Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wichura uszkodziła dach budynku przy ul. Hryniewieckiego

Data publikacji: 03 lutego 2023 r. 14:29
Ostatnia aktualizacja: 03 lutego 2023 r. 14:54
Wichura uszkodziła dach budynku przy ul. Hryniewieckiego
Wichura uszkodziła dach w budynku przy ul. Hryniewieckiego 1. Fot. Czytelnik  

Wichura uszkodziła dach budynku przy ul. Hryniewieckiego 1 w szczecińskim porcie. Na szczęście, nikt nie ucierpiał z tego powodu. Strażacy usunęli uszkodzoną blachę oraz zabezpieczyli dach.

– W okolicy parkuje wiele samochodów, w tym także nasze – sygnalizowali nasi Czytelnicy.

Pytali też o dalszy los budynku, już dawno wyłączonego z użytkowania: czy będzie zabezpieczony lub zburzony.

– Ostatnio był wykorzystywany do udzielania pomocy uchodźcom – przypomnieli. – Żeby nie stała się tragedia. Dach odpada, a ludzie dalej tam przebywają.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście potwierdził, że Portowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie mejlowe o podniesionym dachu na budynku przy ul. Hryniewieckiego.

– Strażacy natychmiast podjęli interwencję i udali się na miejsce, gdzie usunęli uszkodzoną blachę oraz zabezpieczyli dach – poinformowała Monika Woźniak-Lewandowska z ZMPSiŚ. – Dodatkowo, prewencyjnie, wokół budynku została wydzielona strefa, w obrębie której nie można parkować samochodów, ani przebywać. W zdarzeniu nikt nie został ranny, ani nie zostało uszkodzone żadne mienie w pobliżu budynku.

Jak dodała, obecnie na parterze tego obiektu znajdują się najemcy, którym zaproponowano zmianę lokalizacji biur. Pozostałe piętra są puste. W stosunku tego miejsca oraz budynku są plany inwestorskie, jednak na szczegóły trzeba poczekać.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA