Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział w Szczecinie walkę z wrogami Kościoła

Data publikacji: 2021-10-14 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-18 17:31
Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział w Szczecinie walkę z wrogami Kościoła
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski mówił w Szczecinie o "bezprecedensowym ataku na chrześcijaństwo".  Fot. Dariusz GORAJSKI  

Resort sprawiedliwości zapowiada regulacje ustawowe, które mają pomóc w walce z przestępstwami wobec księży i kościołów - zapowiedział w Szczecinie wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Według polityka tych czynów jest w ostatnim czasie coraz więcej.  

- Wolność sumienia, wolność wyznania to jedno z podstawowych praw człowieka gwarantowanych w konstytucji - stwierdził polityk. - Aby nie było tylko iluzoryczne, nie było tylko piękną deklaracją, musi być rzeczywiście chronione. Z jednej strony na bazie regulacji ustawowych, ale również w oparciu o stanowcze i skuteczne działania policji, prokuratury i sądu, również w oparciu o zaangażowanie społeczne. To, z czym w ostatnich miesiącach mamy do czynienia, to bezprecedensowy atak na chrześcijaństwo - poczynając od mowy nienawiści, poprzez akty złośliwego przeszkadzania w uroczystościach religijnych, po wręcz fizyczne ataki, które zagrażają życiu i osób właśnie ze względu na ich wyznanie. W związku z tym potrzebujemy stanowczych działań. Ministerstwo Sprawiedliwości planuje regulacje ustawowe. Wspierało, wspiera i będzie wspierać wszelkiego rodzaju działania społeczne organizacji pozarządowych, które mają w swoich celach przeciwstawienie się tego rodzaju przestępczości.    

Wiceministrowi podczas wizyty w Szczecinie - podczas której wręczył medal "Zasłużony dla wymiaru sprawiedliwości" księdzu Tomaszowi Kancelarczykowi, twórcy Fundacji Małych Stópek - towarzyszył radny Dariusz Matecki, lider Solidarnej Polski w naszym regionie (resort sprawiedliwości jest rządzony właśnie przez SP). Radny mówił o zdarzeniach, którego jego zdaniem dowodzą, że mamy w Polsce wzbierającą falę nienawiści wobec Kościoła katolickiego - między innymi o niedawnym pobiciu księdza w kościele na Pomorzanach i o odrąbaniu głowy figurze św. Faustyny w Myśliborzu.©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@SromotnikBezwstydny
2021-10-18 17:26:32
Po tym, co tu smarujecie, a obserwuję was od jakiegoś czasu, to widzę dziadziu, że razem z capem jesteście programowymi przeciwnikami KK, niezależnie od tego jaką jest instytucją. Wy Go zwyczajnie nienawidzicie, za to, że jest. A kto nienawidzi KK? Jego odwieczni wrogowie, stale ci sami. I te kukielki, które mają czelność podnieść rękę na osoby konsekrowane, czy mienie instytucji powinny być osądzone i ukarane. Oczekujemy tego. Tu, w Polsce, u siebie mamy prawo żyć bezpiecznie...won czerwone
SromotnikBezwstydny
2021-10-16 16:15:10
Capuniu kościelny, kochany Capie-dziękuję! Przypomniałes najwspanialsze słowa WIESZCZA:"... Ślimak, który kwiaty ślini, Tak ich nie brzydzi, jako ta zuchwała, Fałszywa, dawna po Cezarach wdowa, Kościół, — bez ducha Bożego i słowa."!!! Portal Racjonalista.pl to zacna witryna! Warto tam zaglądać! Pozdrawiam!
Myśl
2021-10-16 13:40:35
Kościół (a nawet wiara) jest niszczony przez jego ludzi - kler upokarzający ludzi, fundamentalistów, tych, dla których Kościół jest interesem i tych, którzy robią z niego sektę niewolącą umysły ludzi. Czy to przeciw tym niszczycielom Kościoła MS 'wyciąga działa', by wspomóc wierzących w Boga?
