środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wiadukt na Hożej będzie otwarty od czwartku

Wiadukt na Hożej będzie otwarty od czwartku

Wiadukt na Hożej będzie otwarty od czwartku
Data publikacji: 2018-04-25 22:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-27 16:57
Wywietleń: 966 324722

Dobiegła końca przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Hożej. W czwartek 26 kwietnia ma być on już dostępny dla ruchu. Na swoje stałe trasy powrócą autobusy komunikacji miejskiej.

W związku z zakończeniem prac linie 58 i 59 powracają na swoje stałe trasy i rozkłady sprzed remontu. Likwidacji ulegają dodatkowe przystanki: „Ludowa” na ul. Blizińskiego i „Studzienna” na ul. Studziennej w kierunku ul. Grzymińskiej. Ponownie uruchomione zostaną przystanki „Komuny Paryskiej” w kierunku Gocławia, „Jana z Czarnolasu”, „Hoża” i „Żelazna”. Na swoje stałe trasy powracają też nocne linie 523 i 524.

Wiadukt umożliwia bezkolizyjną przeprawę dla ruchu kołowego oraz pieszego w ciągu ul. Hożej nad torami kolejowymi łączącymi Szczecin z Trzebieżą.

- Ze względu na liczne uszkodzenia konstrukcji, niską klasę nośności oraz konieczność dostosowania szerokości jezdni i chodników do obowiązujących przepisów, zaprojektowano jego rozbudowę - przypomina Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego. - Zakres prac objął m.in. rozbiórkę górnych elementów wiaduktu, wzmocnienie łuków poprzez wprowadzenie dodatkowego zbrojenia, stworzenie nowej płyty żelbetowej i wykonanie niezbędnego wyposażenia obiektu.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm KOWAL  i NIWA Szczecin, a koszt robót to 5 286 304,58 zł. ©℗

ToT

Fot. ZDiTM

Wiadukt na Hożej będzie otwarty od czwartku

Komentarze

Gratulacje
Wiadukt super! Zapewne wszyscy zmeczeni objazdami i 2 krotnym przekladaniem terminu oddania go do uzytku sa zadowoleni. Ciekawi mnie tylko czy firma ktora wykonywala modernizacje uprzatnie teren wokol i zabierze smieci i odpady ktore zostawili w niewielkiej odleglosci tuz obok garazy????
2018-04-27 12:21:09
Ciekawe
Na Hozej poszerzają (i dobrze) a w Centrum zwężaja. Ciekawe przepisy w tym chorym państwie.
2018-04-25 23:25:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”