestepstw sa prokuratury isady anie jakies nadiezdy krupskie z parti rowerzystow.Problem jest w tym ,ze wtzw wolnej Polsce nie bylo lustracji i bandyci komunistyczni typu Jaruzelski czy tatus ,,ilicza' cimoszewicza nigdy nie zostali rozliczeni.W bylym DDr bylo inaczej.Ludzie pokroju milera,cimoszewicz nie mogliby pracowac na poczcie.A u,,grzegorza zniszcze '' sa 1,,'' w wyborach do eurokolchozu.
2019-05-17 17:24:29
as
trzeba karać pedofili z kazdego środowiska .Sadze ze w kosciele procentowo jest mniej pedofili niz wsrod np trenerow młodziezowych.Pedofilia to zboczenie ale sadze ze w wiosnie jest najwiecej zboczencow z tym ze dominuja zboczenia innego typu.
2019-05-17 17:06:08
kandydat niezależny
Oświadczam ,że z członkami Biedronia nic mnie nie łączyło , nie łączy , i mam nadzieję że nigdy / choćby pod przymusem ! / NIE POŁĄCZY !
2019-05-17 16:59:52
małorolny
Teraz rozumiem , czemu w tym roku taką niewydarzoną wiosnę mamy . Kiepskie plony się zapowiadają !
2019-05-17 16:40:43
czytam
"Wiosna " nie będzie walczyła z KK ? A to ,że przez gardło im nie przejdzie słowo "kościół " tylko stoimy przed " budynkiem " . Jakie dokonania i " budynki " po "wiośnie " w Polsce pozostaną - jakieś hostele ?
2019-05-17 16:34:28
beee
A ja myślałem, że dla Pierdonia oświata jest na pierwszym miejscu. Okazuje się, że jednak zwalczanie dewiacji seksualnych. Za tydzień znajdzie nowe priorytety?
2019-05-17 16:12:45