@Cap kościelny
2021-10-16 13:25:58
Wyszło szydło z worka. Racjonalista.pl. No patrzcie. Idące nowe czasy mają do zaoferowania tym z muchami w nosie bezbożnictwo z wyższej półki. Doły społeczne zadowolą się przaśnym materializmem dialektycznym bez soli wydestylowanej z J. Słowackiego. Cap kościelny, powiadasz? Ty jesteś grzyb kościelny, atakujący mury świątyni słowem. Niszczenie elewacji, bazgranie,napady na katolickich księży to już są czyny i słusznie powinny być ścigane z całą surowością prawa.To jest atak na nas, wiernych
Cap kościelny
2021-10-16 11:03:15
Juliusz Słowacki: ".. Ślimak, który kwiaty ślini, Tak ich nie brzydzi, jako ta zuchwała, Fałszywa, dawna po Cezarach wdowa, Kościół, — bez ducha Bożego i słowa."!!! ---------------------------------------------------- Nic więcej nie dodam do słów Wieszcza! Polecam, czytaj:www.Racjonalista.pl
@do@@k....k12
2021-10-16 10:12:33
Umieściłeś mnie obok arcybiskupa A. Dzięgi co mi nawet nie przeszkadza. Jak obrazisz się na oświatę, opiekę medyczną, policję, system sprawiedliwości, to też się od nich wymiksuj i spróbuj nie płacić podatków na te instytucje. Na kościół wylewasz pomyje bo można i wlaśnie dlatego trzeba go bronić jako część siebie. Ewidentnie masz problem z rozpoznawaniem rzeczywistości. KK jest taki na chwilę obecną bo jest niszczony, podkopywany, ty zaś grozisz mu apostazją zamiast pomóc, w tym głównie sobie
jendrus krakowski
2021-10-16 09:12:11
Religia stała się pisowską polityką, a polityka stała się w Polsce pisowską religią, / A tu na nowo to wszystko - w pogardzie. Tylko zło, chytrość, cwaniactwo, głupota, podłość, cynizm.
McCloosky
2021-10-16 07:47:05
Są dwa rodzaje pasterzy: ci, którzy dbają o wełnę, i ci, którzy dbają o mięso. Nie ma takich, którzy dbaliby o barany?. (Jean Paul Sartre)
Joens
2021-10-16 07:38:17
Istnienie jakiejkolwiek religii wewnatrz kazdego narodu, jako odwiecznego interesu drani ,żerujących na lenistwie umysłowym większości populacji ludzkiej powinno być zakazane przez społecznosc międzynarodową. W Polsce wyraznie widać, ze religia jest znacznikiem głupoty, zacietrzewienia, nienawisci dla umysłów płytkich. Religia i kosciół w Polsce jest tym mocniejsza, im słabsze są struktury władzy. Władza zas jest pochodną stanu swiadomosci społeczeństwa. Jako absolutne zło -ZAKAZANA.
McCloosky
2021-10-16 07:32:23
/Christopher Hitchens-pisarz, dziennikarz i krytyk literacki/ Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom
Do @@k....k12
2021-10-15 22:13:38
Byłem w waszej strukturze od 7 roku życia , do obecnie 50 tego , zdążyłem was przejrzeć na wskroś . Obecnie nie wpuszczę klechy do swego domu i wystąpię o apostazję , przez takich nawiedzonych , jak ty , Dymer , Dzięga i inne barachło . Amen !
@@k....k12
2021-10-15 21:16:49
Czyżbyś był głupszy niż się wydajesz? My wierni KK nie możemy inaczej, chcemy i musimy wzrastać w wierze naszych ojców, jak inni w wierze ich ojców. Oczekujesz zdrady...to się jej nie doczekasz. Nie zasłaniaj się gadką o polityce, bo to ideologia trockistowska zawładnęła polityką, stała się nią i ty o tym wiesz. I uzurpuje sobie ten Dyzma idei, trockizm, wynalazek syfilityków, złodziei prawo do układania nam wszystkich dziedzin życia. A sam sobie żyj w squacie, dymaj co popadnie, ale wara od nas
św . Antoni
2021-10-15 19:49:21
Jezus nikogo nie potępił.Dał szansę każdemu ,aby się nawrócił.Wciąż czeka i na Twoje nawrócenie. Nie pomagasz sobie oskarżając innych, występując w roli Sędziego.Zostaw to Panu Bogu, a sam zajmij się ratowaniem swojej Duszy.Pan Jezus założyciel Twojego Kościoła dał Ci szansę , abyś wziął Krzyż Swój i poszedł za Nim ( dosłownie : " niech mnie naśladuje " ). Ty co robisz z tym przesłaniem ? Czy naprawdę poznałeś Jezusa ? Sam sobie jesteś Bogiem ? Gratuluję Ci odwagi !
@k....k12
2021-10-15 18:20:32
Nie mój drogi - TO KOŚCIÓŁ WSZEDŁ DO POLITYKI , WIĘC TERAZ POLITYKA WESZŁA DO KOŚCIOŁA ...
Minerva
2021-10-15 17:12:45
Czy to aby nie zemsta Ziobry za coraz większe nagłaśnianie przez niezależne media afer pedofilskich z księżmi katolickimi w roli głównej? Ostatnio coraz więcej i głośniej o tym na świecie i w Polsce, więc trzeba dokopać niepokornym. Bo kieckowy zbok jest w Chamowie(Bulandzie) pod parasolem. Niedoczekanie wasze!
k....k12
2021-10-15 15:03:26
Setki lat wdzierali się do wnętrza kościoła, aby go spróbować wykoleić, a gdy ten drży w posadach, to skowyczą, że jest zdemoralizowany, winny tego i owego, należy go zamknąć w piwnicy, wywieżć na taczkach, itd itp. I oskubać...do zera. Ale kościół to my, wierni!! A więc, niszcząc kościół niszczycie nas. Coś należy z wami w końcu zrobić, bo jesteście uciążliwi, niczym sąsiad wyprowadzający swego pchlarza na naszą wycieraczkę pod drzwiami. Ten bezczelny tupet trzeba ukrócić, OPIŁOWAĆ, cytując was
ksiuncPEDOFIL
2021-10-15 14:44:12
a kiedy zrobią przepisy, by skutecznie ścigać, łapać i karać księży-przestępców, księży-zboczeńców, księży-pedofilów??? PiS robi wiele, by chronić zboczeńców. Bo PROBLEMEM nie JEST rzekoma agresja wobec religii, ale BEZKARNOŚĆ PRZESTĘPCÓW W HABITACH I SUTANNACH !!!
Miś II
2021-10-15 14:36:22
Oj , to biskupi , księża , pedofile i ich ochroniarze są nieprzerażani, to przecież najwięksi wrogowie kościoła katolickiego !
Norbert
2021-10-15 13:36:08
Wszystkie dzieci zgwałcone przez księży pedofili będą ścigane przez prawo ( to tylko ,,,,pokusa ) . Zgwałcone dziecko za zgłoszenie gwałtu zostanie skazane na 5 lat bezwzględnego więzienia , a jego rodzice na 15 lat bezwzględnego więzienia . Taka jest polska tradycja religijna . Księża pedofile będą chronieni przez prawo .
Szkoda czytać
2021-10-15 13:36:00
Komentarze ziejące tolerancją. Co tam: psy szczekają, karawana idzie dalej. Pokrzyczeli, pojazgotali, poziom żółci się podniósł i wylał. I co z tego? Wasza rozpacz jest wasza.
NK
2021-10-15 13:23:20
Mam ten kosciol i jego spasionych funkcjonariiszy , wszystkich pisiorow tam gdzie slonce nie dochodzi. Zyjcie i dajcie zyc innym.
Suf
2021-10-15 13:16:43
Polacy normalni chrzescijanie juz dawno przestali wierzyć w zdemoralizowany polski kościół ale tylko wierzą w Boga. Np biskup LGlodz posiada majatek 15 milionow zl w tym emerytora 18tys zl plus darmowe leczenie i darmowa opieka itd, podobnie jest z innymi biskupami. Nie wspominajac innych patologii czesci duchownych jak pedofilia, demoralizacja zycie ponad stan i te niezgodny z zasadami kiscielnymi czy tez wiklanie sie w polityke dla wlasnych korzyści np Rydzyk i mu podobni
Viola
2021-10-15 12:35:06
Coś się panu wiceministrowi pomieszało. Katolicyzm to nie jest chrześcijaństwo.
do "Walka"
2021-10-15 12:28:12
bład! bez Kościoła Polska byłaby silniejsza. Takie są fakty historyczne: po każdym rozbiorze i każdej okupacji Kościół uznawał okupanta i zaborcę najszybciej! Kościól tu jest, bo lud mocno naiwny i da radę go doić. Polska wieś wierzy proboszczom bardziej niż biblii. Jest to instytucja silnie upolityczniona i zaangażowana w wile afer finansowych, ponadto wewnętrzeni przeżarta patologiami. Także spokojnie jeśli chodzi o ten dramatyzm :) bez Kościoła Polska sobie świetnie poradzi!!!
klemens
2021-10-15 12:15:21
kolejny mądry z książki i głupi z głowy . Kto będzie walczył z wrogami wrogów kościoła ? Tacy też są .
@Walka
2021-10-15 11:49:46
To bez Unii Europejskiej nasz kraj by nie istniał. Kościół to dla Polski jedynie wrzód na pewnej części ciała.
faza
2021-10-15 11:39:11
Podatek religijny\kościelny. Zwiazki wyznaniowe finansowane TYLKO ze skłądek wyznawców danego totemu.
Walka
2021-10-15 11:10:52
Przede wszystkim, to walka z wrogami Polski, bo bez Kościoła nasz kraj by nie istniał.
Xxx
2021-10-15 11:08:26
Świeckie państwo będzie broniło prywatną grupę wyznaniową. Brak słów.
Jacek
2021-10-15 10:25:41
Dlaczego Kurier boi się sekty Opus Dei i nie dopuszcza do publikacji postów na jej temat? Wiem że są to niebezpieczni ludzie, ale czego się boicie?
ciekawostka
2021-10-15 10:11:07
Czy wiecie że w rejestrze pedofilów prowadzonym w ministerstwie Ziobry nie ma ANI JEDNEGO księdza.
tak trzymać gamonie
2021-10-15 09:57:30
Więcej takich wizyt w Szczecinie, to już nikt tu nie będzie głosował na PiS.
Alicja
2021-10-15 09:45:14
A kiedy zaostrzenie kar albo chociaż ustawa w której będzie zapisane, że pedofile w kościele będą ścigani z mocy prawa a za tuszowanie pedofilii przez osoby duchowne będzie taka sama kara jak za sama pedofilię? jak na razie ci duchowni są chronieni przez państwo. Czyżby mnie ominęła zmiana ustroju mojego państwa z demokracji na państwo wyznaniowe? Chyba przespałam ...
@@alex
2021-10-15 09:16:50
Nikt im nie zabiera prawa wyznawania i praktykowania swojej religii, ale ich roszczenia idą dużo dalej. Oni chcą decydować jak Polacy mają żyć, a na to przyzwolenia już nie będzie.
@alex
2021-10-15 08:13:28
Konstytucyjne demokratyczne prawo do wolności wyznawania i praktykowania swojej religii nazywasz przywilejem? Gdzie twoja koszulka konstytucja?
alex
2021-10-15 07:50:31
W tej kwestii akurat w 100% zgadzam się z posłem Nitrasem, że katolicy mają zbyt wiele przywilejów w Polsce. Czas z tym skończyć.
Sid
2021-10-15 07:06:58
PiS już się nawet nie kryje że jest politycznym reprezentantem czarnej mafii. Na razie to kler walczy z Polakami a nie odwrotnie.
KK
2021-10-15 06:48:56
Kościół sobie zasłużył na tę falę nienawiści. Mordercy, złodzieje, pedofile, gwałciciele to współczesne oblicze kościoła katolickiego.
wynocha stąd
2021-10-15 06:38:39
A Szczecin zapowiada walkę z funkcjonariuszami reżimu PiS.
Abor
2021-10-15 00:35:36
Przykładowo Papiez Franciszek jest Argentynczykiem ktory zakazuje aborcji i mówi o tych sytuacjach jako morderstwie. A w jego kraju z którego trafil na papieża co roku dokonuje się ok 500tys aborcji a od 2020 r aborcja jest tam legalna.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Myśl
2021-10-14 23:18:23
Pan Romanowski z Opus Dei mija się z prawdą, Polacy nie atakują chrześcijaństwa, tylko uciekają, odwracają się od wrogiej im instytucji kościoła. Czy Min. Sprawiedliwości (prawie całe 'kościelne') zamierza rozbudować bojówki i zwiększyć liczbę kiboli kościelnych, tych których wezwał prezes PIS przeciwko kobietom, a ksiądz Kancelarczyk do 'obrony' dzwonu? A może MS ma zamiar jeszcze bardziej dotować egzorcystów i fundacje kościelne milionami z funduszu, który miał służyć ofiarom przestępstw.
Opętani
2021-10-14 21:51:01
Skoro są zapowiedzi "opiłowania" chrześcijan a potem pojawiają się napady, zabójstwa i groźby karalne to należy reagować. Obecny tu hejt to potwierdza. Każdego kto jest atakowany należy bronić i do tego służy aparat państwa. Każdego to dotyczy. Statystycznie najwięcej ataków jest na chrześcijan a pełnomocnicy do spraw tzw. równości i przeciw wykluczeniom bronią środowisk uprzywilejowanych. Takie to czasy
ave
2021-10-14 20:54:54
Hipokryta. Rozliczyć dymeropodobnych!!! I niech wreszcie kk płaci ofiarom sukienkowych.
Regi
2021-10-14 20:45:17
Ci opetancy z SP razem z niedouczonym jej przewodniczącym doprowadzili kraj do zaglady i wyprowadzania z UE. Swoimi dzialaniami spowodowac moga rzez podobna do Wołyńskiej ale miedxy Polakami ale ze swoja zsglada
@ Mc itd...
2021-10-14 20:23:01
Włosy twoich dziadków (po odwszawieniu) na PKP w '46 są zwykłe.
Alojzy
2021-10-14 20:20:38
Czyli np. ujawnienie, że ksiądz lubi dzieci będzie karane? Ministrant generalny zostal przez nich porzadnie wychowany.
zasłyszane
2021-10-14 20:20:24
podobno będą mianować Wielkiego Inkwizytora
McCloosky
2021-10-14 19:43:13
Kolekcjonujcie włosy matołeckiego, jako relikwie będa bezcenne
Socjo i psycho-
2021-10-14 19:42:56
lodzy, powiedzcie czemu w Szczecinie, który był nadzwyczajnym dobrobytem dla niepiśmiennej, nadzwyczaj ciemnej masy z za Buga w latach 1945 - 50 wyrośli tacy zaprzańcy tego błogosławieństwa, polskości. Do szerokiej rozprawy naukowej.
Ads
2021-10-14 19:22:38
Byłoby bardziej Prawo i Sprawiedliwie, gdyby ministerstwo równie gorliwie walczyło z przestępstwami ludzi kościoła.
Inny
2021-10-14 19:11:28
Może najpierw po załatwiają sprawy dotyczące pedofili w kościele A potem zaczną następne. Chyba że im nie na rękę zająć się tymi sprawami to sobie coś nowego wymyślili
gg
2021-10-14 19:05:06
No proszę, jesień w pełni a to coś dostało udaru słonecznego i bredzi.
były ministrant
2021-10-14 18:57:58
Z Kościołem w tej postaci nie trzeba walczyć , seminaria już są puste i liczenie wiernych też nie po myśli Katopislandii :)) No cóż : jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie :))) Doczekały się klechy schyłku nawet w Wolsce Kaczysyna...
fin
2021-10-14 18:41:49
Czy Wy żeście zgłupieli , co to za walka , z czym. Czyli jak mam gdzieś w dupie KK to będziecie ze mną walczyć , no i ten Matecki znów miesza.
Edek
2021-10-14 18:16:31
Jak to mówi posłanka Jachira z PO - Tak nam dopomóż Tusk!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